Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Mikulášská nadílka

Jednou takhle v pátek 5. prosince se naše jídelna změnila v peklo a nebe zároveň, a nám se poštěstilo zúčastnit se nebesky pekelné diskotéky. Zatrsali si všichni andělé, čerti a čertice, dokonce i sám Mikuláš. A v tom tanečním reji si náhle vzpomněli na nás, pozemské děti, které jsme netrpělivě čekaly, jak nás svatá trojice odmění za celoroční chování. Zápisy v knize hříchů byly nekompromisní. Každý hříšník byl po zásluze potrestán – vyplatil ho sám pekelný vládce. A kdo chtěl nadílku, musel si ji vysloužit básničkou, písničkou a hlavně slibem, že už bude hodný. Káli se i největší zlobivci, i nějaká slzička byla na krajíčku, ale byla to hlavně skvělá zábava, při které jsme se opravdu od srdce zasmáli. Takvám moc děkujeme – čerti, andělové a Mikuláši z 9. ročníku 🙂 Všechny fotky najdete zde: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mikulasska_nadilka