Podzim je tady a co nám přináší?

Žáci 5. ročníku si prošli projektovým dnem na téma „Podzim je tady a co nám přináší?“ Úkolem tohoto projektu bylo podchytit u žáků zájem o přírodu a poskytnout jim prostředky a metody pro hlubší porozumění přírodních jevů, které jsou propojeny s pracemi na podzim.

Navštívili a prozkoumali jsme zámeckou zahradu, která je plná obrovských stromů, které děti změřily, obejmuly, rozpoznávaly listy a kůru stromů. Poté jme se vydali na pole, kde jsme viděli provádějící polní práce v plném proudu. Na poli nám bylo umožněno prozkoumat si traktor, pluh, žací příslušenství. Podzimní téma se projevilo ve vypracovávaní různých pracovních listů. hádanek, her.

Děti se staly i autory příběhů s podzimní tématikou. Někteří se při vyprávění svého příběhu projevili i herecky.

Podzim se projevil i v malbě, výroby zvířátek z kaštanů. Vše jsme zakončili nácvikem písně o podzimu.

Projektem byly děti velmi nadšeni.