Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Silák školního roku 2013/2014

Závěr roku nám většinou přináší zúčtování za celoroční aktivitu žáků a my jsme se už po 3. v řadě rozhodli udělat i tradiční zúčtování v silových schopnostech a dovednostech našich nejstarších žáků.

17. června se uskutečnilo klání o největšího „siláka“ školního roku 2013/2014. Souboje se účastnili chlapci 8. a 9. ročníku a vyzkoušeli si tedy opět svou všestrannost a zdatnost v těchto disciplínách:

  • skok z místa
  • hod medicinbalem obouruč
  • shyby na hrazdě nadhmatem
  • sedy-lehy
  • člunkový běh

Výkony v jednotlivých disciplínách byly bodovány podle výkonnostní tabulky a na závěr sečteny. Až do poslední chvíle nikdo nevěděl, který ze závodníků nasbíral nejvyšší počet bodů. Velmi pozitivním se stal fakt, že letos byly překonány dosavadní rekordy z předešlých let v počtu nasbíraných bodů.

Našimi nejlepšími a nejvšestrannějšími siláky se stali:

  1. místo Lukáš Zavadil
  2. místo František Gergišák
  3. Vladimír Řezníček

A i když platí pravidlo, že vyhrává jen ten nejlepší, i tak si mohou všichni účastníci opravdu pogratulovat, protože se všichni od minulého roku výrazně zlepšili, což je už samo o sobě velikým úspěchem!

IMAG0898 IMAG0900 IMAG0903