Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Do Opavy za kulturou

Ve středu 13. 3. 2024  se osmáci a deváťáci vydali ráno vlakem do Slezského divadla v Opavě, aby se zde obohatili jako každý rok o divadelní zážitek. Letos to byla baletní inscenace Zvoník u Matky Boží podle stejnojmenného románu Viktora Huga. Příběh hrbatého zvoníka Quasimoda v katedrále Notre Dame, krutého kněze Frolla a krásné Esmeraldě nás v tomto baletním ztvárnění naprosto uchvátil. Pochopení děje nebylo pro nás těžké, protože nám obsah tohoto románu byl znám již z hodin českého jazyka. Nádherné zpracování, úžasný výkon tanečníků a vynikající doprovod orchestru Slezského divadla – to jsou naše dojmy z baletního představení, jehož zhlédnutí bylo téměř pro všechny premiérou.

Náhledový obrázek: ZVONÍK U MATKY BOŽÍ (divadlo-opava.cz)