Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Do Krnova za kulturou – divadelní představení v angličtině

V úterý 13. 2. 2024 se žáci 7. – 9. ročníku vydali se svými třídními učiteli do krnovského městského divadla. Nebylo to ovšem obyčejné divadlo, ale anglické. Divadelní hra s názvem Peter Black 2 – A NEW BEGINNINNG je volným pokračováním představení Peter Black, které jsme měli možnost zhlédnout minulý rok.

Drama vyprávělo o osudech mladého, vysokoškolsky vzdělaného muže, který má však jeden problém – je nezaměstnaný. Jelikož je ale optimista, rozhodl se svůj život změnit. Na pracovní úřad vyráží s nadšením a se sebedůvěrou přijímá jedno zaměstnání za druhým. Bohužel si uvědomuje, že ne každé zaměstnání je schopen vykonávat. Závěr je však šťastný – Peter nachází nejen práci, která mu vyhovuje, ale i bydlení a lásku krásné dívky.

Žáci  měli touto cestou možnost ověřit si svou dovednost porozumět anglickému jazyku jinak, než ve školních lavicích a zároveň si rozšířili  slovní zásobu. Už jsme zvědaví, co si pro nás Divadelní centrum připraví příští rok….