Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Milujeme vaření aneb We love cooking bylo tématem projektové výuky v 8. ročníku. Osmáci si rozšířili svou slovní zásobu o slovesa týkající se vaření, seznámili se, jak se píše recept v angličtině a ověřili si své porozumění textu spolu s poslechovými dovednostmi. Měli za úkol napsat jednoduchý recept v anglickém jazyce a některé z nich byly opravdu vydařené.

Na závěr si osmáci zkusili uvařit podle video receptu Jamieho Olivera. Byli rozděleni na dvě skupiny. Jedna skupina měla za úkol uvařit Meatballs and Pasta (masové kuličky s těstovinou) a druhá skupina se vrhla na přípravu Cup Pancakes (hrníčkové palačinky). Obě jídla byla vynikající a všichni si vaření opravdu užili. A jak svou práci ohodnotili osmáci? Cituji: “Připadali jsme si jako v “Masterchefovi.”