Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Svatý Václav  – projektové vyučování

V pátek 29. 9. prožili osmáci netradiční vyučování. Využili jsme stále převládající teplé slunečné počasí a vyrazili jsme do přírody, konkrétně ke Svinnému potoku. Po příchodu na cyklostezku jsme se na chvíli zastavili, abychom si rozpomněli, proč jsme měli ve čtvrtek 28. září volno, proč tento svátek slavíme a co vše víme o sv. Václavovi. Poté se osmáci rozdělili na 2 skupiny a jejich úkolem bylo po cestě najít a vyluštit 5 úkolů. Cílem bylo dále získat dle správných odpovědí pětimístný číselný kód, který odpovídá jedinému správnému klíči. Tento úkol zvládly obě skupiny na výbornou.

Poté následoval další úkol – svatováclavská křížovka. To už nebylo tak snadné, ale nakonec dali všichni hlavy dohromady a dopátrali se tajenky. Na závěr jsme si společně shrnuli celý příběh o sv. Václavovi.

A to by nebylo, abychom nevyužili skvělého posezení spolu s táborákem a opečeným špekáčkem. Ještě jsme si stihli zahrát hru Mölki a pak už hurá zpět do školy…