Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Lyžák – den “odpočinkový”

Přišla středa – to znamená, že odpočíváme od lyžování. Ale odpočinek nás rozhodně nečekal. Ráno jsme se nasnídali, nabalili si svačinu a vyrazili jsme na vycházku. Protože přes noc nám napadlo minimálně 10 cm sněhu, procházka byla opravdu v zimním nádechu. Naším cílem bylo vzdělávací centrum v Karlovicích. V nohách jsme měli 7 km, ale do Karlovic jsme úspěšně dorazili. Tam si pro nás připravili vzdělávací program – Jeseníky všemi smysly. Účastníci lyžáku si vyzkoušeli poznat živočichy z Jeseníků podle zvuků, které vydávají, napili se čajů z místních bylinek a hmatem se pokoušeli rozeznat přírodniny a některé živočišné části. Na cestu zpět do Vrbna jsme se vydali autobusem, trochu doplnili zásoby a provětrali jsme peněženky v obchodech.

Na závěr dne nás čekalo zápolení mezi chlapci a dívkami v bowlingu. I když to někteří hráli poprvé v životě, bojovali opravdu statečně. Sice se více dařilo chlapcům, ale dívky prokázaly kolektivního ducha a také se snažily, co jim síly stačily.

Teď už je potřeba si odpočinout a načerpat energii na zítřejší svah 🙂