Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Alfabeta – v přírodě s písmeny

V prvním přírodovědném kroužku tohoto roku jsme se věnovali abecedě. Ve druhém jsme na tuto aktivitu navázali a písmenka jsme si přenesli do přírody.

Vytvořili jsme si dvě družstva – dívky a chlapce. Prvním úkolem bylo nakreslit si čtvercovou síť, do které jsme si zapsali písmena z abecedy. Vše bylo připraveno a mohla se odstartovat soutěž. Úkolem bylo najít a přinést do políček vše, co v okolí najdeme. Nebylo to ovšem jednoduché. Podmínkou bylo, že daný předmět je potřeba umístit do kolonky podle začínajícího písmena.

Jak to vše dopadlo???

Souboj to byl opravdu těsný. Dívkám se podařilo shromáždit 24 předmětů podle písmen v abecedě a chlapcům 23 předmětů.

Obě skupiny zaslouží pochvalu, protože pracovaly s obrovským nasazením 🙂