Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Zdravá pětka u nás ve škole!

V pondělí 25. listopadu zavítala na naši školu lektorka Zdravé pětky, aby seznámila žáky 1. stupně se zásadami zdravé výživy. Žáci se nejprve teoreticky seznamovali s pěti zásadami zdravého stravování. Učili se správně sestavit jídelníček, poznávali potravinovou pyramidu, seznamovali se s pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol. Za každý správně splněný úkol žáci sbírali „pětky“. Druhá část už byla praktická. Děti poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny pomocí smyslů. Na závěr měli žáci připravit zdravou svačinku. Následovalo sčítání „pětek“ a vyhlášení nejlepšího soutěžního týmu. Na závěr obdrželi všichni žáci vysvědčení a dáreček od Zdravé pětky.

Party se Zdravou pětkou.

Ve čtvrtek 21. listopadu se se zásadami zdravé výživy seznamovali žáci 2. stupně. Zkušená lektorka nejprve představila žákům potravinovou pyramidu. Žáci se učili orientovat ve světě potravin a osvojovali si zásady jejich zdravé konzumace. Získali užitečné informace o kombinování zdravých potravin a chutí, o správném složení jídelníčku i o tom, co jejich tělu prospívá a co mu naopak škodí. Naučili se jednoduché triky ze studené kuchyně i zásady správného stravování. V další části následovalo rozdělení do skupinek a příprava zdravého občerstvení. Na závěr se žáci občerstvili svými výtvory J

Michaela Matochová

Další foto naleznete… http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Zdrava_5.

Informace o Zdravé pětce v PDF formátu zde …