Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

1. VELKÉ KAŠTANOBRANÍ 2012

Nastal podzimní čas a příroda se začíná měnit, začínají se barvit listy všemi barvami, dozrávat žaludy, kaštany a proto nás oslovil leták od firmy PharmPlants o soutěži za záchranu kaštanovníků. Nejen, že je sběr kaštanů zábavná činnost pro děti, zaujala nás také finanční odměna pro vítěze, kterou využijeme ke zlepšení mnoha činnostem školy. Do soutěže se aktivně zapojili žáci celé školy, připojily se k nám i děti z mateřské školy. Dohromady jsme nasbírali 559 kg kaštanů. Zvítězila mateřská škola s úžasným počtem 163 kg.Nejlepší sběračem kaštanů se stala Magdaléna Hrancová z 3. třídy.Všem nejšikovnějším byly předány paní ředitelkou školy diplomy a sladkosti. I když ostatní nevyhráli, tak si sběr naplno užili. Poděkování patří nejen dětem a učitelům za sběr kaštanů, ale také panu Součkovi, který nám umožnil přístup do zámeckého parku, kde rostou velké kaštanovníky, které urodily spoustu kaštanů. Na další ročník kaštanobraní se těší kolektiv vychovatelek školní družiny.