Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Tento týden jsme se v přírodovědném kroužku podívali do žížalího světa. Samotní účastníci na to ovšem nejprve museli přijít. V první aktivitě si zahráli přírodovědné kvarteto. Vzájemně se poslouchali, protože se seznamovali s rostlinami a živočichy, které můžeme najít v přírodě.

Poté dostali úkol, aby podle nápověd zjistili, o kom z kvarteta se budeme bavit dále. Přesmyčky vyřešili a potom už bylo velice snadné poznat, že tentokrát nám půjde o žížaly.

Proč právě žížaly???

Protože, když už jsme ta EKOŠKOLA, snažíme se pro to udělat maximum. Třídíme odpad, uklízíme, … A teď budeme mít i školní mazlíčky. Na chodbě se bude nacházet vermikompostér a v něm najdou svůj domov naše kalifornské žížaly.

Žáci během kroužku zjistili spoustu zajímavých a důležitých informací, které zpracovali do plakátu, který bude umístěn u vermikomstéru na očích pro všechny návštěvníky školy.