Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Školní kolo v anglickém jazyce

Po jarních prázdninách proběhlo mezi žáky 8. a 9. ročníku školní kolo v AJ. Žáci obdrželi jazykový test KET. KET je jazyková zkouška nejnižší úrovně všeobecné úrovně angličtiny ze skupiny cambridgeských zkoušek a testuje angličtinu na úrovni A2.

Žáci byli testováni ze tří dovedností: poslech, čtení a psaní. Školního kola se zúčastnilo celkem 23 žáků a na prvních třech místech zvítězili:

  1. Aneta Biličková (9. ročník)
  2. Ondřej Merta (8. ročník)
  3. Martin Gvuzd (9. ročník)

Všichni tři obdrželi věcnou cenu v podobě knižního vydání Anglické reálie, které se jim určitě na budoucí střední škole budou hodit. Anetka nás navíc bude reprezentovat v Okresním kole v AJ, které proběhne v Krnově dne 14. 3.

P. uč. Houdková