Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Nebeské rojení ve 3. ročníku

ČAS ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ

Předvánoční čas je dobou příprav a těšení na “Ježíška”. Proto byl tento projekt pro děti vhodnou motivací nejen pro ukrácení adventního čekání ale i časem k nejrůznějším činnostem a poznání. Pomocí projektu „Nebeské rojení“ si žáci 3.ročníku zdokonalovali pracovní a výtvarné dovednosti; seznamovali se s typickými znaky adventního období; prožili vánoční atmosféru, spolupracovali na výzdobě svého prostředí. V rámci projektu se seznámili s tradicemi a pranostikami z období Vánoc, s různými způsoby a zvyky při oslavách v různých částech světa. Děti pracovaly na projektu s vánočním nadšením a předvánoční projekt jim velmi zpříjemnil adventní čas. Vyvrcholením projektu bude Vánoční besídka.