Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Projekt KROKUS je zpět

Pravidelně se zapojujeme do projektu KROKUS, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

HETI nám poskytla cibulky žlutých krokusů a žáci 5. a 7. ročníku vyrazili před školu, aby jejich zasazením uctili památku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa.

Vzhledem k tomu, že jsme do tohoto projektu zapojeni již delší dobu, žáci o něm mají již značné povědomí a my se na jaře před školou můžeme těšit na krásnou, byť v určitém směru smutnou ozdobu školních záhonů.

Více informací o projektu se můžete dozvědět přímo na webových stránkách Židovského muzea v Praze: https://www.jewishmuseum.cz/krokus/