Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Podpořili jsme “Downiky”

Každým rokem je 21. březen den PONOŽKOVÝ – barevný, pruhovaný, lichý a různorodý. Prostě den ve znamení veselých ponožek. A proč vlastně? O tom velice pěkně pojednává článek na těchto webových stránkách: https://www.maminka.cz/clanek/ponozkovy-den-uz-tuhle-sobotu-pripojite-se-alespon-na-dalku?fbclid=IwAR06oW1o2n7nW6-v2kdDcAiS-eMlPGKcPDf1BMN9cxjDTQ83F8Uv9TgxiyM

Vzhledem k současné situaci jsme nemohli tento den zorganizovat veřejně (byl plánován na pátek 20. 3. 2020). Nenechali jsme se ale odradit a přijali jsme výzvu našich učitelů a do “ponožkománie” za lidičky s “mandlovýma očima”, jak se mimo jiné lidem s Downovým syndromem říká, jsme zaslali prostřednictvím messengeru, facebooku, what’s app, bakaláře, e mailu více než 100 fotografií v různobarevných ponožkách.

Kdo se někdy s “Downikem” potkal, ví, že je to človíček veselý, který se raduje z maličkostí, je přátelský, důvěřivý, dochvilný, pořádný, upovídaný, tvůrčí, usměvavý,… Ostatně můžete zhlédnout toto krásné video: https://www.youtube.com/watch?v=i8F8CsgwWiU.

A teď schválně. Najdete svou “ponožkovou”?!

Na každou nožku jinou ponožku – fotečky přišly nejen z Jindřichova a blízkého okolí, ale tak z Prahy, Havířova, Pardubic, Krnova, Mikulovic, , Kvasin, Českého Těšína, Opavy, …

Děkuji za pozitivní myšlení, trošku “odvaz” z oných pochmurných dnů a podporu! Vážíme si jí!!!