Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Vánoční příběh v kostele

Ve čtvtek 19. prosince kostel sv. Mikuláše v Jindřichově opět ožil. Sešli jsme se v hojném počtu v jeho útrobách především proto, abychom zhlédli vánoční příběh, který si připravili žáci prvního, druhého a čtvrtého ročníku pod vedením svých učitelek. Úvodní slovo plné přání, lásky, pohody a štěstí si připravila paní ředitelka.

Hned po vstupu do kostela na nás dýchla vánoční atmosféra, chystal se sbor, mohli jsme potkat Josefa i Marii s Ježíškem, vlasatého andílka, pastýře, pečlivé hospodyňky, Tři krále, …

Zbývala ještě chvilka příprav a … vánoční příběh mohl začít. Každý “herec” se své role zhostil opravdu na výbornou. Nesměly chybět ani vánoční písně a koledy, rekvizity a my jsme plní nadšení a očekávání hltali příběh až do konce.

Na závěr se s námi s přáním pohodových dnů rozloučil pan starosta.

Děkujeme všem za podporu a spolupráci!