Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Navštívili jsme vzdělávací program k výročí republiky

V úterý 13. 11. se žáci osmého ročníku vydali do střediska volného času v Krnově. Tam si pro nás připravili vzdělávací výukový program k výročí republiky. Žáci se přesunuli do doby před 100 lety a prožili si atmosféru na vlastní kůži. Absolvovali stanoviště týkající se vzniku ČSR, zazpívali si státní hymny, vklouzli do života T. G. Masaryka, pobavili se o našich dosavadních prezidentech. Zapluli do tematiky života za první republiky, kde se dozvěděli kolik stály potraviny a jak rodiny žily. Žáci si vyzkoušeli, jak bylo složité získat pro rodinu potravu, např. podojit krávu, upéct sušenky z dostupných surovin. Zjistili však, že život v této době měl i příjemné stránky. Den završili v prvorepublikové kavárně, s dobovými kostýmy, klobouky, meltou a vyrobenou sušenkou 🙂