Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

V pátek 22. 6. 2018 jsme se my, šesťáci, vydali na výlet do Hradce nad Moravicí. Zde jsme navštívili místní krásný státní zámek. Uvítal nás zde pan Mgr. Petr Harlant, který měl pro nás připraven úžasný edukační program s názvem “Život ve středověku”, prostřednictvím kterého jsme se seznámili, jak se stavěly hrady ve středověku, s řemesly a způsobem života lidí ve středověku. Měli jsme možnost si také sami vyzkoušet postavit středověký hrad z kostek nebo si vyzkoušet středověké kostýmy, ve kterých si někteří pro nás připravili krátkou divadelní scénku. Poté byla pro nás připravena komentovaná prohlídka zámku.

Po prohlídce zámku  jsme se nedočkavě vydali zpět vlakem do Opavy, kde jsme zamířili do Bredy, abychom se zde občerstvili a něco pro potěšení koupili. Výlet se vydařil a snad se všem líbil.