Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Dopravní soutěž mladých cyklistů

V úterý 24. dubna se dvě čtyřčlenná družstva našich žáků vydala do Střediska volného času v Krnově na okrskové kolo v Dopravní soutěži mladých cyklistů. Absolvovali zde několik nelehkých disciplín. Zdolání všech nástrah slalomu a přejíždění přes různé druhy lávek bylo pro nás asi nejtěžší. Co jsme však ztratili na jízdě zručnosti,  snažili jsme se dohonit ve znalostních disciplínách jako např. v poskytování první pomoci  a testu silničních pravidel. Některým se také podařilo získat nulové trestné body v praktické znalosti silničních pravidel, a to dokonce pod dohledem samotných policistů. I když se nám nepodařilo umístit se na předních místech výsledkové listiny, prožili jsme příjemné úterní dopoledne, ze kterého si odnášíme nové zkušenosti. Za odvahu, bojovnost a nasazení si všichni naši “cyklisti” zaslouží velikou pochvalu.