Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ve čtvrtek brzy ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Jindřichově a vyrazili jsme do Krnova bojovat o co nejlepší umístění na soutěži ve šplhu. Do tělocvičny střední pedagogické školy se společně s námi postavilo celkem 160 závodníků ve třech soutěžních kategoriích. Ke sportovním výkonům jsme se vydali v tomto složení. Dívčí družstvo v kategorii 8. a 9. tříd tvořila Anna Mrkvová, Eliška Mrkvová, Anna Javůrková a Natálie Poláková. Chlapecké družstvo stejné věkové kategorie tvořili Oldřich Hanke, Patrik Pavlíček, Josef Barcík a Denis Gaidoš. První kolo bylo plné emocí. Z našich úst zněla slova: “ta tyčka hrozně klouže” 😀 😀 “u nás ve škole máme lepší tyčky” 😀 😀 Ale poměrně rychle jsme se uklidnili, do dalšího kola jsme nastoupili plně koncentrovaní a na našem výkonu to bylo velmi znát. Druhé a třetí kolo bylo již o poznání lepší. Tyto výkony dostaly dívčí družstvo až na bednu 🙂 Všechny dívky zářily štěstím, když před zraky všech účastníků šplhu přebíraly bronzové medaile. I když chlapecké družstvo vyšplhalo v kvalitních časech, bohužel na stupně vítězů nedosáhlo.

Jelikož jsme přijeli reprezentovat jednu školu, velikou pochvalu si zaslouží holky, které projevily týmového ducha. Své zasloužené medaile na chvíli propůjčily i chlapcům, ať se s nimi radují společně z jejich úspěchu.

Výsledková listina: zde a zde