VITAMINÁTOR- projektové vyučování

Žáci 1. ročníku se společně s dětmi z mateřské školy vypravili do Sosnové. V této odlehlé obci se nachází firma Vitaminátor, která se zabývá zpracováním ovoce. Zaměřují se především na výrobu ovocných šťáv. Ovoce si sami pěstují na přilehlých ovocných sadech. Pěstování ovoce je zde založeno na ekologickém zemědělství. Na farmě chovají hospodářská zvířata, která poskytují hnůj potřebný pro správný růst ovocných stromů a keřů. Žáci si tak mohli prohlédnout koně, prasata, mladého býčka, pohladit králíky v králíkárně, určit správné krmivo pro jednotlivá zvířata.

Odborný lektor nás provedl celou naučnou stezkou. Během cesty museli žáci plnit různé úkoly, odpovídat na otázky, které se týkaly domácích zvířat, rostlin a živočichů žijících v jednotlivých přírodních společenstvích. Odměnou všem dětem byla ochutnávka výborné ovocné šťávy.