Kampaň obyčejného hrdinství

V letošním školním roce jsme se zúčastnili Kampaně obyčejného hrdinství, která vychází z principu, že každý člověk má moc změnit svět, ve kterém žije. Tato akce nám ukázala, že můžeme kdykoliv udělat něco na své osobní úrovni, ve své domácnosti i na úrovni státu, a tím přispět ke snížení svého dopadu na klimatické změny.

Po dobu jednoho týdne jsme plnili 7 výzev (úkolů), které byly příležitostí změnit svět k lepšímu. Jednalo se například o snížení spotřeby vody, šetrné cestování, zasazení stromů nebo rostlin, budování prostředí pro zvířata nebo omezení používání mobilů a počítačů. Z výsledků Kampaně vyplývá, že čím častěji budeme tyto výzvy plnit, tím větší budeme mít šance na zlepšení životního prostředí.