Abeceda není žádná věda

Přírodovědný kroužek se nám vrátil po novém roce zpět a s ním i spousta aktivit. První letošní aktivita byla zaměřená na abecedu.

Na to ovšem naši badatelé museli přijít. Pracovali ve skupinách, kdy nejprve nedostali žádnou nápovědu. Pouze podle indicií měli přijít na to, co nás v kroužku čeká. Jedna skupina odhalila abecedu podle počátečních písmen u slov, druhá skupina na ni přišla pomocí předmětů a třetí skupina si musela poradit s obrázky zvířat.

Když jsme tento zapeklitý úkol zvládli, podívali jsme se na zvláštnosti české abecedy, anglické i německé.

Na závěr jsme si potrápili nejen hlavy, ale hlavně jazyky. U klasického říkadla jsme se pokusili používat pouze vybrané samohlásky. Dalo nám to zabrat, ale zároveň jsme se i pobavili 🙂