Šesťáci na exkurzi v Ostravě

V červnu se šesťáci vydali v pořadí již na druhou exkurzi. Tentokrát jejich kroky směřovaly do Ostravy do U6.

Hned brzy ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Jindřichově a naše cesta mohla začít.

Abychom se v davu neztratili, měli jsme všichni krásné svítivé ozdoby. Každý tak mohl vědět, že patříme k sobě 🙂

Když jsme dorazili do Ostravy, bylo potřeba naplnit bříška a posilnit se před náročným programem. Po svačině jsme se na to po hlavě vrhli. Pro žáky byl připraven vzdělávací program, při kterém se seznámili s různými možnostmi šifrování, a dokonce se jim podařilo rozluštit, kde je v U6 ukryt poklad.

Když jsme dostatečně procvičili naše mozkové závity, chtělo to trošku zábavy. Proto jsme se usadili do 3D kina a dostali se do světa dinosaurů.

Poslední zastávkou v U6 pro nás byla expozice vědy. Podívali jsme se pod pokličku fyzikálních, přírodovědných, ale i chemických exponátů.

Na závěr exkurze byli žáci doslova vypuštěni do městského dění v nákupním centru. Udělali drobné nákupy a potom už huráááá domů 🙂