Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Výletníci ze šesté třídy

V úterý 21. 6. 2016 se žáci šestého ročníku vydali na školní výlet do Ostravy. Nejprve jsme strávili společnou cestu autobusem s třeťáčky a páťáčky, potom se již jejich cesty rozdělili. Začátek našeho putování byl ve Světě techniky, kde si pro nás připravili program „DNA nositelka minulosti i budoucnosti“. Naši šešťáci se proměnili v malé chemiky. Nejprve se seznámili se základními informacemi o DNA a poté už naplno propuklo jejich badatelské snažení, kdy si z banánu vyizolovali DNA. Všem se podařilo vytvořit vlastní model nositelky genetické informace z bonbonů a odměnou pro mladé vědce byla možnost sníst si sladkou DNA. Protože chtěli děti zaručeně potěšit rodiče, rozhodli se provětrat peněženky, a proto jsme se vydali na nákupy do Nové Karolíny. Po náročném dni jsme počkali až si nás vyčerpané vyzvednou další členové naší velké ostravské výpravy a vydali jsme se směrem domů plni zážitků.  Do Ostravy a Světa techniky se v poklidu můžeme kdykoliv vrátit, protože děti se v průběhu celého výletu chovali vzorně.