Školní rok 2021/2022

Dopravní preventivní akce CRASH

Náš společný první výlet se uskutečnil v Krnově, kde jsme se zúčastnili dopravně preventivního programu CRASH. Uvědomili jsme si důležitost užívání reflexních prvků coby chodec, používání ochranné přilby při jízdě na kole, že bychom neměli nepřekračovat povolenou rychlost při jízdě na motorce ani ve vozidle či důležitost používání bezpečnostních pásů. Komiksy s příběhy nás upozornily na následky, mnohdy fatální, které mohou nastat v případě dopravní nehody. Díky audiovizuálnímu a interaktivnímu rozměru výstavy jsme si mohli prověřit své reakce v konkrétních situacích, kterou může být např. jízda na kole s puštěnou hlasitou hudbou ve sluchátkách, viděli jsme místo dopravní nehody a slyšeli audio záznam z volání účastníka dopravní nehody na tísňovou linku. Celou výstavu nás provázely reálné zvukové i obrazové záznamy z dopravních nehod. Více fotek info zde: http://zsjindrichov.cz/archives/55465

Adventní čas v naší třídě

Vánoce se kvapem blíží a tak jsme si za pomocí p. učitelky Halířové v Badatelském kroužku vyzdobili třídu. Ještě stromeček a bude vše dokonalé:-))

Výsledky dotazníku ohledně pitného režimu v naší třídě

Státní svátek 17.11. – DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII

Letos si připomínáme už 32. výročí sametové revoluce. Tehdejší Československo se v listopadu roku 1989 vymanilo ze spárů totalitního režimu a slavilo návrat k demokracii. Den za svobodu a demokracii, to je 17. listopad. K tomuto datu se vážou hned dvě události, které od sebe dělí 50 let. První je z roku 1939, kdy byly nacisty uzavřeny vysoké školy. O 50 let později – tedy v roce 1989 – zase proběhly studentské protesty na Národní třídě, které vedly k pádu komunistického režimu.

Státním svátkem se 17. listopad stal až v roce 2000. Do roku 2000 měl 17. listopad pouze status významného dne. Tento den si připomínají také na Slovensku.

Rozloučili jsme se s Honzíkem Houslíkem

Na konci října jsme se museli ve třídě rozloučit se spolužákem a kamarádem, Honzíkem. Honzo, přejeme Ti, ať se Ti v nové škole líbí, daří se Ti a ať si najdeš spoustu nových dobrých kamarádů. A nezapomeň! Kdyby jsi měl někdy cestu do Jindřichova, rádi Tě uvidíme:-)

Státní svátek 28.10. – DEN VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU

PODZIMNÍ PRÁZDNINY – 27. 10. – 29. 10.

V pátek 8. října jsme v třídnické hodině oslavili narozeniny Honzíka Houslíka:-)

Třídní schůzky

V úterý 7. září 2021 se budou konat 1. společné informativní třídní schůzky. Sejdeme se ve třídě 6. ročníku (přízemí vpravo vedle sborovny).

Milí šesťáci,

vítám Vás všechny na 2. stupni naší základní školy. Prázdniny jsou již za námi a s nimi i uplynulé roky na 1. stupni. V šesté třídě Vás čeká mnoho změn, které společně určitě zvládneme. Přeji Vám, ať se Vám v novém školním roce 2021/2022 daří, ať je naplněn spousty příjemných zážitků a výborných výsledků.

Moc se na Vás těším, Vaše nová třídní učitelka Jana Houdková.

Harmonogram 1. týdne:

Slavnostní zahájení školního roku 2021 / 2022 – 1. září (středa) v 9:00 před školou. Po zahájení neodcházejte domů, ještě si spolu řekneme před školou informací ohledně následujících školních dnech. Až poté odcházíte domů.

Čtvrtek 2. září – budete mít 5. vyučovacích (třídnických) hodin, strávíme je společně ve třídě. 1. hodinu budete testováni. Vezměte si přezůvky, psací potřeby, nějaký notes, svačinu a pití. Také mějte u sebe respirátor nebo chirurg. roušku, kterou budete mít nasazenou ve společných prostorách školy (chodba, záchod, šatny…)

Pátek 3. září – začínáte se učit podle rozvrhu.

Obědy se budou vydávat od 2. 9.

Svačinky se budou vydávat od 6. 9.