ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Plán činností

Plán činností zpracovaný za období 2017 – 2018 pod vedením koordinátora Ekoškoly Mgr. Martina Mišana

Témata naší práce na školní rok je změna způsobu hodnocení úklidu v šatnách, kontrola dodržování třídění odpadů a analýza stavu školy – pro začátek se pokusíme zaměřit na stravování ve školní jídelně.

Plán činností zpracovaný za období 2014 – 2017 pod vedením koordinátorky Ekoškoly
Mgr. Hany Smolíkové

Zaměřujeme se na ODPADY a PROSTŘEDÍ. Bez plánů to zkrátka nejde. To už víme. Jaké jsou plány ve školním roce 2016/17.

LEDEN – ÚNOR

Na žáky ve třídách nedohlíží hodnotící tabulka. Podaří se jim třídit odpad tak, jak mají? Průběžně budeme sledovat, kontrolovat, napomínat. Někdy vymyslíme kontrolní den.

Rýsuje se nám projekt Litter Less, zaměřený na snížení odpadu.Takto vypadá plán po první schůzce ze dne
13. října 2016 a druhé schůzce ze dne 20. října

Pokud nám projekt vyjde, musíme:

1.Sehnat někoho, kdo nám ušije levně nákupní tašky a levně potiskne logem Ekotýmu, názvem školy a nějakým sloganem – cenu za ušití zjistí Anna Javůrková, Magda Hrancová -asi 200 ks.(tašky by měly být hotové do konce listopadu)

2. Bea Schánělcová sežene velké krabice (do podzimních prázdnin) , namaluje je pan uč. Kubisz s žáky v pracovních činnostech (během listopadu).

3. Uděláme výzkum – kolik telefonů se v domácnostech schovává v šuplících (do konce listopadu).

4. Oslovíme firmy zaměřené na recyklaci elektrozařízení (do konce listopadu).

5. Vybereme jedno kritérium, které budeme v rámci projektu dodržovat (první týden v listopadu).

dscn6417

dscn6415dscn6416

Potřebujeme do Ekotýmu zástupce z třetího ročníku

Čtvrťačky (Bea, Viki, Eliška a Vanča) půjdou třeťáky seznámit s činností Ekotýmu. Jejich úkolem bude nalákat 2-3 žáky do Ekotýmu. (návštěva naplánována na úterý 25. 10.)

 

Sbíráme víčka pro Verunku – to ví každý, ale víme také proč?

  • Zeptáme se, zda o Verunce spolužáci vědí. (Irena, Michal, Anna a Anna – výzkum v jednotlivých třídách – do úterý 25.10.)
  • Najdeme místo, kam dáme krabici na sběr víček.
  • Vytvoříme leták, který bude vypovídat o Věrunčině nemoci. (Nikola a Jarda) (do úterý 25.10.)

 

Bez naplánování našich činností by to moc nešlo. Termín splnění plánů (viz níže) jsme si určili do konce školního roku 2015/16.

Březen 2016

Milí členové Ekotýmu, velmi si vážím Vašich činností, které pro školu děláte. I já vám chci pomoci a navnadit Vás do další práce. Shrnula jsem všechny vaše myšlenky, které jsme si na schůzkách pověděli a v plánu Nikolky zaškrtli jako naše hlavní priority, a přepsala je do elektronické podoby. Jardu jsem poprosila, aby text vložil do tabulky a doplnil o různé obrázky tak, abychom nalákali naše nejmladší spolužáky k přečtení našich důležitých úkolů. Zde je  plán-činností-od-Jardy.

Pozor v plánu, nechybí ani podpora ze strany mé a pana uč. Kubisze. Takže žáci, bojte se!!! 🙂

 

Únor 2016

Jak náš plán činností vznikal? Úplně jednoduše. Na základě vyhodnocení analýzy, do které jsme v červnu 2015 zapojili celou školu, jsme zjistili kladné i stinné stránky naší školy. I když samozřejmě musíme přiznat, že jasno jsme už měli daleko dřív, než jsme analýzu vůbec udělali. Na škole se odpad netřídil. A to bylo naší prioritou ještě dřív, než jsme si řekli, že se oficiálně do Ekoškoly zapojíme. Zvažovali jsme také druhou činnost, která bude odpady doprovázet. Rozhodovali jsme se mezi energií a prostředím. No co si budeme vykládat. Energii nám hlídá naše paní ředitelka, a tak jsme se zaměřili na prostředí. Trápily nás papírky kolem školy a paní uklizečky si zase stěžovaly na nepořádek ve třídách a v šatnách. Proto prostředí jasně vyhrálo. Zde si můžete prohlédnout, jak náš plan-cinnosti plán činností vznikl na úplném začátku. Předkládáme vám jeho “syrovou podobu”.