ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Kroužky

Školní rok 2018/2019

 

Sbor trénuje na vystoupení

Pěvecký sbor má každý rok v prosinci nabitý kalendář. Vystupujeme na rozsvícení vánočního stromu, v Petrovicích na akci Česko zpívá koledy, na jindřchovských vánočních trzích na zámku a jako poslední třešničku na dortu zpíváme na schodech školy pro všechny žáky a zaměstnance.

Střelecký kroužek

V pátek 7.12.2018 proběhla soutěž ve střelbě ze vzduchovky na terč. Přihlášené děti si porovnaly zkušenosti a absolutním vítězem se stala Anastázie Němčíková, která se střelbou zatím začíná.

 

 

 

Čtenářský klub

Už druhým rokem běží čtenářský klub. V něm čteme, povídáme si nejen o knihách, luštíme, hledáme, pracujeme s pracovními listy a spoustu dalších činností.

Kroužek tvořivých činností ŠIKULKY

Nejdřív to bylo podzimní listí, větvičky, šišky a jiný inspirativní materiál, pak slané těsto, dnes jsme recyklovali staré žárovky. Z toho všeho umí děti v kroužku Šikulek vytvořit krásné dekorace a malé dárečky, třeba k Vánocům.

Taneční kroužek “JUST DANCE”

Rozhýbat těla v rytmu hudby chodí žáci co 14 dní ve čtvrtek. Tančíme na známé i méně známé melodie, vlníme se na pomalé i rychlé skladby. Každá taneční lekce nám dává pořádně zabrat, odcházíme pořádně zapocení 🙂

Na nadané a zapálené tanečníky se vždy těší p. učitelky Halířová a Zábranská 🙂

A máme vítěze školního šachového turnaje

První místo obsadil žák 5. ročníku, druhé místo obsadil žák 7. ročníku a o třetí místo se podělili žáci 2. a 3. ročníku.

Opět začínáme hrát šachy. Pro tento školní rok 2018/2019 začínáme turnajem !!!

 

Ve čtvrtek 4.10.2018 od 13.00 hodin proběhne 1. kolo školního šachového turnaje. Kdo má chuť si zahrát a vyhrát pohár, může se u mě přihlásit do středy 3.10.2018. Pro všechny je připraveno malé občerstvení. Těším se na Vás. Finále pak proběhne v úterý 9.10.2018 od 13.00 hodin.

Mgr. Ludmila Schaffartziková

Školní rok 2017/2018

Sportovní kroužek:

Sportovní kroužek se nám chýlí ke konci, ale stihli jsme si ještě trochu zasportovat 🙂

Poslední setkání v šachovém kroužku v tomto školním roce

se uskuteční v úterý 29.5.2018.

TURNAJ VE STŘELBĚ ZE VZDUCHOVKY VE ZLATÝCH HORÁCH

V pondělí 14. 5. 2018 se děti ze střeleckého kroužku zúčastnily turnaje ve střelbě. Silná konkurence z okolních obcí nebyla překážkou pro Daniela Zábranského, který obsadil čtvrté místo a ani pro Ondru Štíbra ,který byl na šestém místě. Pochvala patří i Tomášovi Krčovi a Natálii Chvistkové, kteří se účastnili turnaje poprvé.

Napsala Vopelková

Seznam kroužků pro školní rok 2017/18

Sbor

Poslední setkání sboru v letošním školním roce bylo spojeno se sladkou tečkou v podobě zmrzlinového poháru. Všichni jsme si ho zasloužili za moc hezká vystoupení. Zároveň jsme se rozloučili s Irenkou Timovou, která letos končí základní školu a byla po celých 9 let skvělou oporou našeho pěveckého sboru. A jelikož se dostala na konzervatoř, kde bude studovat zpěv, určitě nám bude v budoucích letech pomáhat.

Čtenářský klub

V klubu děláme samé zajímavé věci. Tentokrát jsme kromě čtení objevovali, na jakých nejrůznějších místech čteme, co, s kým, nebo komu rádi čteme, nebo co potřebujeme, aby se nám četlo co nejlépe.

 

 

Pěvecký sbor

Skřivánek vystoupil na Dni učitelů a předvedl písničky z pohádek a se školní tématikou. Novinkou bylo pásmo krátkých ukázek písniček, které se svými texty vztahují ke školnímu životu. Toto pásmo vzbudilo u přítomných učitelů úsměv, což bylo našim cílem.

 

Čtenářský klub

Ve 2. pololetí navštěvuje čtenářský klub 10 žáků 4. ročníku. V březnu si poprvé vyzkoušeli čtení z elektronických čteček. Četli jsme Dášenku a v tu chvíli by bylo slyšet i spadnutí jehly na náš nový koberec. Určitě čtečky zase brzy použijeme.

Sportovní kroužek:

Ve sportovním kroužku pravidelně protahujeme těla 🙂

Sbor

Po tradiční lednové přestávce startujeme ve čtvrtek 15, února ve 13:30

 

“Mlsní kuchtíci”

Významný den, kdy děti dostávaly pololetní vysvědčení, jsme si zpestřili tvarohovými šátečky. Kuchtíkům se moc povedly a chutnaly báječně…..

Zde je recept na 1 dávku, my jsme si udělali ze dvou dávek 🙂

Křehké šátečky

450 g hladké mouky, špetka soli, 250 g hery, 250 ml zakysané smetany – vše smíchat dohromady

Náplň: tvaroh, žloutek, vanilkový cukr, moučkový cukr dle chuti, trochu citrónové kůry

Těsto rozválíme, hrníčkem či skleničkou vykrajujeme kolečka, která plníme tvarohovou náplní, překlopíme a vidličkou stlačíme kraje k sobě. DOBROU CHUŤ!!!

 

Šikulky

Zimní období je pro ptáčky náročné. Děti ze Šikulek jim chtěly přilepšit a vyrobily pro ně krmítko. Ptáčci si mohou pochutnat na máku, kokosu a různých semínkách.

Sbor

První vystoupení proběhlo při příležitosti rozsvícení vánočního stromu u naší školy. Teď nás čeká vystoupení na vánočních trzích – 16. 12. v 10.00 a již tradiční zpívání na schodech, které pořádáme vždy poslední školní den před Vánocemi.

KERAMIKA

Kroužek keramiky funguje na naší škole již několik let. Prostory keramické dílny, jsou v suterénu školy. Děti se musí naučit různé techniky spojené s výrobou keramiky, drobných šperků, malovaných kamínků a řady jiných výrobků. Význam této činnosti spočívá v rozvoji jemné motoriky a motoriky malých svalových skupin. Nesporný je i význam estetický. Děti se rovněž seznamují s novými materiály a postupy, rovněž zde plánují, pracují dle předlohy, ale i volně dle své vlastní fantazie. Výhodou práce v keramické dílně je i možnost prezentace svého výrobku ostatním. Děti vytvářejí hodnoty, uvědomují si, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Děti tak získávají vztah k věcem, uvědomují si, že každou věc musí někdo vyrobit, že má určitou cenu a funkci. Výsledky prací dětí jsou často dárky sponzorům, prezentujeme je v různých projektech, rovněž jsou využívány k estetizaci interiér