ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Kroužky

Školní rok 2018/2019

Kroužek “Just Dance” měl ostrou zkoušku před vystoupením (28. 3. 2019):

Už se nám to kvapem přiblížilo, vystoupení klepe na dvěře. Proto jsme se byli podívat na náš taneční prostor 🙂 S tanečníky se na své publikum budou těšit paní učitelky Barbora Halířová a Jana Zábranská.

Kroužek “Just Dance” pokračuje v přípravě na vystoupení (21. 3. 2019):

Den učitelů se blíží, proto stále do úmoru těla trénujeme 🙂

Sbor trénuje

Sbor připravuje krátké vystoupení na Den učitelů. Písničky pak využijeme také na vystoupení na festivalu v Dívčím Hradě.

15.3. 2019 Grossová

Připravujeme se na taneční vystoupení – kroužek “Just Dance”:

Blíží se nám první vystoupení našeho tanečního kroužku, tak se poctivě připravujeme 🙂

Únorové kuchtění Mlsných kuchtíků

V únoru jsme si upekli skvělé nugátové rohlíčky a překvapivě výborné párečky v listovém těstě. Zde jsou recepty:

Nugátové rohlíčky

450 g hladké mouky, špetka soli, 250 g Hery, 200 ml zakysané smetany

Všechny suroviny smícháme dohromady. Těsto rozdělíme na 2 části a každou rozválíme pokud možno do kruhu. Každý kruh rozdělíme na 8 trojúhelníků. Do každého dáme 1 – 2 čtverečky čokolády a zamotáme do rohlíčku. Pečeme do růžova. po upečené posypeme cukrem.

       

Párečky v listovém těstě

dietní párky, listové těsto, kečup či hořčice, plátkový sýr Eidam, grilovací koření, vejce na potření

Listové těsto rozválíme a nakrájíme na čtverečky (podle velikosti párků – my jsme si je rozpůlili). Každý čtverec pomažeme kečupem nebo hořčicí, dáme plátek sýra, na něj párek a zamotáme. Zamotané párky potřeme vajíčkem , posypeme grilovacím kořením a pečeme do růžova10 – 15 minut.

 

Valentýnská levandulová srdíčka v Šikulkách.

V šachovém kroužku stále trénujeme. V pátek 1. února pojedeme do Holčovic na šachový turnaj, tak snad přivezeme nějaký bod.

Zimní tvoření v Šikulkách

Pěvecký sbor

….se po lednové pauze sejde v pondělí 4. února. Přivítáme i dva nové členy 🙂

“Vánoční verze” tanečního kroužku “Just Dance”:

Protože nám nastal vánoční čas, i taneční kroužek dospěl do této atmosféry. Tanečníci se vyzdobili doplňky s vánoční tematikou a nechyběly ani skladby na motivy Vánoc, v jejichž rytmech jsme rozvlnili boky 🙂 Celý kroužek všem přeje Veselé Vánoce 🙂

Šachový kroužek

Scházíme se každé úterý. Čas, který máme vyhrazený ke hře, nám většinou nestačí, protože odhadnout rozehranou šachovou partii nelze. Šachový kroužek je omezený svým počtem žáků, protože jde o individuální hru. Někteří žáci se s šachem seznámili až tady v kroužku a to, co se naučí, pak mohou rozvíjet celý život. Velký dík patří panu Petru Jarošovi, který pěkně metodicky žáky vede.

Kroužek Mlsní kuchtíci

Kroužek Mlsní kuchtíci ani v letošním školním roce nezahálí a všichni kuchtíci  každou středu pilně vaří, pečou, smaží ……

A tady je jeden z oblíbených receptů:

Palačinky se špenátem a slaninou

Potřebujeme: těsto na palačinky, sůl, listový špenát (mražený), cibule, česnek. anglická slanina, 2-. vejce, tvrdý sýr, olej

Postup:

  1. Z těsta na palačinky usmažíme palačinky.
  2. Cibuli nakrájíme nadrobno, osmažíme na oleji, přidáme špenát, sůl a podusíme.
  3. Potom vmícháme vejce a prolisovaný česnek.
  4. Na každou palačinku položíme slaninu, potřeme špenátem, poklademe sýrem, stočíme a naskládáme  do vymazané zapékací misky, posypeme nastrouhaným sýrem a zapečeme.

Kroužek lOgIcKýChHeR

Kterýžto první zvolá UBONGOOO, vítězí.

Dance moves

V tanečním kroužku se nacvičují různé taneční styly, např. hip hop, funky, vogue atd. Do kroužku chodí děvčata a 1 chlapec z 1. – 7. ročníku. Momentálně se začínáme věnovat hlavní choreografii s názvem Panenky.

Vystoupení sboru v Petrovicích – 12. 12. 2018

Sbor trénuje na vystoupení

Pěvecký sbor má každý rok v prosinci nabitý kalendář. Vystupujeme na rozsvícení vánočního stromu, v Petrovicích na akci Česko zpívá koledy, na jindřchovských vánočních trzích na zámku a jako poslední třešničku na dortu zpíváme na schodech školy pro všechny žáky a zaměstnance.

Střelecký kroužek

V pátek 7.12.2018 proběhla soutěž ve střelbě ze vzduchovky na terč. Přihlášené děti si porovnaly zkušenosti a absolutním vítězem se stala Anastázie Němčíková, která se střelbou zatím začíná.

Čtenářský klub

Už druhým rokem běží čtenářský klub. V něm čteme, povídáme si nejen o knihách, luštíme, hledáme, pracujeme s pracovními listy a spoustu dalších činností.

Kroužek tvořivých činností ŠIKULKY

Nejdřív to bylo podzimní listí, větvičky, šišky a jiný inspirativní materiál, pak slané těsto, dnes jsme recyklovali staré žárovky. Z toho všeho umí děti v kroužku Šikulek vytvořit krásné dekorace a malé dárečky, třeba k Vánocům.

Taneční kroužek “JUST DANCE”

Rozhýbat těla v rytmu hudby chodí žáci co 14 dní ve čtvrtek. Tančíme na známé i méně známé melodie, vlníme se na pomalé i rychlé skladby. Každá taneční lekce nám dává pořádně zabrat, odcházíme pořádně zapocení 🙂

Na nadané a zapálené tanečníky se vždy těší p. učitelky Halířová a Zábranská 🙂

A máme vítěze školního šachového turnaje

První místo obsadil žák 5. ročníku, druhé místo obsadil žák 7. ročníku a o třetí místo se podělili žáci 2. a 3. ročníku.

Opět začínáme hrát šachy. Pro tento školní rok 2018/2019 začínáme turnajem !!!

Ve čtvrtek 4.10.2018 od 13.00 hodin proběhne 1. kolo školního šachového turnaje. Kdo má chuť si zahrát a vyhrát pohár, může se u mě přihlásit do středy 3.10.2018. Pro všechny je připraveno malé občerstvení. Těším se na Vás. Finále pak proběhne v úterý 9.10.2018 od 13.00 hodin.

Mgr. Ludmila Schaffartziková

Školní rok 2017/2018

Sportovní kroužek:

Sportovní kroužek se nám chýlí ke konci, ale stihli jsme si ještě trochu zasportovat 🙂

Poslední setkání v šachovém kroužku v tomto školním roce

se uskuteční v úterý 29.5.2018.

TURNAJ VE STŘELBĚ ZE VZDUCHOVKY VE ZLATÝCH HORÁCH

V pondělí 14. 5. 2018 se děti ze střeleckého kroužku zúčastnily turnaje ve střelbě. Silná konkurence z okolních obcí nebyla překážkou pro Daniela Zábranského, který obsadil čtvrté místo a ani pro Ondru Štíbra ,který byl na šestém místě. Pochvala patří i Tomášovi Krčovi a Natálii Chvistkové, kteří se účastnili turnaje poprvé.

Napsala Vopelková

Seznam kroužků pro školní rok 2017/18

Sbor

Poslední setkání sboru v letošním školním roce bylo spojeno se sladkou tečkou v podobě zmrzlinového poháru. Všichni jsme si ho zasloužili za moc hezká vystoupení. Zároveň jsme se rozloučili s Irenkou Timovou, která letos končí základní školu a byla po celých 9 let skvělou oporou našeho pěveckého sboru. A jelikož se dostala na konzervatoř, kde bude studovat zpěv, určitě nám bude v budoucích letech pomáhat.

Čtenářský klub

V klubu děláme samé zajímavé věci. Tentokrát jsme kromě čtení objevovali, na jakých nejrůznějších místech čteme, co, s kým, nebo komu rádi čteme, nebo co potřebujeme, aby se nám četlo co nejlépe.

Pěvecký sbor

Skřivánek vystoupil na Dni učitelů a předvedl písničky z pohádek a se školní tématikou. Novinkou bylo pásmo krátkých ukázek písniček, které se svými texty vztahují ke školnímu životu. Toto pásmo vzbudilo u přítomných učitelů úsměv, což bylo našim cílem.

Čtenářský klub

Ve 2. pololetí navštěvuje čtenářský klub 10 žáků 4. ročníku. V březnu si poprvé vyzkoušeli čtení z elektronických čteček. Četli jsme Dášenku a v tu chvíli by bylo slyšet i spadnutí jehly na náš nový koberec. Určitě čtečky zase brzy použijeme.

Sportovní kroužek:

Ve sportovním kroužku pravidelně protahujeme těla 🙂

Sbor

Po tradiční lednové přestávce startujeme ve čtvrtek 15, února ve 13:30

“Mlsní kuchtíci”

Významný den, kdy děti dostávaly pololetní vysvědčení, jsme si zpestřili tvarohovými šátečky. Kuchtíkům se moc povedly a chutnaly báječně…..

Zde je recept na 1 dávku, my jsme si udělali ze dvou dávek 🙂

Křehké šátečky

450 g hladké mouky, špetka soli, 250 g hery, 250 ml zakysané smetany – vše smíchat dohromady

Náplň: tvaroh, žloutek, vanilkový cukr, moučkový cukr dle chuti, trochu citrónové kůry

Těsto rozválíme, hrníčkem či skleničkou vykrajujeme kolečka, která plníme tvarohovou náplní, překlopíme a vidličkou stlačíme kraje k sobě. DOBROU CHUŤ!!!

Šikulky

Zimní období je pro ptáčky náročné. Děti ze Šikulek jim chtěly přilepšit a vyrobily pro ně krmítko. Ptáčci si mohou pochutnat na máku, kokosu a různých semínkách.

Sbor

První vystoupení proběhlo při příležitosti rozsvícení vánočního stromu u naší školy. Teď nás čeká vystoupení na vánočních trzích – 16. 12. v 10.00 a již tradiční zpívání na schodech, které pořádáme vždy poslední školní den před Vánocemi.

KERAMIKA

Kroužek keramiky funguje na naší škole již několik let. Prostory keramické dílny, jsou v suterénu školy. Děti se musí naučit různé techniky spojené s výrobou keramiky, drobných šperků, malovaných kamínků a řady jiných výrobků. Význam této činnosti spočívá v rozvoji jemné motoriky a motoriky malých svalových skupin. Nesporný je i význam estetický. Děti se rovněž seznamují s novými materiály a postupy, rovněž zde plánují, pracují dle předlohy, ale i volně dle své vlastní fantazie. Výhodou práce v keramické dílně je i možnost prezentace svého výrobku ostatním. Děti vytvářejí hodnoty, uvědomují si, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Děti tak získávají vztah k věcem, uvědomují si, že každou věc musí někdo vyrobit, že má určitou cenu a funkci. Výsledky prací dětí jsou často dárky sponzorům, prezentujeme je v různých projektech, rovněž jsou využívány k estetizaci interiér