ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Kroužky

Opět začínáme hrát šachy. Pro tento školní rok 2018/2019 začínáme turnajem !!!

 

Ve čtvrtek 4.10.2018 od 13.00 hodin proběhne 1. kolo školního šachového turnaje. Kdo má chuť si zahrát a vyhrát pohár, může se u mě přihlásit do středy 3.10.2018. Pro všechny je připraveno malé občerstvení. Těším se na Vás. Finále pak proběhne v úterý 9.10.2018 od 13.00 hodin.

Mgr. Ludmila Schaffartziková

 

Sportovní kroužek:

Sportovní kroužek se nám chýlí ke konci, ale stihli jsme si ještě trochu zasportovat 🙂

Poslední setkání v šachovém kroužku v tomto školním roce

se uskuteční v úterý 29.5.2018.

TURNAJ VE STŘELBĚ ZE VZDUCHOVKY VE ZLATÝCH HORÁCH

V pondělí 14. 5. 2018 se děti ze střeleckého kroužku zúčastnily turnaje ve střelbě. Silná konkurence z okolních obcí nebyla překážkou pro Daniela Zábranského, který obsadil čtvrté místo a ani pro Ondru Štíbra ,který byl na šestém místě. Pochvala patří i Tomášovi Krčovi a Natálii Chvistkové, kteří se účastnili turnaje poprvé.

Napsala Vopelková

Seznam kroužků pro školní rok 2017/18

Sbor

Poslední setkání sboru v letošním školním roce bylo spojeno se sladkou tečkou v podobě zmrzlinového poháru. Všichni jsme si ho zasloužili za moc hezká vystoupení. Zároveň jsme se rozloučili s Irenkou Timovou, která letos končí základní školu a byla po celých 9 let skvělou oporou našeho pěveckého sboru. A jelikož se dostala na konzervatoř, kde bude studovat zpěv, určitě nám bude v budoucích letech pomáhat.

Čtenářský klub

V klubu děláme samé zajímavé věci. Tentokrát jsme kromě čtení objevovali, na jakých nejrůznějších místech čteme, co, s kým, nebo komu rádi čteme, nebo co potřebujeme, aby se nám četlo co nejlépe.

 

 

Pěvecký sbor

Skřivánek vystoupil na Dni učitelů a předvedl písničky z pohádek a se školní tématikou. Novinkou bylo pásmo krátkých ukázek písniček, které se svými texty vztahují ke školnímu životu. Toto pásmo vzbudilo u přítomných učitelů úsměv, což bylo našim cílem.

 

Čtenářský klub

Ve 2. pololetí navštěvuje čtenářský klub 10 žáků 4. ročníku. V březnu si poprvé vyzkoušeli čtení z elektronických čteček. Četli jsme Dášenku a v tu chvíli by bylo slyšet i spadnutí jehly na náš nový koberec. Určitě čtečky zase brzy použijeme.

Sportovní kroužek:

Ve sportovním kroužku pravidelně protahujeme těla 🙂

Sbor

Po tradiční lednové přestávce startujeme ve čtvrtek 15, února ve 13:30

 

“Mlsní kuchtíci”

Významný den, kdy děti dostávaly pololetní vysvědčení, jsme si zpestřili tvarohovými šátečky. Kuchtíkům se moc povedly a chutnaly báječně…..

Zde je recept na 1 dávku, my jsme si udělali ze dvou dávek 🙂

Křehké šátečky

450 g hladké mouky, špetka soli, 250 g hery, 250 ml zakysané smetany – vše smíchat dohromady

Náplň: tvaroh, žloutek, vanilkový cukr, moučkový cukr dle chuti, trochu citrónové kůry

Těsto rozválíme, hrníčkem či skleničkou vykrajujeme kolečka, která plníme tvarohovou náplní, překlopíme a vidličkou stlačíme kraje k sobě. DOBROU CHUŤ!!!

 

Šikulky

Zimní období je pro ptáčky náročné. Děti ze Šikulek jim chtěly přilepšit a vyrobily pro ně krmítko. Ptáčci si mohou pochutnat na máku, kokosu a různých semínkách.

Sbor

První vystoupení proběhlo při příležitosti rozsvícení vánočního stromu u naší školy. Teď nás čeká vystoupení na vánočních trzích – 16. 12. v 10.00 a již tradiční zpívání na schodech, které pořádáme vždy poslední školní den před Vánocemi.

KERAMIKA

Kroužek keramiky funguje na naší škole již několik let. Prostory keramické dílny, jsou v suterénu školy. Děti se musí naučit různé techniky spojené s výrobou keramiky, drobných šperků, malovaných kamínků a řady jiných výrobků. Význam této činnosti spočívá v rozvoji jemné motoriky a motoriky malých svalových skupin. Nesporný je i význam estetický. Děti se rovněž seznamují s novými materiály a postupy, rovněž zde plánují, pracují dle předlohy, ale i volně dle své vlastní fantazie. Výhodou práce v keramické dílně je i možnost prezentace svého výrobku ostatním. Děti vytvářejí hodnoty, uvědomují si, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Děti tak získávají vztah k věcem, uvědomují si, že každou věc musí někdo vyrobit, že má určitou cenu a funkci. Výsledky prací dětí jsou často dárky sponzorům, prezentujeme je v různých projektech, rovněž jsou využívány k estetizaci interiéru školy.

Napřed si děti musí osvojit základní techniky práce s hlínou- hnětení, válení, spojování částí pomocí šlikru.

Na počátku je suchý a nevypálený výrobek, který je velice křehký.

Výrobek po prvním výpalu v keramické peci není zdaleka ještě hotov.

 

Musí se obarvit a to velmi opatrně pomocí prášku, který je rozmíchaný ve vodě na hustotu smetany. Tato „smetana“ se nazývá glazura.

Teď nastává poslední krok- druhý výpal a výsledek je hotov

Sbor

Pěvecký sbor se letos schází ve čtvrtek od 13:30. Je nás skoro 30 a to je už pořádný sbor. Pilně trénujeme na Vánoce. Pokud si potřebujete vytisknout ztracené texty, najdete je na našich facebookových stránkách: https://www.facebook.com/groups/503510896678016/?ref=bookmarks

 

Sportovní kroužek:

Sportovní kroužek pro školní rok 2017/2018 bude probíhat jednou za 14 dní v pondělí od 14:00 do 14:45 hod. Poprvé jsme už stihli protáhnout své svaly a těšíme se na přístě 🙂 p. uč. Halířová a Zábranská

Opět jsme začali hrát šachy

Šachový kroužek ve školním roce 2017/2018 bude probíhat každé úterý na malé budově v novém čase, a to od 12:30 do 13:15 hodin.

K této změně času došlo z důvodu možnosti navštěvovat šachový kroužek pro všechny přihlášené děti tak, aby dále mohly plnit další školní povinnosti.

Naši šachysté:

Rozloučení v šachovém kroužku pro školní rok 2016/2017

 

V úterý 6.6.2017 jsme se naposledy sešli v šachovém kroužku. Kromě samotné hry, kterou mnozí budou trénovat i o prázdninách, jsme si zamlsali a panu učiteli Jarošovi jsme dali malý dárek a velké poděkování, že nám s výukou pomáhal a že nás mnohé naučil. Měl s námi trpělivost. Moc mu za toto děkujeme a v příštím školním roce se budeme zase těšit a scházek u této královské hry.

Kroužky pro školní rok 2016/17

Činnost keramického kroužku ukončena ke dni 24. 5.2017

Jarní tvoření v Šikulkách

Školní čtenářský klub
Díky Šablonám MŠMT jsme v naší škole zřídili školní čtenářský klub. Přihlásilo se 7 dětí ze 3 ročníku, kteří budou chodi do klubu číst, povídat si o knížkách, luštit rébusy, vyhledávat v knihách důležité informace a spoustu dalších věcí. Scházet se budeme každou středu od 13:30 do 15:00 na malé budově ve školní knihovně. V tuto dobu si i vy můžete přijít vypůjčit knihy.

 

Pěvecký sbor
Po tradiční lednové přestávce se náš sbor setká v pondělí od 13:30 hod.

 

Pěvecký sbor
Pěvecký sbor se opět připravuje na předvánoční vystoupení. Uvidíte nás:

  • 27.11.2016 na slavnostním rozsvícení vánočního stromu před školou
  • 14.11.2016 na Obecním úřadu v Petrovicích

  • 17.11.2016 na Vánočních trzích na zámku v Jindřichově


 

Podzimní tvoření v Šikulkách

Geografický seminář

V geografickém semináři pomalu pronikáme do tajů geografických informačních systémů a software Marushka :).

Keramika

Hotovo

dscn6714

Už jsme začali s přípravou vánočního času.

dscn6528

Volejbalový kroužek:

V letošním školním roce se společně potkáváme v kroužku volejbalu nižší i vyšší stupeň. Vyšší stupeň na svých dovednostech pracuje každý týden, nižší stupeň rozvíjí volejbalový pohyb jednou za 14 dní (vždy v lichý týden). Snažíme se rozvíjet všeobecnou kordinaci, hrajeme různé pohybové hry, učíme se správnému chování v kolektivních sportech a samozřejmě pracujeme na rozvíjení volejbalových dovedností.

dav

Přírodovědný kroužek:

V přírodovědném kroužku jsme se v letošním školním roce rozhodli natočit výuková videa z oblasti přírodních věd. První naší zastávkou bude “Archimédes”. Ono takový přírodovědný kroužek nemusí být žádná nuda a jen samé přírodní zákony, teorie a poučky, ale užijeme si i zábavu a kapku zabloudíme i do dramatické výchovy 😀 😀 😀

Š  A  CH  Y

I v letošním školním roce mají naši žáci možnost navštěvovat šachový kroužek. Přesto, že jsme přišli o výborného trenéra pana Pospíšila, podařilo se nám navázat na výuku a do trnérské činnosti se zapojil pan místostarosta obce, pan Jaroš, za což jsme mu vděční. Kroužek probíhá každé úterý na malé budově od 13.00 hodin do 14.00 hodin. První setkání jsme měli v úterý 11.10.2016.

Keramika

Kroužek Keramika se rozjel. Přihlášení mladí keramici mají možnost kroužek navštěvovat dvakrát týdně (úterý, středa). První náš počin – keramický čert- modelování čerta z dutých kuliček i z plátu.

dscn6444 dscn6443 dscn6442

 

ŠIKULKY

Ve čtvrtek 6. října měly první schůzku děti, které rády tvoří. Tvořily na téma podzim a výsledkem byl podzimní strašák z lékařských špachtlí. Povedl se jim moc hezky.

Volejbal

V letošním školním roce bude kroužek volejbalu pro žáky vyššího stupně zahájen v pondělí 17. října 2016. S žáky nižšího stupně se budeme potkávat vždy jednou za 14 dní (lichý týden) a jejich schůzka pod vysokou sítí začíná v pondělí 7. listopadu. Takže všichni už pořádně namasírovat svaly 🙂

volleyball-1435198_960_720

Ekotým
Ve čtvrtek 13. října 2016 jsme se sešli, abychom zahájili první schůzi Ekotýmu v novém školním roce. Samozřejmě fungujeme už od září, jsme pořád ve střehu, ale schůzky prostě mají své kouzlo. Na obsah schůzky se podívejte zde.
 dscn6399dscn6395dscn6396dscn6397
Seznam kroužků pro školní rok 2016/17
 

Kroužky pro školní rok 2015/16

 

Šachový kroužek

V úterý 21.6.2016 jsme ukončili pro tento škoní rok činnost šachového kroužku, a to vyhlášením výsledků školního turnaje v šachu, kterého se zúčastnili všichni ti, kteří vytrvali až do konce, něčemu se naučili a hlavně se dobře pobavili s šachem. Všichni byli po právu odměněni, ovšem výtězem může být jen jeden.
1. místo – Tomáš Krč, 2. ročník
2. místo – Martin Gvuzd, 3. ročník
3. místo – Lukáš Zeman, 2. ročník
Všem moc gratulejeme.
Po vyhlášení výsledků jsme se rozloučili i s panem Pospíšilem, který nás celý rok vedl a těšíme se na něj i v příštím školním roce. Moc mu všichni za jeho obětavost děkujeme i za skvělý řez, kterým jsme jako sladkou tečkou vše ukončili.

Volejbalový kroužek
Od 30. 5. 2016 se už nebude konat volejbalový kroužek 🙂
Začíná hlavní sezóna práce se včelami
Práce se včelami je velmi zajímavá. V tomto období je nejdůležitější rozšířit místo v úle tak, aby včelám nebylo těsno, jelikož se každý den rodí nové a nové včeličky. V letním období jich může být v jednom úle až 80-100 tisíc. Těsnost v úle je jedním z příčin rojení včel a to žádný včelař nechce, protože s rojem odletí z úlu cca 10-20 tisíc včel, které by mohly nanosit spousty medu. Takže jsme s Eliškou rozšiřovaly pomocí nástavků úlový prostor a také jsme našly matku, což je v tak hojném počtu včel trošku štěstí.

Keramický kroužek
Oznamuji, že keramický kroužek je ke dni 18.5. 2016 ze zdravotních důvodů ukončen.
Ekotým v akci na Dni otevřených dveří čističky odpadních vod
Ekotým ve složení sedmi sedmáků, šesťačky a  tří třeťaček  v sobotu 23.4. 2016 představil příchozím občanům Jindřichova, jak místní nově vystavěná čistička odpadních vod funguje. Jejich prezentace se sestávala z představení, kdo vlastně jsou a co je náplní Ekotýmu, poté volně přešli k jednotlivým bodům, které představují funkci čističky, a závěrem tři odvážné třeťačky vyzvedly bioindikátory čistých vod – mihuli, raka a pstruha, a zdůraznily všem příchozím, že by tyto živočichy rády pozorovaly nejen na obrázcích, ale zejména v přírodě.
20160423_09240720160423_09282920160423_10130620160423_09595620160423_10002420160423_10021220160423_10050320160423_100447
Vystoupení Skřivánku v hasičské zbrojnici
V sobotu 9. dubna jsme se zúčastnili dne otevřených dveří v nově opravené hasičské zbrojici a sklidili jsem velký potlesk za naše hasičské písně. Hasiči a jejich příznivci byli skvělým publikem a my jim děkujeme za pozvání a dárečky 🙂
12968175_1014079871961986_85287490345795389_o 12977011_1014079545295352_7926417950731038935_o 12983287_1014080208628619_8016596522188481924_o 12983325_1014079688628671_5555794594033076599_o 12984052_1014080045295302_323322494084943069_o 12968106_1014079385295368_7327406206926497054_o 12957667_1014079468628693_8444642023211721201_o 12957683_1014079778628662_7177657775712837203_o
Stavba funkčního elektromotoru 7.4.2016 – přírodovědný kroužek
Žáci postavili pomocí stavebnice MERKUR elektromotor napájený stejnosměrným proudem z ploché baterie. Jedná se o historicky nejstarší točivý stroj napájený elektrickou energií. Po drobných úpravách a nezdarech se nakonec podařilo sestrojit točící elektromotor, přičemž žáci sami přišli na řešení jak motor probudit k životu a to pomocí přidaných magnetů.
IMG_20160407_144656 IMG_20160407_144644 IMG_20160407_144653 IMG_20160407_144637 IMG_20160407_144553 IMG_20160407_142203 IMG_20160407_142217 IMG_20160407_141547 IMG_20160407_141535 IMG_20160407_141526 IMG_20160407_140654
Schůzka Ekotýmu dne 23.3.2016
Členové Ekotýmu se sešli v multimediální učebně, kterou si nejprve upravili podle svých potřeb. Posunuli si lavice tak, aby vznikl v popředí prostor na počáteční aktivitu. Nejprve naši mluvčí, Michal Chramosta a Jaroslav Vehovský, posadili všechny přicházející členy do kroužku. Každý z členů měl zvednutím ruky ukázat, jakou má momentální náladu. Ruka nahoru znamenala náladu dobrou, ruka dolů vyjadřovala negativní postoj. Pak seznámili Ekotýmáky s novou hrou. Mohli bychom ji pojmenovat „Ekotýmáci, hýbněte kostrou“. Bylo vidět, že hra rozveselila všechny členy a nadchla zejména ty nejmenší, v našem týmu nejmladší. Zkušeným slovem moderátora pak provedli Míša a Jarda prezentací ze Semináře dobré praxe v Litovli. Závěr z naší porady si přečtěte na stránkách Ekoškoly / Naše výzkumy.20160323_07131920160323_07130520160323_07090020160323_071113
Keramický kroužek
V keramickém kroužku jsme se nově naučili pracovat s glazurou. Je to práce pomalá a zodpovědná (nepřehnat to s množstvím glazury, nepotřísnit stranu, která se dotýká pece.
DSCN5336
Ukázka naložené pece, čekající na první výpal- střep
DSCN5340DSCN5339
Ukázka prvního výpalu před natíráním glazury
DSCN5337
Ukázka hotových výrobků po druhém výpalu
DSCN5334DSCN5333
Dostali jsme do keramického kroužku nový hrnčířský kruh
DSCN5342
FOTBALOVÝ KROUŽEK
Kroužek FOTBALU – ČTVRTKY ZRUŠENY do konce školního roku!!!! Bude pouze v pondělí od 14:00 hod.
Přírodovědný kroužek
Ve čtvrtek 15. 3. 2016 nebude přírodovědný kroužek z důvodu nepřítomnosti vyučujících (účast na školení). Příští přírodovědný kroužek se bude konat 31.3.2016 – experimentujeme se systémem pasco .
Současná představa o stavbě naší Galaxie
(http://www.astro.cz/clanky/vzdaleny-vesmir/hvezdy-z-nasi-galaxie-na-uteku.html)
Kubisz
Jarní tvoření v Šikulkách
DSCN5884 DSCN5883 DSCN5882 DSCN5881
Volejbalový kroužek
Pravidelně jednou za týden se setkáváme v tělocvičně, abychom pořádně protáhli těla a zaskotačili s míčem. Už nám to jde mnohem lépe, jsme čím dál šikovnější 🙂
DSCN5117 DSCN5119 DSCN5118 DSCN5120 DSCN5121 DSCN5124 DSCN5126 DSCN5136 DSCN5134 DSCN5132 DSCN5127 DSCN5129
Ekotým

Dne 8. března 2016 oslovili stálí členové Ekotýmu všechny zástupce 4.-9. ročníku, aby se přišli podívat, jak probíhá schůzka členů Ekotýmu. Všichni se dozvěděli, co je Ekoškola, jak funguje a co pro ni děláme.

20160308_07145920160308_071452

Šikulky

Děti, které navštěvují tento kroužek jsou opravdu šikulky. Tvoří a vyrábějí s vekým nadšením . Výsledkem jejich snažení jsou malá dílka, která zdobí jejich pokojíčky a kuchyně maminek.

DSCN5068 DSCN5069 DSCN5070 DSCN5072 DSCN5073 DSCN5168 DSCN5169 DSCN5318 DSCN5766 DSCN5767 DSCN5768 DSCN5770

UPOZORNĚNÍ:
V týdnu od 29.2.do 4.3. 2016 z důvodu účasti na lyžařském výcviku odpadají tyto kroužky:
fotbal (Ing. Vojtěšek)
sbor (Mgr. Grossová)
střelecký kroužek – (p. Vopelková)

Kroužek Vaření

Naši kuchtíci ve Vaření nezahálí. Od měsíce listopadu je nám k dispozici nová zrekonstruovaná kuchyňka vybavená novými elektrospotřebiči, nábytkem a nádobím, kde je vaření opravdu jedna radost. Naposledy jsme si uvařili vynikající palačinky s pomerančovou omáčkou. S nápadem a receptem přišel Michal Chramosta (žák 7. ročníku):
  1. Připravíme si těsto na palačinky a necháme ho alespoň 20 minut odstát. Mezitím si uděláme pomerančovou omáčku.
  2. Na pánvičce rozpustíme máslo, zasypeme cukrem a necháme ho rozpustit, až se vytvoří karamel. Zalijeme šťávou ze dvou pomerančů a trochu pomerančové kůry. Necháme povařit. Na závěr přidáme kapku pomerančového likéru.
  3. Palačinky usmažíme na másle a polejeme omáčkou. DOBROU CHUŤ!!!DSCN5139DSCN5140DSCN5137  DSCN5143DSCN5145DSCN5144

Mají včely v zimě dostatek zásob?

Na tuto otázku jsme hledali odpověď přímo na včelnici u pana starosty Adámka, která slouží od letošního školního roku i jako školní výukové pracoviště. Zkontrolovali jsme stav zásob v předjaří a vyhodnotili stav včelastva. V tuto dobu již matka začala klást a začne se pomalu líhnout nová generace letních včel. Včelky v některých teplých dnech již nosí první pyl, což je pro ně velmi důležitá složka stravy a nezbytný zdroj bílkovin.

 

Ekotým

Protože členové Ekotýmu zjistili, že si žáci pravděpodobně nevědí rady s tříděním odpadu a občas hodí něco někam, kde by věc určitě neměla být, školním rozhlasem vyhlásili manuál. Manuál, který si můžete přečíst v rubrice Ekoškola, vytvořili společně na schůzce Ekotýmu.

20160205_102621

Mladý žurnalista v akci
Bezva žurnalisté v akci mají oči i uši úplně všude. Sledují, co se ve škole děje, a okamžitě berou tužku a papír a spisují. Většinu zpráv se naučili posílat do centra redakce e-mailovou zprávou, a tak si pěkně procvičí psaní na klávesnici a také zásady e-mailové komunikace, jako je vypsání předmětu, průvodního dopisu se všemi náležitostmi i zaslání textu v příloze.

20160204_13475120160204_134548

Ekotým
Pod přírodovědný kroužek patří i náš Ekotým, který se zaměřuje na třídění odpadů v naší škole. A tak naším cílem je stále něco třídit, zkoumat, porovnávat a vyzývat žáky naší školy, aby byli pořádní a aby prostředí naší školy jim nebylo lhostejné.

20160204_13484820160204_134914

Keramický kroužek

Úplné začátky- seznámení s hlínou-plácáme, vytahujeme, slepujeme

začátkyDSCN5014

Už jsou vidět pokroky

DSCN5019DSCN5018

zlepšujeme seDSCN5020

DSCN5021

   Přírodovědný kroužek
Od začátku roku 2016 mají žáci k dispozici stavebnice MERKUR. V rámci výzvy 57 byly pořízeny stavebnice MERKUR v hodnotě 37.000,-Kč. Budeme sestavovat modely, nahlédneme do fyzikálních zákonů a zapojíme fantazii ve světě oblíbené stavebnice. Cílem je posílit smysl pro spolupráci, tvořivé myšlení a rozvoj intelektuálních i manuálních schopností spojených s technickým obrazem světa.
První výrobkem bylo vozítko s demonstrací přeměny potenciální energie na kinetickou.

DSCN4862 DSCN4867 DSCN4859 DSCN4855


Vystoupení sboru v Petrovicích

Každý rok nás starosta Petrovic zve na akci Česko zpívá koledy, kde jsme jakýmisi pěveckými předskokany. Jezdíme tam velmi rádi, protože vždy dostaneme k občerstvení skvělé koláčky.

DSCN4595 DSCN4598 DSCN4596 DSCN4599 DSCN4600 DSCN4601 DSCN4603 DSCN4602 DSCN4607 DSCN4608

Pěvecký sbor Jindřichovský skřivánek

Jako vždy máme před Vánocemi spoustu práce. Nacvičili jsme 5 vánočních písní a máme za sebou 2 vystoupení – u školního vánočního stromu a na vánočních trzích v Janově. Teď nás ještě čeká vystoupení v Petrovicích a na jindřichovských vánočních trzích.

11052418_946246062078701_3513940150206635123_o 12239151_946246168745357_3527052311811299932_o 12303919_946246225412018_7203438048240294550_o

 

Š A CH O V Ý  kroužek na naší škole opět v plném proudu

Stejně jako v loňském roce i letos na naší škole probíhá šachový kroužek. Šachy vyučuje pan Pospíšil Ervín a tímto mu za obětavost velmi děkujeme. Žáci se scházejí jedenkrát týdně, učí se nejen notaci, ale ti zkušenější i herní tahy k úspěšnému zakončení. Zúčastnili jsme se již šachového turnaje v Městě Albrechticích a chystáme se na náš vlastní školní turnaj. Žáci obdrželi učebnici k šachu a mohou s ní pracovat i doma. O přínosu šachu do života člověka nelze pochybovat, a proto jsme rádi, že naše řady neřídnou ba právě naopak.

A zde pár fotek z naší činnosti :

 

VOLEJBALOVÝ kroužek

Už od října se společně potkáváme pod takzvanou vysokou sítí. Do volejbalového kroužku se s nadšením zapojily děti různých věkových kategorií. Proto se učíme nejen všeobecné volejbalové dovednosti, jako jsou chytání a odbíjení míče, celková koordinace pohybů, ale zároveň se věnujeme základům chování, které by mělo být typické pro kolektivní sporty.

DSCN4101 DSCN4099 DSCN4098 DSCN4096 DSCN4095 DSCN4094

Kroužek KERAMIKA

4.11. 2015 kroužek z technických důvodů odpadá

Přírodovědný kroužek

Dne 16.10.2015 proběhla první hodina přírodovědného kroužku, jehož hlavní náplní a cílem bude žáky seznámit s přírodními zákony netradiční a zábavnou formou. V kroužku se žáci seznámili se systémem PASCO. Platforma PASCO zahrnuje řadu měřících zařízení (měření teploty, acidity roztoků, hlasitosti a intenzity zvuku, koncentrace oxidu uhličitého a kyslíku, měření rychlosti a zrychlení a spoustu dalších). V úvodní hodině se žáci seznámili s PASCO sondami, PC programem SPARKvue sloužícím k záznamu a vyhodnocování měřených veličin a vyzkoušeli si jednoduché experimenty.

IMG_20151015_135052a

 

FOTBAL

Dne 18.2.2016 je kroužek ZRUŠEN!!!!!!!!!

Již probíhají tréninky fotbalu, kde kluci a holky mohou rozvíjet své pohybové schopnosti, sílu, rychlost, koordinaci, obratnost, vytrvalost a to formou pohybových her, průpravných a herních cvičení či průpravných her. Dále rozvíjí herní činnosti jednotlivce – výběr místa, vedení míče a obcházení soupeře, přihrávání a převzetí míče, zpracování, střelbu atd. Hlavním cílem je RADOST ZE HRY! Kartička pro rodiče

DSCN3702DSCN3700DSCN3699

Seznam připravovaných kroužků pro školní rok 2015/2016 naleznete v přiloženém souboru ve formátu PDF. Seznam kroužků pro školní rok 2015/16

MEDOBRANÍ

Dne 24.6.2015 se naši včelaříci dočkali a v praktické výuce na včelnici jsme měli medobraní. Žáci si vyzkoušeli odběr a výběr plástů ke stáčení, odvíčkování plástů i samotné vytáčení medu. Nakonec si jako odměnu po celoroční výuce odnesli domů sladkou odměnu.

DSCN4783 DSCN4778 DSCN4774 DSCN4772 DSCN4770 DSCN4788 DSCN4793 DSCN4796 DSCN4797

                          Turnaj ve střelbě ze vzduchovky

 V pátek jsme se naposledy v tomto školním roce sešli ve střeleckém kroužku. Abychom porovnali své zkušenosti za celé období uspořádali jsme turnaj ve střelbě ve stoje na terč. Zúčastnili se ho žáci starší kategorie a vítězem se stal Michael Palůch. Všichni se moc těší, až se opět sejdou a budou pokračovat ve zdokonalování svých schopností.

Fotografie0144 Fotografie0135 Fotografie0137 Fotografie0140 Fotografie0138 Fotografie0142 Fotografie0143 Fotografie0144

 

POZOR!!! Ke dni 6.5. 2015 byla ukončena činnost  kroužku Vaření z důvodu rekonstrukce kuchyňky. Všem “kuchtíkům” moc děkuji za účast a těším se, až se v příštím roce opět sejdeme  v mnohem hezčí a vybavenější kuchyňce.

Šéfkuchařka Jana Houdková.

DSCN2936 DSCN2942 DSCN2949

 

Od 22.4.2015 jsme začali ve včelařském kroužku s praktickou výukou přímo na včelnici a mohli jsme si takto ověřit a prohloubit naše znalosti nabyté v přípravě v zimním období.

 

27.4. 2015
Oznámení – od 1.5. 2015 je ukončena činnost kroužku Helpík

8.4.2015                                                                                                                                   V pondělí 13.4.2015 se nebude konat kroužek Helpík – bude nahrazen 20.4. 2015.

2.4. 2015                                                                                                                                    Z technických důvodů je tento a příštín týden zrušen kroužek Výtvarné tvorby .

Turnaj ve střelbě na terč

V pátek ve střeleckém kroužku jsme si zasoutěžili ,abychom porovnali své schopnosti střelby. Stříleli jsme ve stoje na terč. Vítězem se stal Michal Chramosta ,který trefil přesně střed.

Fotografie0105 Fotografie0106 Fotografie0107 Fotografie0108

Upozorňujeme rodiče, že 1.4.2015 odpadají středeční zájmové kroužky z důvodu konání Noci s Andersenem.

 

Od 13.3. 2015 je ukončena činnost recitačního kroužku, jelikož proběhla okresní recitační soutěž.

 

Příprava na dopravní soutěž mladých cyklistů

Jaro už nám klepe na dveře a neprobouzí jen přírodu, ale i nás cyklisty. Právě s příchodem jara jsme zintenzivnili přípravu na soutěž mladých cyklistů, která proběhne dne 30. dubna 2015 v Krnově. Naši školu budou reprezentovat níže uvedení žáci: N. Grigoriadisová, I. Timová, A. Javůrková, M. Chramosta ze 6. ročníku. Nesmím zapomenout ani na mladší spolužáky, kteří podpoří náš tým, jedná se o D. Zábranského a M. Kopeckou
ze 4. ročníku.

DSCN2567 DSCN2568 DSCN2569 DSCN2570 DSCN2571 DSCN2572 DSCN2573

 

Včelaři jdou do boje !!!

Ne tak doslovně. Naši malí včelaři se celou zimu připravují na přímý kontak se včelkami a jak všichni dobře víme, každá včelka má žihadlo a umí ho použít. Vědí již, že včelí píchnutí není jen nepříjemným zážitkem, ale je pro naše tělo také příznivé, neboť včelí jed obsahuje látky prospěšné našemu zdraví. Ovšem jen v případě, pokud se neobjeví alergická reakce.

Včelí jed napomáhá průniku látek do buněk těla, působí jako stimulátor krevního tlaku, působí preventivně proti alzhaimrově chorobě, parkinsonově chorobě a epilepsii.

 

Helpík                                                                                                                                Pozor změna – kroužek se v pondělí 2.3. nekoná, bude nahrazen 9.3.

Kroužek ruční práce  – vyšívání

Děvčata si vyrobila obrázky pro maminky k svátku.Vyšívání je baví a chtějí se o své práce podělit i s ostatními spolužáky i rodiči.

Fotografie0092 Fotografie0091 Fotografie0090

 

BIOLOGICKÝ KROUŽEK na vernisáži ve Flemmichově vile

Ve čtvrtek 15. ledna se zúčastnil Biologický kroužek pod vedením učitelky Mgr. Smolíkové vernisáže na téma Endemity a jiné vzácné rostliny Jeseníků. V prostorách Flemmichovy vily si mohli někteří žáci 6., 7. a 8. ročníku prohlédnout expozici známého botanika a ekologa, pana Lea Bureše. Mladí biologové se tak mohli seznámit s tím, co jsou to endemity a kde se v Jeseníkách vyskytují. Součástí výstavy byla i projekce s výkladem pana Bureše. Protože jsme při projekci seděli hned vedle přednášejícího, nemohl jistě pan Bureš přeslechnout polohlasné poznámky mladých biologů, že mnohé rostliny, které odborníci považují za endemity, rostou maminkám a babičkám našich žáků na zahradě. A co na to odborník? No potutelně se usmíval pod vousem. 🙂

20150115_17285320150115_17262620150115_18000120150115_17001620150115_160326

SBORse po lednové přestávce sejde ve čtvrtek 12.února v 13:45  na velké budově, tentokrát ve třídě 4. ročníku (hudebna se opravuje).

ŠACHOVÝ  KROUŽEK

V letošním školním roce se nám krásně zaběhl šachový kroužek, který probíhá každý čtvrtek odpoledne v malé budově základní školy v prostorách školní žákovské knihovny. Máme v současné době přihlášených 15 dětí a pravidelně dochází asi 10 – 12 dětí. Děti pod odborným vedením se učí notaci, tahy a strategie. Mají radost z pokroku, který je znát.

Zrušení kroužku
Kroužek – Capoeira bude ke konci I. pololetí, tj. 30. 1. 2015, ukončen (zdravotní důvody).

Upozornění:

19.1. 2015 se nekoná kroužek HELPÍK (v tomto termínu je klasifikačním porada).

SBOR – si po náročném prosinci užije zaslouženého odpočinku – sejdeme se až v únoru, termín bude upřesněn.

 

Capoeira
Poslední předvánoční trénink (kroužek) bude probíhat v úterý 16. 12. 2014 pro obě skupiny současně, tj. od 14:00 hodin do 15:00 hodin. Očekáváme návštěvu z Opavy. 🙂

Upozornění:

Ve dnech 2 a 9.12. 2014 odpadá výtvarný kroužek.

 

Do ŠACHOVÉHO KROUŽKU na naší škole se přihlásilo zatím 13 žáků a scházíme se každý čtvrtek od 13.00 do 14.00 hodin. Šachová hra je vedena zkušeným šachystou buď panem Ing. Karlem Handlířem z Města Albrechtic nebo panem Pospíšilem Ervinem z Jindřichova. Děti mají možnost díky této hře podnítit kreativitu ducha. Šachy ale hlavně rozvíjí širokou řadu mentálních schopností, které jsou později uplatnitelné v reálném životě. V našem šachovém kroužku učíme hrát šachy děti hravou formou. V rámci sbírání zkušeností jsme se začali účastnit i šachových turnajů. Prvním byl Šachový turnaj v Holčovicích, děti byly moc šikovné. Na další pak pojedeme dne 5.12.2014 – pátek do Vrbna pod Pradědem.

A nyní pár foto z kroužku:

 

 

Pěvecký sbor Jindřichovský skřivánek

Skřivánek letos vystoupí na těchto akcích :

  • 22.11.2014  v Janově na vánočních trzích
  • 30.11. 2014 na rozsvěcení vánočního stromu před ZŠ
  • 10.12.2014 v Petrovicích na adventním posezení
  • 13.12.2014 na vánočních trzích na zámku v Jindřichově

 

Kroužek Výtvarná tvorba

Každé úterý sraz ve vestibulu v učebnách vv. V kroužku se seznamujeme velice důvěrně s modelářskou hlínou a cvičíme si na ní jemnou motoriku- není to vůbec lehké, ale baví nás to. Vyrábíme Betlém s postavami v životní velikosti. Tady je malá fotoukázka

DSCN3877DSCN3875DSCN3878DSCN3876

Recitační kroužek

Slouží jako individuální příprava vybraných žáků na okresní recitační soutěž. Vybraní jednotlivci se přípravě věnují každé pondělí, úterý a středu

Kroužek dopravní výchovy „Helpík“

Od října tohoto roku se scházíme v úterý a to jednou za čtrnáct dní, abychom se zdokonalili v technice jízdy na kole a osvěžili si základní pravidla silničního provozu. Naše úsilí bude zakončeno účastí na okresním kole Dopravní soutěže mladých cyklistů, která se bude konat v měsíci dubnu 2015 v areálu SVČ Méďa. Obrovská pochvala patří níže uvedeným žákům a to za jejich píli, snahu a mnohdy odvážné výkony na kolech. Pro ilustraci přikládám pár fotek.

Timová               Irena                     6. ročník

Mrkvová             Anna                     6. ročník

Chramosta         Michal                  6. ročník

Javůrková           Anna                     6. ročník

Grigoriadisová    Nela                      6. ročník

Zábranský           Daniel                   4. ročník

Hlawiczka            Jan                       4. ročník

Kopecká              Monika                  4. ročník

Němec                 Petr                       4. ročník

Dudíková            Natálie                     5. ročník

 

Včelařský kroužek opět na naší škole.

Od září letošního školního roku se žáci opět mohou blíže seznámit s životem a významem včely medonosné. Děje se takto prostřednictvím včelařského kroužku. Tento navštěvují zatím dvě pilné včelky, Dan Zábranský a Martin Bilička , ale myslím, že se v budoucnu jejich řady rozrostou. Malí včelaři se učí o životě včely, o tom, jak je užitečná. Seznamují se s přírodou, přírodními jevy, botanikou, zoologií. Pod mikroskopem si prohlížejí části včely, třeba kartáčky na nožkách, kterými včelka sčesává pyl z prašníků tyčinek. Také se dozvídají, jak spolu včelky mluví a hlavně, jak tvoří med. Budeme mít i vlastní pozorovací včelstvo, kam na jaře budeme chodit a také si na konci školního roku vytočíme svůj vlastní med.

Mladí žurnalisté
Naši nejnovější žurnalisté, Matěj Kohoutek a Natálka Dudíková, se chopili příležitosti publikovat v našem školním časopise a navštívili kroužek Vaření, a tak nás čeká v prosincovém vydání nová rubrika s receptem Hraběnčiny řezy.

DSCN1875DSCN1863

Capoeira
Nově otevřený kroužek Capoeira si zapsalo mnoho žáků, proto je upraven čas jeho konání. Den zůstává stejný, tj. úterý, děti jsou rozděleny podle věku do dvou skupin:
I. skupina – žáci z 1. až 4. třídy           13:50 – 14:35 hodin
II. skupina – žáci z 5. až 7. třídy          14:40 – 15:25 hodin

Podzimní tvoření v zájmovém kroužku Šikulky

DSCN3675 DSCN3674 DSCN3676 DSCN3677 DSCN3679 DSCN3564 DSCN3563 DSCN3562

20.10.2014

Informace o kroužku náboženství ve formátu PDF

20.10.2014

Oznámení o zřízení šachového kroužku ve formátu PDF

 

Stříbrňáček

Myslivecký kroužek “Stříbrňáček” ,který pracuje v Janově již 3 roky pod vedením pana Kalaše ml., p.Bočkové a Šindelářové,doplňuje stav. V kroužku jsou děti různého věku,do Janova na schůzky (většinou 1x za 14 dní v pátek) si je rodiče vozí a vyzvedávají. Ti, co mají zájem, nechť se přihlásí u svého třídního učitele.

 

Soupis kroužků pro školní rok 2014/15 …ve formátu PDF

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit