ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Dění v PT Jindřichov

25. 1. 2019 Závody na sněhu

14. 1. 2019 Návštěva knihovny

Vánoce v přípravné třídě – prosinec

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vanoce_2018/

12. 12. 

Spadla vločka vedle jedle

a pak druhá těsně vedle.

Třetí vločka ještě letí,

to je zima milé děti!

A vločky nám opravdu napadaly a dotvořily krásnou zimní atmosféru na naší první besídce v přípravné třídě. S básněmi a písněmi jsme měli úspěch a naše dramatizace o hodném stromečku, který před zimou zachránil všechna zvířátka, která požádala o pomoc, potěšila všechny přítomné. Rodiče byli pyšní na své ratolesti, kterým se vše moc povedlo, nikdo nezaškobrtl, nikdo nic nepokazil. Odměna za práci přišla v podobě dárečků pod stromkem. Během chvilky se na ně sesypaly všechny děti a hraní nebralo konce.

5.12. nás navštívil Mikuláš se svou družinou čertů a andělů. Pečlivě jsme se na ně připravovali. Naučili jsme se písničku i básničku a vyrobili si čerta s andělem. Mikuláš nás obdaroval voňavými balíčky a my mu za to děkujeme.

.

20. a 21. 11. k nám přijela divadélka. Pohádky byly přímo ušité na naše probírané téma – LES.

Tajuplná lesní bajka a ta O pejskovi Gurášovi nám přiblížily živočichy, stromy i pohádkové bytosti, které zde můžeme najít.

13. 11. nás přijela navštívit paní policistka. Teď už víme, jak se správně chovat v silničním provozu, jak předcházet úrazům i jak se chovat při styku s cizími lidmi. Spoustu pomůcek, které policisté používají, jsme si mohli osahat a prohlédnout, ale nejvíc nás zaujal policejní vůz. Jeho prohlídku jsme zvládli určitě jako profesionálové.

9. 11. jsme s maminkami a bráškou od Michalky ze školky připravovali rohlíčky. Podělili jsme se o ně při vinšování ve škole, obchodě i obecním úřadu. Jen ten Martin se sněhem přijel se zpožděním. 🙂

LISTOPAD

Listopad se mlhou šatí.

Nejdřív listy buků zlatí,

potom v celém okolí

všechny stromy oholí.

 

 

Tento měsíc máme přímo nabitý aktivitami.

 3.11. jsme navštívili výstavu vycpanin na Obecním úřadu v Petrovicích. Seznámili jsme se s živočichy, kteří žijí v našem mírném podnebném pásu. Čekalo nás i malé občerstvení a omalovánky. Za pěkně a zajímavě strávené dopoledne všem moc děkujeme.

https://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/vylet_do_Petrovic_PT_2018

16. 10. STROMY A POHÁDKOVÁ ZAHRADA

Znám jednu starou zahradu,

kde hedvábná je tráva.

Má vrátka na pět západů

a mně se o ní zdává..

 

…a my jsme v ní byli! Roste tu spousta krásných stromů, které jsme si osahali, změřili, přivoněli si k jejich kůře či plodům a potěšili se s jejich listy. Plný koš všech darů, které si děti odnesly, využily při svém vyrábění. Vytvářely výzdobu z kůry a plodů platanu nebo liliovníku tulipánokvětého, listy využily při otiskování, výrobě soviček a jiných. Že nevíte, kolik pokladů tu najdete? Běžte se podívat!

ŘÍJEN

 9. 10. USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

„…a spali a spali a spali. Dobře se jim to spalo…“

…a aby se jim spalo opravdu dobře, přichystali jsme broučkům pořádný domeček. Vyplnili jsme jej zbytky kůry, šiškami, zlomky z cihel, klacíků a dalším přírodním materiálem.

V rámci projektu jsme se seznámili s různými druhy hmyzu, při pobytu venku i sledování IT si všímali chování berušek, ploštic, mravenců aj. Vyráběli jsme broučky, naučili se spoustu písní i básní s pohybem a vše završili výrobou hmyzího hotelu a uspáváním broučků.

25. 9. nás navštívilo divadélko Smíšek s pohádkou O ošklivém káčátku.

 

ZÁŘÍ

 

…připravte se prosím, začínáme…

Kde? V naší nové PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ.