ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Dění v MŠ Vysoká

Kouzelný čas adventní                       prosinec

Věneček na dveře, za oknem sníh,

děti se radují, všude zní smích……

Podobně to vypadalo i u nás ve školce. Na začátku prosince nás čekala cesta za Mikulášem do Jindřichova, potom jsme měli spoustu práce s výrobou přáníček pro rodiče, výzdobou naší školky a zdobením stromečku.  Svým zpěvem jsme potěšili všechny, kteří se přišli podívat na rozsvícení stromečku ve Vysoké. Nechybělo  ani slavnostní vánoční vystoupení pro rodiče, při kterém jsme si společně s nimi vyrobili krásné voňavé ozdůbky. A nakonec to nejdůležitější  – no přece Ježíšek s nadílkou!!!

Ježíšku, děkujeme….

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vanoce_Ms_Vysoka_2017/

 

Cesta  za Mikulášem          6. prosince

Ve středu jsme se vydali za našimi kamarády do Jindřichova. Krátce po svačince nás navštívil Mikuláš s andělem i hrozitánským čertem. I když to zpočátku vypadalo, že pro strach ze sebe nevydáme ani hlásku, nakonec jsme si přece jen všichni s čertem zazpívali i zatancovali.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Cesta_za_Mikulasem_2017/

 

Na svatého Martina kouřívá se z komína.                               10. listopadu

 Na svatého Martina bývá dobrá peřina.

Tak tyto pranostiky se letos, na svátek svatého Martina, určitě vyplnily. Chladné počasí nás ovšem vůbec nezaskočilo. Společně jsme vyrazili na svatomartinské vinšování. Peřinu jsme sice s sebou neměli, zato jsme měli košík plný sladkých, vlastnoručně upečených rohlíčků.


http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vinsovani_Ms_Vysoka_2017/

 

Podzimní radovánky                září, říjen

Náš podzim se nesl ve znamení poznávání. Ochutnávali jsme zeleninu, ze které jsme si uvařili polívčičku, z ovoce jsme připravili chutný ovocný salát. Venku jsme pozorovali drobné živočichy, zbarvující se stromy (stromy jako malované). Děti také pomáhaly při hrabání listí na školní zahradě. Jablíčkování s rodiči jsme začali hned dopoledne, kdy jsme společnými silami upekli jablíčkovou buchtu, kterou jsme odpoledne při hraní s maminkami také ochutnali. Říjen jsme zakončili vytvořením Dýňáčka z dýně, kterou jsme si sami ve školce vypěstovali a teď nám bude zdobit příchod do Mš.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Podzim_Ms_Vysoka_2017/#

 

Vše nachystáno, vyzdobeno a dětičky mohou přijít…

Těšíme se.

Opékání buřtíků                      29. 6.

Posezením na školní zahradě a opečením buřtíků jsme se rozloučili se starým školním rokem a všemi našimi kamarády, kteří po prázdninách nastoupí do školy. 

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Louceni_se_skolnim_rokem_2017_Ms_Vysoka/

 

Rozloučení s předškoláky              26. 6.

Na obecním úřadě ve Vysoké proběhlo slavnostní rozloučení s předškoláky. Štěstí, spoustu hezkých zážitků a samé jedničky ve škole jim popřála paní ředitelka i paní starostka. Hurá do školy!

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Rozlouceni_s_predskolaky_Ms_Vysoka_2017/

 

Školní výlet na dopravní hřiště                        9. 6.

Letos jsme se vydali na výlet do Krnova na dopravní hřiště. Hned po příjezdu jsme se pustili do bašty, kterou nám připravili rodiče a taky něco smlsli. Ranní rozcvička proběhla na skluzavkách a průlezkách místní zahrady, odkud jsme se odebrali na dopravní hřiště a užili si jízdy na kolech, odrážedlech a tříkolkách. Cesta zpátky některé unavila….Do Mš jsme dorazili ale v pořádku, na zahradě dobaštili co zbylo v batůžcích a potěšili se z návštěvníka, který se nečekaně objevil na naší zahradě. Budeme se těšit na zážitky opět za rok.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vylet_Ms_Vysoka_6_2017/

 

Den dětí v MŠ a ve Westernu.              1. 6. a 6. 6. 

Náš svátek jsme jaksepatří oslavili – a to hned dvakrát. Na školní zahradě opékáním buřtíků a různými soutěžemi, třeba skákáním v pytli nebo přetahováním lanem, u kterých jsme si užili spoustu legrace. Ve Westernu nás zaujala malá farma domácích zvířat, využili jsme tamější zahradu k prolézání, hrám, jízdě na kole i v autě. V průběhu dopoledne jsme si pošmákli na banánu v čokoládě a sladké malinovce. Hravé dopoledne bylo zakončeno dobrým obědem, který pro nás připravili zaměstnanci restaurace Western.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_deti_Ms_Vysoka_2017/

 

Těšíme se na úrodu.              26. 5.

S chutí do toho a půl je hotovo. Tímto heslem jsme se řídili při naši práci na školní zahradě. Poprvé jsme vyzkoušeli záhonek a zasadili tam rajčátka. A teď už jen zalévat a zalévat. Těšíme se na úrodu.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Tesime_se_na_urodu_-_Ms_Vysoka_2017/

 

Maminko, mámo, ráda tě mám, proto ti svoje srdíčko dám.         18. 5.

Svůj svátek přišly maminky oslavit mezi nás a z našeho vystoupení i vlastnoručně vyrobených mýdel měly obrovskou radost.

 

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Den_matek-_Ms_Vysoka_5_2017/

 

Modrá planeta       21. 4.

Den Země jsme si připomněli v rámci našeho třídního projektu Modrá planeta. Na toto téma je stále o čem si povídat a o krásách naší planety se sami přesvědčujeme třeba pozorováním přírody – máme tu zpět čápa a v našem krmítku hnízdí ptáci. K našim aktivitám patřila pomoc při úklidu zahrady a okolí, třídění odpadu v praxi, vyzkoušeli jsme si pokusy s vodou a rozpustností materiálů, i tajné psaní nad svíčkou. Zemi bychom přáli, aby byla čistá, a aby se na tom všichni podíleli jako my.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Ms_Vysoka_-_Den_Zeme/

 

Hody, hody, doprovody        10. 4.

Velikonoční svátky jsme uvítali, jak se patří. Kromě hezkého tvoření, zdobení a barvení vajíček jsme se poprvé společně pustili do výroby velikonoční nádivky. No a povedla se na jedničku.

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Ms_Vysoka_-_Jaro/

 

Vyhánění zimy       4. 4.

Kdo by se chtěl ještě se zimou nezimou trápit. To ať už je raději jaro a my můžeme trávit čas na zahradě. Jako každý rok jsme se s Mořenou rozloučili a doufáme, že odpluje opravdu daleko, protože už zkoušíme sít osení a rychlit některá semínka.

 

Vodník Tonda     27. 3.

Pohádka divadla Smíšek byla dnes důvodem naší cesty za kamarády do Jindřichova. A nemuseli jsme litovat, protože o zábavu bylo postaráno a povedení vodníci nás všechny pořádně rozesmáli.

Jaro je cítit všude            28. 3.

Nevěříte? Ve školce se rodí jarní výzdoba, čápi na nás pokukují z oken a za nimi? Spousta práce. Pozorujeme rašení ve třídě i venku, sbíráme větve, rozhrabujeme krtince, no a hlavně už si můžeme hezky hrát na jarním sluníčku a to je práce, která nás baví nejvíc.

                

 

 

 

 

Jarní svátek         10. 3.

Na vystoupení k svátku žen jsme se poctivě připravovali a do Pitárné jsme nemohli jet s prázdnou. Všechny účastnice odpoledního posezení od nás dostaly jarní přání a naše písničky potěšily a přispěly k hezké atmosféře.

 

 

Sněhuláci roztáli, jaro někde zahálí           25. 2.

Tak to tedy ne, my jaru pomůžeme. Poslední zimní obrázky a šup s nimi pryč. Všichni se těšíme, až teplé bundy a rukavice necháme doma a půjdeme pozorovat, jak se jaro krůček po krůčku vkrádá a mění přírodu.

Dneska je tu karneval, to maškarády mají bál,

kdo je zlý, kdo je zlý, ať zůstane zalezlý….

O veselé skotačení bychom se nenechali připravit, a tak jsme na masopustní úterý byli všichni připraveni. Vyzdobená třída, vůně smaženého těsta, módní přehlídka s oceněním medailemi a nakonec slavnostně prostřený stůl. Veselý den jak má být! A co dál? No přece půst, lidičky.


Poděkování

Moc děkujeme za překvapivý dárek manželů Kusendových z Jindřichova v podobě hraček a didaktických pomůcek, které využijeme při naší práci. Manželům Rejdovým děkují všichni malí výtvarníci za nové pastelky.


Pomáháme v zimě
Nejednou jsme si vyprávěli, co dělají zvířátka v zimě, kdy si můžeme my všichni hovět doma v teploučku, a už také víme, co pro ně lze v tomto období udělat. Mlsání, které jsme tentokrát umíchali a připravili, nebylo pro nás. Stopy ve sněhu nás zavedly ke krmelci, kam jsme zvířátkům navázali dobroty a postarali jsme se i o ptáčky, kteří přilétají ke krmítkům.

To je sněhu…..
Koho by nebavilo sněhové blbnutí? Nám se podařilo postavit super sněhuláka a doufáme, že se bude umět ohánět koštětem podobně jako my při práci se sněhem na zahradě.

Tři králové

Opět jsme tu spolu a máme plné ruce práce. Venku mrzne, až to praští a tak v teploučku, s veselou písničkou je nám tu dobře.

 

Vánoce jako doma

Dobrá nálada, cukroví, spousta práce se zdobením, strojení stromečku, naše zpívání pro rodiče i u stromu v obci a nakonec? Zasloužené dárky, za které patří naše poděkování Ježíškovi a obecnímu úřadu.

Všechny fotografie…

 

Mikuláš

Čertovská kopyta našla cestu hravě i k nám. Naše obavy byly zbytečné, protože knihu hříchů pekelníci údajně někde ztratili, a tak vše dobře dopadlo a na sladkostech jsme si mohli pochutnat všichni.

Zdobení, zdobení, je lepší než zlobení

nám zpívají zvířátka ve své vánoční písničce a u nás vlastně celý prosinec v tomto duchu probíhá. Chceme mít kolem sebe hezky, snažíme se tvořit pěkné dekorace a naše maminky byly pozvány na tajnou výrobu adventního překvapení. Škoda, že přišla jen jedna, ale práce jí šla od ruky a výsledek udělal radost.

 

Svatý Martin

Snížku, snížku, kde se touláš

pročpak u nás nenapadáš…

…tak dlouho jsme volali, až jsme se ho dočkali. Přijel k nám se svatým Martinem, s koníčky i rohlíčky, zkrátka se vším, co ke svátku Martina patří. A že jsme si to užili – posuďte sami.

dscn0768 dscn0722

Všechny fotografie si prohlédněte zde:

 

Halloweenské hraní

Naše hallowenské hraní dopadlo na jedničku. Zpěv, dobrá nálada, pracovní atmosféra, párek v rohlíku, dobrý moučník paní učitelky, dospělákům kafíčko…nic nechybělo. A když bylo hotovo, naše rozesmátá dýně nám zamávala na lampionovou cestu, která hezké odpoledne s rodiči ukončila.

Všechny fotografie si prohlédněte zde: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/MS_Vysoka_-_Halloweenske_hrani/

hallovween-vysoka-130 hallovween-vysoka-133 halloween-vysoka-2016-005 halloween-vysoka-2016-013

halloween-vysoka-2016-021 halloween-vysoka-2016-050 halloween-vysoka-2016-052

Den stromů

Do lesa to máme ze školky opravdu kousek, a tak jsme si, kromě tvořivé práce s listy a společným vyprávěním, připomněli svátek stromů také hezkou vycházkou s pozorováním.

dscn0657 dscn0640

Více fotografií naleznete zde…

 

Pohádka O řepě

Na tuto pohádku si všichni určitě vzpomenete. Při její dramatizaci jsme si užili spoustu legrace.

dscn0609 dscn0610 dscn0611 dscn0613 dscn0614

Malí kuchaři

Co jsme si nasbírali, to jsme si snědli – ovocný salát a jablíčková buchta chutnala všem.

dscn0601 dscn0602 dscn0603 dscn0604 dscn0605 dscn0606 dscn0607 dscn0615 dscn0616 dscn0617 dscn0618 dscn0619 dscn0621 dscn0622 dscn0623 dscn0624 dscn0625 dscn0627 dscn0628 dscn0629 dscn0631

Čarování

Při hře Čaruji, čaruji černý les jsme se naučili rozlišovat podzimní ovoce a zeleninu.

dscn0593 dscn0594 dscn0595 dscn0596 dscn0597 dscn0599 dscn0600 dscn0608 dscn0612

Bramborové odpoledne

Na bramborové hraní jsme se připravili taky U dráčka, ale počasí nás nechalo zavřené ve třídě. Nebránilo nám to ale ve společném tvoření, povídání a bramborovém mlsání.

dscn0566 dscn0565

img_20160921_144907 img_20160921_144917 img_20160921_144936 img_20160921_150008 img_20160921_150128 img_20160921_150141 img_20160921_150149 img_20160921_153432 img_20160921_153412 img_20160921_151133 img_20160921_150240 img_20160921_150218 img_20160921_153442dscn0572

U dráčka je plno

Také ve třídě U dráčka vše 1. září ožilo. Děti čekala vyzdobená školka, nová paní učitelka Miriamka a přišli i nováčci, kteří se postupně začínají zapojovat do společných her. Náš školní vzdělávací program je aktualizován pod názvem Měj oči dokořán, tak tedy pozorujme, zkoumejme, učme se….

UložitUložitdscn0561dscn0563dscn0560dscn0559dscn0558dscn0557dscn0556dscn0555dscn0554dscn0553dscn0552dscn0551

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit