Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

24. 11. 2022 – Všechny oddělení. Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Proběhl turnaj ve hře a tak známe konečně mistra školní družiny ve Člověče nezlob se. Gratulujeme vítězům 1. místo – Filip Citnar, 2. místo – David Hluštík, 3. místo – Renata Citnarová.

4. 11. 2022 – Všechny oddělení. Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Poklidné podzimní odpoledne na školní zahradě.

3. 11. 2022 – 2. a 3. třída. Vopleková, Ledvoňová, Chvístková. Halloweenské odpoledne proběhlo v poklidném duchu, než se venku objevila strašidla. To potom bylo i pár slziček. Celé odpoledne jsme si užili a těšíme se na příště. Zároveň děkujeme starším spolužákům, kteří nám nachystali stezku.

1.11. 2022 – 3. oddělení. Ledvoňová. Jako nejstarší spolužáci jsme se rozhodli, že pomůžeme s výzdobou na Halloweenské odpoledne.

20. 10. 2022 – všechny oddělení. Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Slunečné odpoledne jsme strávili s Mgr. Janem Váňou, vyzkoušeli jsme si pět sportu a to tenis, fotbal, florbal, házenou a frisbee. Soutěžili jsme mezi sebou a tři nejlepší nás pojedou reprezentovat na mistrovství republiky. Tímto gratulujeme výhercům 3. místo – Zdeňek Kusenda, 2. místo – Michaela Mruzková, 1. místo – Filip Citnar.

19. 10. 2022 – 1. a 2. oddělení. Vopelková, Chvístková. Nadaní kreslíři a malíři se zapojili do výtvarné soutěže Barevný podzim 2022. Ve školním kole se účastnilo 12 dětí. Z těchto jsme vybrali 7 nejzajímavějších děl, které putovaly na vernisáž do Ostravy. Všechny díla byly moc krásné a výhercům gratulujeme.

13. 10. 2022 – 3. oddělení. Ledvoňová. A pořád všude to listí. Je ho mnoho.

11. 10. 2022 – 1. oddělení. Vopelková. Podzimní radovánky s listím.

7. 10. 2022 – Všechny oddělení. Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Ve školní družině proběhla drakiáda. Počasí nám krásně vyšlo.

4. 10. 2022 – 2. oddělení. Chvístková. Stavíme si letadýlka z papíru.

29. 9. 2022 – 3. oddělení. Ledvoňová. Příští týden nás čeká drakiáda, proto jsme nemeškali a šli jsme trénovat.

27. 9. 2022 – 2. oddělení. Chvístková. Noci se začaly prodlužovat, podzim začal. My se ale nebojíme. Vyrobili jsme si měsíc s ochránci.

21. 9. 2022 – 1. oddělení. Vopelková. Ani nepěkné počasí nám nevezme z tváří úsměv. Takto hezky si umíme hrát, když se na nás neusmívá sluníčko.

16. 9. 2022 – Všechny oddělení. Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. 3. školní týden jsme zakončili orientační hrou v přírodě – šipkovanou. Tentokrát nás čekala netypická trasa. Vyšli jsme z budovy školní družiny, kde taky byl konec trasy. Úkoly jsme splnili hravě, spolužáky jsme také našli a odměnu jsme také vyčmuchali. 🙂

15. 9. 2022 – 2. oddělení. Chvístková. Pustili jsme se do výroby klíčenek. Děti to velice bavilo. Každý si mohl vybrat obrázek jaký chtěl, ten si vymaloval. Prozkoumali jsme jak funguje laminovačka a pak už chybělo jen udělal dírku a připevnit kroužek.

12. 9. 2022 – Všechny oddělení. Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Co nás čeká a na co se všichni moc těšíme je sportovní odpoledne s Mgr. Janem Váňou. Musíme si jen počkat, sportovní odpoledne proběhne 20. 10. 2022 v 14:00 hod. v areálu školy.

8. 9. 2022 – 1. oddělení. Vopelková. Aby se nám naší malí kamarádi z první třídy neztratili, vyrazili jsme na procházku a ukázali jsme jim kde je pošta, obecní úřad, knihovna a spoustu dalšího. Dětem se vycházka líbila a starší spolužáci byli milí, ochotní a vše mladším spolužákům ukázali.

6. 9. 2022 – 2. oddělení. Chvístková. V druhém oddělení již pomalu voláme podzim, ale těžko se nám loučí s letním sluníčkem. A co vám?

5. 9. 2022 – Všechny oddělení. Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Tak už nám to zase začalo. 🙂 Prvňáčky jsme přijali do kolektivu hned. Jsme rádi, že máme zase nové kamarády. Společně si užíváme poslední teplé dny hrou na zahradě.

29. 7. 2022 – LÉTO V ŠD (5. den) – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Poslední den jsme si trošku unavili nožičky. Než na to ale došlo, tak nám náš starší spolužák Petr Bohačík udělal přednášku o pravěkých zvířatech s ukázkami. Za jeho aktivnost a přínos děkujeme. No a pak nám to začalo. Prošli jsme se od školy na nádraží v Jindřichově a následně z nádraží ve městě Městě Albrechticích až na rozhlednu Hraniční vrch. Ušli jsme cca 14 000 kroků, k tomu si ještě připočítejme 149 schodů na rozhlednu. Většina z nás se odhodlala a překonala svůj strach a vyšla nahoru. Za odměnu nás čekal nanuk. Hodně nám vyhládlo, takže jsme se těšili až budeme zpátky ve škole na obědě. Po obědě jsme se rozloučili a zhodnotili co se nám nejvíce líbilo. Za to jak jsme byli odvážní a stateční jsme dostali nějaké odměny. Posledním naším úkolem bylo si vyzdobit památeční list. Všem se nám celý týden moc líbil. Tímto se s Vámi loučíme a v záři se na Vás těšíme. 🙂

28. 7. 2022 – LÉTO V ŠD (4. den) – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Odpočinkový den jsme strávili tvořením klíčenek a hrou na dětském hřišti u Edenu. Únava na nás padla v plné síle. Když jsme po obědě nabrali zbytky sil, prošli jsme se k paní Mertové. Ta si na nás udělala čas a povozila nás na koních. Někteří jsme překonali strach a byli jsme poprvé v sedle. Tak moc se nám to líbilo, že jsme u paní Mertové s koníky strávili celé odpoledne.

27. 7. 2022 – LÉTO V ŠD (3. den) – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Hůrááááá, jedeme do ZOO. Tohle jsme křičeli když jsme nastoupili do autobusu. Konečně jsme se dočkali na náš největší výlet za celý týden. Navštívili jsme Ostravskou ZOO a užili si spoustu zábavy a legrace. Viděli jsme například lva, lvici, žirafu, slony, spoustu ptáků a opiček. Všechno nám krásně vyšlo. Prošli jsme větší část ZOO až nás nožky bolely, proto jsme si dali menší pauzu na koupení sladkostí. Jakmile jsme se posilnili vyrazili jsme zpět k autobusu. Samozřejmě jsme museli projít obchod ze suvenýry a koupit si něco na památku. Celý výlet byl príma. Cestu zpátky jsme prospali, ano až tak jsme byli unaveni.

26. 7. 2022 – LÉTO V ŠD (2. den) – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Druhý den jsme strávili venku. Sluníčko nás moc neopékalo, tak jsme vyrazili dopoledne na kolech a koloběžkách na Svinný potok. Tam jsme si zahráli spoustu her, nejvíce nás však bavila hra na schovávanou. Po obědě jsme si nechali slehnou bříška, následně jsme si zahráli Šipkovanou. Kamarády i poklad jsme našli. Nakonec nám vylezlo i sluníčko, tak jsme posledních pár chvil z druhého dne strávili na zahradě.

25. 7. 2022 – LÉTO V ŠD (1. den)- Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Dnešním dnem jsme odstartovali týden plný poznání fauny, flory a pohybových aktivit. Začali jsme vymyšlením názvu a pokřiku naší skupiny. Po malé pauze na sváču, nás samozřejmě neminula ani výzdoba triček, které nám zůstanou na památku. Před obědem, aby nám dobře vyhládlo, jsme šli na průlezky k Edenu . Po obědě nastala chvíle klidu a následně nás čekal výlet k panu Maluchovi do Janova, který nám ukázal dravé ptáky a ochočené telátko. Cestou zpátky jsme se prošli a i když bylo horko a my byli po celém dni unavení, všechno jsme zvládli. A abychom se nezapomněli pochlubit, tak jsme TUČŇÁČCI – všichni jsme parťáčci, proto jsme tučňáčci. 🙂

28. 6. 2022 – 2. oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Tak a je to tady. Školní rok uplynul jako voda a čekají nás hlavní prázdniny. Rozloučili jsme se se Svatojánským odpolednem. Probudili jsme zemi za pomocí “ohnivých kruhů” – nenechte se zmást hasiče jsme volat nemuseli. Po protažení svalů u míčových her nás čekala odměna v podobě pečeného špekáčku a sladkých odměn. Naše bříška byly plné a zbytek hezkého odpoledne jsme strávili hraním různých her na vzduchu. Tímto se s vámi loučí Vaše vychovatelky a těšíme se na další školní rok! 🙂 Nebo možná dřív, nechte se překvapit. Hezké prázdniny přejeme všem.

14. 6. 2022 – všechny oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Odpoledne jsme si užili hrou Šipkovaná.

14. 6. 2022 – všechny oddělení. Přijela se za námi podívat naše zraněná kamarádka.

9. 6. 2022 – 2. oddělení – Vopelková. Soutěž o nejdelší let papírové vlaštovky.

6. 6. 2022 – 1. a 2. oddělení – Chvístková, Ledvoňová. Tvoření chobotniček.

  1. 6. 2022 – Touto cestou by jsme chtěli velice poděkovat Lukáši Zavadilovi, který nám do školní družiny daroval fotbálek a branky.

Měsíční plán – červen.

31. 5. 2022 – 3. oddělení – Vopelková. Návštěva na farmě u Mertu s projížďkou na koních.

26. 5. 2022 – všechny oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Souboj v postřehové hře Dobble. Absolutním vítězem ve školní družině se stala Michaela Citnarová, gratulujeme.

25. 5. 2022 – 2. oddělení – Ledvoňová. Odpoledne plné deště trávíme hraním stolních her.

19. 5. 2022 – všechny oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Sportovní hry, hra na písku a nebo jen se válet. Tak trávíme slunečné dny na zahradě.

17. 5. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Záložky do knih z lisovaných květin.

13. 5. 2022 – 2. oddělení – Ledvoňová. Malí zahradníci. Muškáty krásně vykvetly a zdobí nám vchod.

11. 5. 2022 – 3. oddělení – Vopelková. Vítání sluníčka.

11. 5. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Výroba mačkacích antistresových míčků.

5. 5. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Výroba přáníček pro maminky.

2. 5. 2022 – Všechny oddělení – Ledvoňová. Návštěva místní obecní knihovny.

Měsíční plán – květen.

28. 4. 2022 – 1. a 2. oddělení – Chvístková, Ledvoňová. Tvoření z živých květin.

25. 4. 2022 – Vopelková. TURNAJ VE VYBÍJENÉ VE MĚSTĚ ALBRECHTICÍCH. Děti ŠD se zúčastnily turnaje proti ŠD Město Albrechtice. Proti silným soupeřům naše družstvo vybojovalo druhé místo. Gratulujeme.

22. 4. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Děti z prvního oddělení volají sluníčko.

20. 4. 2022 – 2. oddělení – Ledvoňová. Papírové sovičky plněné překvapením na zápis pro budoucí prvňáčky.

19. 4. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. V dubnu jsme si připomněli Mezinárodní den dětské knihy.

13. 4. 2022 – 2. oddělení – Ledvoňová. Velikonoční tvoření.

12. 4. 2022 – Všechny oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Celá školní družina se zapojila do úklidu přírody. Všechny nás to bavilo. Ukliďme si Česko nemusí být jen jednou ročně, pojďte s námi pomáhat celoročně. 🙂

6. 4. 2022 – Všechny oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Ve školní družině proběhla jízda zručnosti a BESIP.

5. 4. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Tvoření velikonočního zajíce.

Měsíční plán – duben.

31. 3. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Hry a relax ve třídě školní družiny.

28. 3. 2022 – 2. oddělení – Ledvoňová. Slunný den jsme využili k přesazování muškátu.

22. 3. 2022 1. a 2. oddělení – Chvístková, Ledvoňová. Jako každý rok jsme šli navštívit naše hasiče a místní hasičskou zbrojnici.

21. 3. 2022 všechna oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Užíváme si jarního počasí.

16. 3. 2022 – 3. oddělení – Vopelková. Kdo si hraje nezlobí.

15. 3. 2022 – všechna oddělenní – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Jarní počasí nám protáhlo každý sval v těle.

14. 3. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Příští týden nás čeká návštěva místní hasičské zbrojnice. Děti neotálely a začaly s výrobou dárečků pro hasiče.

11. 3. 2022 – 2. oddělení – Ledvoňová. Hra se stavebnici nám rozvíjí fantazii.

10. 3. 2022 – 3. oddělení – Vopelková. Děti se s chutí zapojily do jarního úklidu zahrady.

7. 3. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Tvoření k mezinárodnímu dni žen.

4. 3. 2022 – 3. oddělení – Vopelková. S dětmi se hýbeme každý den.

Měsíční plán – březen.

28. 2. 2022 – Všechna oddělení – Vopelková, Ledvoňová, Chvístková. Pondělní karnevalové odpoledne proběhlo ve veselém duchu. Děti splnili tři úkoly, kdy výherci byli odměněni zdravými sladkostmi. Dále jsme si zahráli židličkovanou a zatančili na spoustu písniček.

25. 2. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Výroba masek na karneval.

24. 2. 2022 – 2. oddělení – Ledvoňová. Soutěž o nejhezčího klauna.

24. 2. 2022 – 1. oddělení – Chvístková. Karnevaloví pštrosi.

23. 2. 2022 – 3. oddělelní – Vopelková. Sporujeme za každého počasí.

11. 2. 2022 – Ve ŠD proběhlo místní kolo ve výtvarné soutěži na téma “Požární ochrana očima dětí”. Všichni zúčastněni byli odměněni.

10. 2. 2022 – První a druhé oddělení se pustilo do výroby valentýnských přání.

8. 2. 2022 – První oddělení se těší na karneval ve školní družině.

Měsíční plán – únor.

25. 1. 2022 – Domácí mazlíček Harryho Pottera byla sněžná sova Hedvika. Tu si děti také vyrobily.

20. 1. 2022 – Skrz oddělení družin nám přeletěla známa postava Harry Potter. Děti se aktivně zapojily do světa čar a kouzel.

18. 1. 2022 – Odpoledne plné vybíjené.

Měsíční plán – leden

7. 1. 2022 – První oddělení si zavzpomínalo na ohňostroj.

6. 1. 2022 – Třetí oddělení navštívili tři králové, nebo ještě lépe několik královen. 🙂

5. 1. 2022 – Druhé oddělení po plaveckém výcviku odpočívá a čte na pokračování.

4. 1. 2022 – První oddělení si vyšláplo na vycházku.

17. 12. 2021 – V pátek navštívil a obdaroval Ježíšek i druhé oddělení. Příjemné odpoledne plné her a dobrot.

16. 12. 2021 – Ve třetím oddělení si děti užily příjemné odpoledne. Kromě krásných dárečků od Ježíška si děti vychutnaly i hostinu.

16. 12. 2021 – První oddělení děkuje Ježíškovi za krásné dárečky na vánoční besídce.

14. 12. 2021 – Slané nepečené těsto na dárečky pro rodiče k Vánocům, si vyzkoušely děti v prvním oddělení.

9. 12. 2021 – V prvním oddělení jsme si vyrobili nezbytnou výbavu na zimu.

7. 12. 2021 – Zimní radovánky v prvním oddělení.

3. 12. 2021 – 1. oddělení se těší na čerty, anděly a Mikuláše.

30. 11. 2021 – Všechny oddělení si užili sněhovou nadílku. Nechybělo klouzání z kopce, koulování, obrovské sněhové koule a tvoření sněhuláků.

26. 11. 2021 – 2. oddělení si vytvořilo adventní kalendář. Teď už nezbývá nic jiného než čekat a čekat.

24. 11. 2021 – 3. oddělení se těší na Vánoce. Tento příjemný čas si zkrátilo pečením.

23. 11. 2021 – 1. oddělení si odpočinulo u navlékání trošku jiných náhrdelníků.

18. 11. 2021 – 2. oddělení si užilo příjemné odpoledne v podobě turnaje ve hře Člověče nezlob se.

10. 11. 2021 – Děti 1. a 2. třídy kreativně tvořily a vybudovaly krásné hradby z kostek.

2. 11. 2021 – 2. oddělení se za nepěkného počasí pustilo do nacvičování Just dance.

26. 10. 2021 – Halloweenské odpoledne a večer proběhl pro 3. a 4. třídu. Nechybělo opékání párků, tláskání sladkostí a samozřejmě stezka odvahy po školní zahradě, kterou zorganizovali starší spolužačky z 6. třídy.

22. 10. 2021 – Halloween propukl v plném proudu ve 2. oddělení. Děti si tvoření užily.

21. 10. 2021 – První oddělení se pustilo do Halloweenských ozdob. Děti si domů odnesly krásné netopýry.

14. 10. 2021 – Druhé oddělení se pustilo do sběru kaštanů pro zvířátka do lesa na zimu.

12. 10. 2021 – První oddělení za nepříznivého počasí využilo přírodnin k vyrábění dámy z listí.

8. 10. 2021 – Podzimní radovánky si užíváme v plném proudu.

5. 10. 2021 – Slunečné a větrné počasí jsme strávili venku. Trošku jsme si zasportovali a nechyběly ani první podzimní aktivity. A to pouštění draků a sběr kaštanů.

23. 9. 2021 – 2. oddělení se pustilo do podzimního tvoření.

22. 9. 2021 – 1. a 3. oddělení využili chvíle, kdy venku nepršelo a zahráli si orientační hru v přírodě – Šipkovanou. Plnili různé úkoly a hlavně se všichni bavili.

20. 9. 2021 – Nečekaná návštěva nás mile překvapila při pondělním odpoledni. Starší spolužák (Petr Bohačík 7. tř.) nám prezentoval zajímavosti o žralocích a jejich příbuzných. Za příjemnou návštěvu všechny oddělení školní družiny děkujeme.

16. 9. 2021 – Oddělení paní vychovatelky Vopelkové si zasoutěžilo mezi sebou ve výtvarné soutěži s tématem “Moje vysněná škola”. Všechny výtvory byly krásné, ale zvítězit nemohou všichni. Gratulujeme vítězům a těšíme se na další soutěže.

15. 9. 2021 – Počasí nám stále přeje a proto jsme stále venku. Sportujeme, stavíme domečky pro skřítky a hrady z písku.

8. 9. 2021 – Prostřední den v týdnu si 3. oddělení paní vychovatelky Vopelkové zpříjemnili vycházkou po okolí školy. Ukázali si budovy, jako například obecní úřad, knihovnu, poštu. Cestu si zpříjemnili kvízem, kdy děti odpovídali k čemu dané budovy slouží. Slunečné odpoledne si užili a děti se těší na další vycházku, kdy poznají zase něco nového.

3. 9. 2021 – Poslední teplé dny si užíváme na zahradě a stmelujeme kolektiv celé školní družiny.

27. 8. 2021 – TAK UŽ SE NA VÁS TĚŠÍME! Přípravy jsou již v plném proudu a těšíme se na všechny dětičky. 🙂

13. 8. 2021 – DEN 5 – Poslední závěrečný den byl poklidný. Děti si dokončily svoje výrobky, aby si je mohli odnést domů. Po obědě následovalo rozloučení se všemi účastníky táboru. Děti byly oceněny medailí, diplomem, sladkou odměnou a malou drobností navíc. Odpoledne jsme strávili v hasičské zbrojnici. Celý tábor se povedl a všichni už se těšíme na konání dalšího táboru.

12. 8. 2021 – DEN 4 – Čtvrteční den jsme zahájili vycházkou a prohlídkou Jindřichovského zámku a zámeckého parku. Cestou zpátky jsme se stavili pro nanuk a na dětské hřiště, kde jsme vybili zbytky naší dopolední energie. Před obědem jsme stihli navštívit počítačovou učebnu, tam jsme si zopakovali matematiku a češtinu pomocí internetových výukových programů. Po odpoledním klidu a načerpání sil jsme si užili hry na školní zahradě a následně jsme si šli odpočinou k tvořivým činnostem.

11. 8. 2021 – DEN 3 – Prostřední den týdne tedy odpočinkový. Dopoledne jsme si zasoutěžili a vyzkoušeli různé sporty. A to tenis, fotbal, házenou, frisbee. Museli jsme také postavit ze stavebnice něco, co se týká sportu. Ve všech disciplínách děti soutěžili mezi sebou v týmech pod vedením Mgr. Jana Váni. Všichni za účast dostali malou sladkost, Po rozstřelech jsme našli i tři nejlepší sportovce dne. A to na 3. místo Ester Sedláková, na 2. místo Ludmila Čadecká a na 1. místo Jan Houslík, který pojede reprezentovat naší školu a obec. Tímto výhercům gratulujeme. Zbytek dne byl poklidný a plný tvořivých činností.

10. 8. 2021 – DEN 2 – Dneska jsme si mákli. Ráno jsme dobíhali autobus a když jsme ho stihli připravovali jsme se na túru po Krnově. Z autobusového nádraží jsme se pěšky vydali na Cvilínskou rozhlednu. Po úmorném boji se horkem, kopečky a 221 schody jsme došli k rozhledně, kde jsme zjistili že je zavřená. Tak jsme vyrazili zpět. Cestou zpátky jsme se stavili alespoň na dětské hřiště za odměnu. Zpátky domů jsme dorazili vyčerpaní. Měli jsme však příjemný pocit, že jsme všichni překonali sami sebe.

9. 8. 2021 – DEN 1 – Tak a už je to tady. První letní kemp vůbec. Dnešní den jsme si užili vymýšlením názvu a pokřiku. Náš název a pokřik tedy zní: DRÁČCI Hej, hej Dráčci jsou nej. Vyzdobili jsme si trička a po poobědním klidu jsme se šli projít na Svinný potok. Celkem jsme zhruba za den nachodili 9000 kroků. Ale neboleli nás jen nohy. Namohli jsme si i hlavičky, kdy jsme si procvičovali matematické příklady.

29. 6. 2021 – Poslední odpoledne ve školní družině děti ze všech oddělení si zahrály orientační hru v přírodě – šipkovanou. Děti plnily různé úkoly a nakonec našly poklad i své spolužáky. Celé odpoledne jsme zakončili na dětském hřišti.

23. 6. 2021 – Kdo si hraje nezlobí. Toto heslo platí i v oddělení paní vychovatelky Vopelkové, kdy děti si hrály s dřevěnými hračkami. Každý si našel svou oblíbenou hru a hračku. 🙂

18. 6. 2021 – 1., 2. a 3. oddělení si zahrály zápas florbalu. Hra byla velice napínavá a někdy dokonce až bojová. Děti si hru užily a nezabránilo jim v tom ani velmi silné sluníčko, kdy samozřejmě nezapomínaly na pitný režim a odpočinkové pauzy ve stínu.

15. 6. 2021 – Teplé slunné dny si děti ze všech oddělení užívají na písku jako u moře. Někteří jsou jen pozorovatelé s opalovacím krémem v ruce pro svou ochranu před sluníčkem. 🙂

8. 6. 2021 – V úterý jsme se s dětmi vydali na výlet do Města Albrechtic na rozhlednu Hraniční vrch. Jeli jsme vlakem, vyšlápli táhlý kopec k rozhledně, po 149 schodech jsme vylezli na 25 metrů vysokou rozhlednu, děti si pohrály na hřišti, prošli jsme se městečkem, nakoupili dobroty a dárečky a jeli zpátky domů, kde nás na nádraží čekali rodiče. Děti byly velmi statečné, protože vyšlapat tak vysokou rozhlednu, to chce opravdu hodně odvahy. 🙂

  1. 6. 2021 – Úterní teplé odpoledne jsme strávili procházkou do místní hasičské zbrojnice. Děti si prohlédly hasičské auta, vybavení a prostory hasičské zbrojnice. Vyzkoušely si helmy a projely se v hasičském autě. Příjemné odpoledne plné zážitků děti zakončily sladkou svačinkou.

20. 5. 2021 – Čtvrteční slunečné odpoledne jsme strávili v Janovské oboře, kde jsme se seznámili s různými druhy dravců. Prohlédli jsme si stáje s koňmi i poníky. Cestou zpět do školní družiny jsme se zastavili u tisícileté lípy a závěr výletu jsme strávili na dětském hřišti.

19. 5. 2021 – Procházíme se jarem a sbíráme luční kvítí.

17. 5. 2021 – Výroba květin ve váze.

12. 5. 2021 – Slunné dny jsme si užili pletením věnečku z pampelišek.

7. 5. 2021 – Vyrábění kytiček maminkám k svátku.

7. 5. 2021 – Ve školní družině náš navštívila policie ČR. Připravili si pro nás velice zajímavé odpoledne. Naučili jsme se základní bojové postoje, vypátrali jsme zloděje, snímali jsme otisky, prohlídli jsme si policejní vybavení a spoustu dalšího. Za krásné odpoledne děkujeme.

3. 5. 2021 – Šití vonných pytlíčku a jehelníčku ve tvaru srdce maminkám.

22. 4. 2021 – Den Země ve školní družině.

STROM PŘÁNÍ – vaše přání

STROM PŘÁNÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Naší milí kamarádi, dlouho jsme se neviděli. Zajímá nás, jak trávíte volný čas. Přijďte to pošeptat stromu přání. Dne 30. 3. 2021 do 17h. pověs své přání, vzkaz či pozdrav na strom přání u školní družiny. Aby tvé přání nebylo poničeno, na strom ho pověs v sáčku. 🙂 Těšíme se, vaše vychovatelky.

16. 2. 2021 – UZAVŘENÍ VEŠKERÉHO PROVOZU ŠKOLY OD 17. 2. 2021

15.2.2021 – Hrátky ve sněhu.

25. školní týden 15.2.-19.2.2021 Zájmové činnosti ve ŠD: projektové odpoledne s policií ČR, hrátky ve sněhu.

10.2.2021 – Výroba přání na Valentýna.

24. školní týden 8.2.-12.2.2021 Zájmové činnosti ve ŠD: hrátky ve sněhu, výroba přání na Valentýna.

27.1.2021 – Skládané papírové záložky do knížky.

26.1.2021 – Malé čepičky na ozdobu.

22. školní týden 25.1. – 29.1.2021 Zájmové činnosti probíhající ve ŠD: origami papírové záložky do knížky, výroba čepiček z bavlny, hádankové odpoledne.

20.1.2021 – V zimě není sněhuláků nikdy dost.

19.1.2021 – Výroba krásných sněhuláku.

18.1.2021 – Šikovné ručičky naších prvňáčku vyrobily roztomilé ptáčky.

21. školní týden 18.1.-22.1.2021 Zájmové činnosti probíhající ve ŠD: hrátky ve sněhu, výroba ptáčku s bambulí, tvoření foukacími fixami, výroba papírových sněhuláků, učíme se vázat kravatu.

8.1.2021 – Po vánočních prázdninách si děti konečně poprvé v zimě mohly zadovádět na kopci.

16.12.2020 – Před Vánoci proběhla ve školní družině již tradiční vánoční besídka, na kterou se všichni moc těšili. Děti se před rozbalováním dárků posilnily sladkostmi na hostině, při niž si zahrály a poslouchaly vánoční koledy. Následovala ukázka a rozprava o tradičních zvycích a poté už nic jiného než prozkoumávání nových hraček, stavebnic a her. Všichni si užili slavnostní předvánoční náladu.

1.třída

2.třída

3. třída

11.12.2020 – Nepečené cukroví, kokosové kuličky.

9.12.2020 – Chystáme se na Vánoce.

4.12.2020 – Čerti a předvánoční čas ve školní družině.

1.12.2020 – První sníh s kamarády.

27.11.2020 – Poslední slunečné dny si užíváme prací na zahradě a zkoumáním nových atrakcí na školní zahradě.

16.11.2020 – Od 18.11. 2020 bude v provozu školní družina od 6.30 do 15.00 hodin.

23.10.2020 – Pro zábavu a pro radost, do družiny. Tam toho bylo vždycky dost. Teď se vidět nemůžeme, o zábavu však nepřijdeme. Naší milí kamarádi, máte dlouhou chvílí? Klikni sem a pak tam, radost si tím udělám. Pro nejmenší omalovánku, pro starší spojovačku, pro nejstarší hádanku. Chceš nášup? Máš ho tam, tak honem, šup. Mějte se hezky, však život je hezký. Vaše vychovatelky. 🙂

5.10.2020 – K podzimu je neodmyslitelné tvoření z kaštanů a pouštění či vyrábění draků.

1.10.2020 – Šikovné a tvořivé prstíčky naších prvňáčků vyrobily překrásné slunečnice.

25.9.2020 – Povídáme si o státním svátku Den české státnosti.

23.9.2020 – Podzimní tvoření.

22.9.2020 – Začíná se nám už dřív stmívat a tak jsme využili možnosti – noční město.

16.9.2020 – Odpoledne jsme strávili orientační hrou v přírodě Šipkovanou. Splnili jsme lehké i těžké úkoly a poklad jsme našli.

14.9.2020 – Poslední teplé dny trávíme sportem, hraním si na písku a samozřejmě nesmí chybět louskání lískových oříšků.

9.9.2020 – Začínáme vítat podzim a tvoříme v jeho duchu.

3.9.2020 – Pravidla slušného chování si děti zopakovali pomocí kvízu. Vítěznou skupinu neminula sladká odměna.

2.9.2020 – A tak žáci zvládli první školní den v plné parádě. Odchod dětí ze ŠD na autobus s doprovodem vychovatelky.

V době jarních prázdnin – od 9. 3. – 13. 3. 2020 – bude ŠD uzavřena.

V rámci projektu “Šablony II” proběhnou od února 2020 ve školní družině tři kluby – badatelský, čtenářský a klub deskových her.

Od 6. 1. 2020 budou děti docházet na autobus bez doprovodu. Všechny děti byly poučeny o bezpečnosti na zastávce.

KARNEVAL

Zábavné odpoledne plné kostýmů, her, tančení a soutěžení. Tak si děti užily karneval.

ROZVÍJÍME FANTAZII

Děti si vyzkoušely kreslení na záda, skládání slov z písmen. Také si nakreslily “vozidlo” v kterém by chtěli cestovat a proč.

Děti ze ŠD se zúčastnily výtvarné soutěže Toulky za zvěří.

HASIČSKÁ ZBROJNICE

S dětmi jsme se vydali na vycházku do místní hasičské zbrojnice. Návštěva proběhla v zábavném a přátelském duchu.

VAŘÍME, PEČEME, SMAŽÍME

Ve školní družině jsme si vyzkoušeli naše kulinářské schopnosti. A povedlo se, bábovka byla výborná.

HRAJEME SI, SOUTĚŽÍME

Gratulujeme výherkyním ze 3. a 4. třídy.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Ve školní družině nás navštívil Ježíšek, donesl nám spoustu krásných dárečku. Všichni jsme hodovali a zábavný program si pro nás připravili žáci z 2, 3 a 4 třídy v podobě hry na kytaru, hry na klávesy, tanečních a pěveckých vystoupení.

ČERT, MIKULÁŠ, ANDĚL

S malým zpožděním nás v družině navštívil také čert, Mikuláš a anděl.

HALLOWEENSKÁ NOC

Dne 24.10.2019 jsme si v družině užili noc plnou strašidel. Děti si prošly strašidelnou stezku, kdy musely splnit různé úkoly. Následně se občerstvily pochutinami, které připravili rodiče.

JAK MÁLO STAČÍ K RADOSTI..

Spojili jsme příjemné s užitečným.