ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Dění v družině

Zdravíme všechny naše sluníčka z družiny. Už se na vás všechny těšíme. I vy se máte na co těšit. Vaše úsměvy na tvářích vyčarují výstava zvířátek, drakiáda, Halloweenská noc, šipkovaná, Mikulášská nadílka, vánoční besídka, Vánoční turnaj ve vybíjené, bobování, návštěva hasičské zbrojnice, karneval, závody na koloběžkách, navštíví nás policie ČR, turnaj ve vybíjené s kamarády ze sousedící školy, hod do dálky, skok do písku, vyjížďka na koloběžkách na Svinný potok, dětský den, svatojánská noc. A spoustu dalšího, nechte se ale zbytkem akci ve ŠD překvapit. 🙂

V době jarních prázdnin – od 9. 3. – 13. 3. 2020 – bude ŠD uzavřena.

V rámci projektu “Šablony II” proběhnou od února 2020 ve školní družině tři kluby – badatelský, čtenářský a klub deskových her.

Od 6. 1. 2020 budou děti docházet na autobus bez doprovodu. Všechny děti byly poučeny o bezpečnosti na zastávce.

KARNEVAL

Zábavné odpoledne plné kostýmů, her, tančení a soutěžení. Tak si děti užily karneval.

ROZVÍJÍME FANTAZII

Děti si vyzkoušely kreslení na záda, skládání slov z písmen. Také si nakreslily “vozidlo” v kterém by chtěli cestovat a proč.

Děti ze ŠD se zúčastnily výtvarné soutěže Toulky za zvěří.

HASIČSKÁ ZBROJNICE

S dětmi jsme se vydali na vycházku do místní hasičské zbrojnice. Návštěva proběhla v zábavném a přátelském duchu.

VAŘÍME, PEČEME, SMAŽÍME

Ve školní družině jsme si vyzkoušeli naše kulinářské schopnosti. A povedlo se, bábovka byla výborná.

HRAJEME SI, SOUTĚŽÍME

Gratulujeme výherkyním ze 3. a 4. třídy.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Ve školní družině nás navštívil Ježíšek, donesl nám spoustu krásných dárečku. Všichni jsme hodovali a zábavný program si pro nás připravili žáci z 2, 3 a 4 třídy v podobě hry na kytaru, hry na klávesy, tanečních a pěveckých vystoupení.

ČERT, MIKULÁŠ, ANDĚL

S malým zpožděním nás v družině navštívil také čert, Mikuláš a anděl.

HALLOWEENSKÁ NOC

Dne 24.10.2019 jsme si v družině užili noc plnou strašidel. Děti si prošly strašidelnou stezku, kdy musely splnit různé úkoly. Následně se občerstvily pochutinami, které připravili rodiče.

JAK MÁLO STAČÍ K RADOSTI..

Spojili jsme příjemné s užitečným.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

K tvoření v průběhu podzimu nesmí chybět výroba zvířátek z kaštanů a jiných přírodnin.

DRAKIÁDA

Krásné počasí babího léta nám přálo a tak děti mohly obarvovat oblohu draky.

ZA POHÁDKOU DO KNIHOVNY

V pondělí 30. 9. 2019 jsme se vydali do místní obecní knihovny. I přestože nám počasí nepřálo, cestu jsme zvládli a knihy nás zaujaly.

HŮRÁ ZPÁTKY DO TŘÍD

První týden školního roku byl provoz ŠD omezen opravou podlahy. 9. září 2019 jsme mohli opět do nově opravených tříd.

ŠIPKOVANÁ

V úterý nás krásné počasí vylákalo do přírody. Zahráli jsme si orientační hru šipkovaná, kde  jsme museli najít poklad plný sladkostí. Hra se nám moc líbila a těšíme se na další aktivitu.

Záchrana psa

Děti 3. ročníku na procházce se školní družinou našly zatoulaného psa. Při rychlém jednání dětí jsme zjistili, komu pes patří a vrátili jsme ho majitelce.

Chválíme a děkujeme dětem za jejich odvážnost.

Výtvarná soutěž

Děti ze ŠD se zúčastnily výtvarné soutěže “Toulky za zvěří”.

Karneval

Dne 28. 2. 2019 se ve školním družině uskutečnil karneval. Masek bylo spousta a všechny byly krásné.

Děti si zatancovaly, zasoutěžily a občerstvily pochutinami. Celé odpoledne se tak neslo v zábavném duchu.

Vánoční besídka

Jako každý rok i letos se děti těšily na dárečky pod stromeček do školní družiny. Besídka se vydařila a děti byly s dárky spokojeni.

Sběr papíru

Také i letos proběhla soutěž ve sběru papíru. Získané peníze budou využity na nákup her do školní družiny. Děkujeme všem za účast.

Předvánoční čas

Vánoce se blíží a děti se nemohou dočkat, proto si krátí čas tvořením a zábavou.

Halloweenská noc

V podvečer 1. 11. 2018 se začali před ŠD scházet čarodějky, upíři, duchové a další strašidelné bytosti. Čekala je totiž Halloweenská noc. Soutěžili, prošli s baterkami stezku odvahy na zahradě, pochutnávali si na strašidelných dobrotách a pak už se zachumlali do spacáku a poslouchali strašidelné vyprávění.

Drakiáda

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 jsme využili pěkného větrného počasí k pouštění draků. Užili jsme si krásné odpoledne.

Výlet na Biskupskou kupu

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 jsme vyjeli k Biskupské kupě, abychom se podívali na zbytek lesa poničený kůrovcem. Čekala na nás paní Drahotušská z Lesů ČR a s ní jsme prošli les a plnili úkoly na téma příroda. Výlet jsme si užili (až na pár škrábanců) a těšíme se na další setkání.

napsala Vopelková

Vyjížďka na kolech a koloběžkách
Ve čtvrtek 12. dubna 2018 nás vylákalo pěkné počasí na výlet ke Svinnému potoku. Děti si dovezly kola a koloběžky a vyzkoušely si jízdu zručnosti. Děti si užily pěkné odpoledne.

Turnaj ve vybíjené v Městě Albrechticích

Ve středu 21. 3. 2018 se starší děti ze ŠD zúčastnily turnaje ve vybíjené proti ŠD Město Albrechtice. Děti porovnaly své síly a dovednosti. Zápas proběhl v duchu zdravého soupeření a fair play. Všichni obdrželi  drobné ceny a diplom.

Výtvarná soutěž “Toulky za zvěří”

Ve ŠD proběhla výtvarná soutěž “Toulky za zvěří”. Vybraná díla postoupila do okresního kola v Bruntále.

Karneval

Ve čtvrtek 22. 2. 2018 proběhl ve školní družině karneval. Účast byla v hojném počtu. Děti měly možnost si zatancovat a zasoutěžit. Každá maska byla oceněna sladkou odměnou.

Zima na zahradě

Děti připravily kopeček ze sněhu pro malé děti ze školky, aby měly kde bobovat.

Návštěva u hasičů

Ve čtvrtek 25. 1. 2018 jsme prožili pěkné odpoledne v místní hasičské zbrojnici, kde nás přivítali dobrovolní hasiči v čele s p. Šimkem. Dětem se prohlídka velmi líbila a tím chceme milým hasičům moc poděkovat.

Stavění sněhuláků

Děti s radostí přivítaly první sníh.

Vánoční besídka
Děti ve školní družině našly pod stromečkem mnoho dárků, které hned vyzkoušely.

napsala Vopelková

Soutěž ve sběru papíru

Během listopadu a prosince proběhla na škole soutěž ve sběru papíru. Vítězem se stal žák ze 4.ročníku. Děkujeme všem dětem a jejím rodičům za zapojení se do soutěže. Výtěžek za papír bude použit na dovybavení pomůcek pro zájmovou činnost ŠD.

na

Výzdoba na vánoční trhy

Halloweenská noc ve školní družině
Ve středu 15. 11. 2017 se děti, které měly odvahu sešly, aby spolu strávily strašidelnou noc ve školní družině. Nejprve si nachystaly pelíšky a posilnily se svačinkou. Předvedly se ve svých maskách. Když už byl nejvyšší čas vyjít ven, začala stezka odvahy. Všechny děti ji statečně zvládly. Dostaly odměnu a diplom za odvahu. Nastala doba spánku a děti plní dojmů spokojeně usnuly. Ráno posnídaly, sbalily své věci a musely do školy. Šly s pocitem, že na jaře opět zkusí svou odvahu na Svatojánské noci. Moc děkujeme maminkám za upečení snídaně.

Podzimní úklid zahrady

Ve školní družině jsme se jedno odpoledne rozhodli, že uklidíme zahradu. Protože si na jaře chceme hrát v pěkné  zahradě.

napsala Vopelková

KRTEČKOVA STEZKA V MĚSTĚ ALBRECHTICÍCH
Ve čtvrtek 19.10.2017 jsme ve spolupráci s Lesy ČR podnikli výlet do Města Albrechtic, kde jsme si prošli Krtečkovou stezku. Plnili jsme různé úkoly a pozorovali přírodu. Děti byly odměněny za splněné úkoly dárečky od paní Blanky Drahotušské, která nás celou cestu provázela. Dětem se výlet moc líbil a dozvěděly se spoustu nových informací o přírodě.

Návštěva zámecké zahrady

V pondělí  2.10.2017 jsme využili posledního sluníčka a prošli se k zámku na kaštany. Protože  jsme kaštany nenašli, posbírali jsme krásně zbarvené listí a  na podzimní tvoření.

Šipkovaná – hra v přírodě

V úterý 19.9.2017  jsme si zahráli orientační hru v přírodě. Děti  podle šipek  hledaly dopisy , v nichž byly úkoly, které musely plnit.

Odměnou jim byl poklad se sladkostmi.

Svatojánská noc

V pondělí 26.6. v 19,30 hodin se děti sešly ve školní družině, aby spolu strávily strašidelnou noc. Večer jsme začali velkým ohněm, pouštěním kol z kopce ,a když se setmělo, všechny děti prokázaly statečnost na stezce odvahy .Vše jsme zakončili sladkým spánkem na zemi. Všechny děti byly sladce odměněny za odvahu.

ŠÍPKOVANÁ

Krásné počasí nás vylákalo ven, abychom si zahráli hru v přírodě. Cestou jsme plnili úkoly a na konci jsme hledali poklad. Všem se hra líbila a těšíme se na další podobně zábavnou akci.

DEN DĚTÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Na svúj svátek si starší děti ze ŠD navrhly,jak nejlépe stráví odpoledne.Vymyslely a připravily soutěže,odměny,kartičky na body a natiskly diplomy.Všechny děti se moc snažily plnit disciplíny a také se to povedlo.Bylo několik vítězů a šťasných tváří.

Výlet do Janova

Ve středu 24.5.2017 jsme se vydali na výlet do Janova, abychom poznali okolní vesnici. Prohlédli jsme si památkově chráněný strom, janovskou oboru a místní náměstí. Počasí nám přálo a výlet se povedl.

Výtvarná soutěž

Děti ze školní družiny rády kreslí, a proto se zúčastnily soutěže „Šedesát hvězdiček pro Unii“, pořádanou střediskem  Europe  Direct Bruntál. Velký úspěch sklidila Michaela Vondráčková, která obsadila 3. místo. BLAHOPŘEJEME. Ostatní děti obdržely pamětní listy a těší se na další soutěž.

Příroda v dubnu

Ve středu 19,dubna nás překvapil sníh.Děti ve školní družině ho přivítaly s nadšením.

Turnaj ve vybíjené proti ŠD Město Albrechtice

V pondělí 27.3. byla pozvána ŠD z Města Albrechtic na přátelský turnaj ve vybíjené. Po dvou zápasech byl stav nerozhodný, a proto se hrál i třetí zápas, který určil vítěze. Po strhujícím zápase se přiklonilo štěstí na stranu hostujícího družstva a to zvítězilo. Výherci i poražení si odnesli diplomy a sladké odměny. Všichni si zahráli, pobavili a už nyní se těšíme na další setkání.

Moc děkujeme p. kuchařkám za dobré občerstvení.

 

Návštěva místní knihovny

V úterý 7. března děti ze školní družiny navštívily místní knihovnu. Paní knihovnice je mile přivítala a seznámila s provozem. Většina dětí se přihlásila a vybrala si jednu knihu domů.

Věřím, že se nám podaří probudit v dětech zájem o četbu knih.

KARNEVAL VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Ve středu 15. února se uskutečnil karneval ve školní družině. Děti přišly v krásných maskách a užily si spoustu soutěží a tance. Nejvíce se děti těšily na karnevalové hry, díky nimž měly velkou šanci vyzkoušet svou zručnost a také získat spoustu sladkých odměn.

Fotogalerie zde…

Místní kolo ve střelbě ze vzduchovky

V pátek 10.2.2017 proběhlo místní kolo ve střelbě ze vzduchovky na terč. Vítězem se stal Martin Gvuzd,který bude reprezentovat naší školu na turnaji ve Zlatých Horách.

ZIMNÍ RADOVÁNKY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Přišla bílá zima,
být venku je prima.
Dejte dětem oblečení
do sněhu a na válení.
Ten, kdo ho nebude mít,
mohl by hned marodit.

Konečně máme po dlouhé době zimu, jak má být. Krásně bílou, mrazivou. Právě díky tomu, že je sníh čistý a přimrzlý, můžeme s družinou trávit vždy chvilku odpoledne zimními radovánkami. Pokud nám to počasí, teplota a hlavně oblečení dětí dovolí, snažíme se chodit ven každý den. Děti takový pohyb nejen potřebují, ale velmi se na něj těší. Často je to pro ně jediná pohybová aktivita během celého týdne. A někdy je těžké dostat je zpátky do třídy, i když už mají tváře pěkně červené.

Fotogalerie zde…

Krmení ptáčků v zimě

Při zimní procházce jsme rozvěsili na ploty a stromy v okolí školy ptačí zob. Ptačí krmení jsme nasypali do krmítka před školou, abychom mohli z oken školy pozorovat ptáčky, jak si pochutnávají.

 

Vánoční besídka ve školní družině

Ve středu 21.12.2016 proběhla vánoční besídka. Děti si donesly cukroví a rozdaly si dárečky. Pod stromečkem bylo také plno dárečků pro družinu. Děti se těší, až si je na jaře užijí.

Všechny fotografie…

LESNÍ PEDAGOGIKA

Ve středu proběhla ve školní družině přednáška o lesní pedagogice, která byla vedena aktivní formou, děti se rády zapojily do připravených her. Dozvěděly se spoustu zajímavých věcí o životu lesních zvířátek na podzim, jako např. obstarávání potravy či uložení k zimnímu spánku.

20161123_140843 20161123_14224220161123_135311

Všechny fotografie naleznete zde:

PODZIMNÍ ÚKLID ZAHRADY

Všechny děti ze školní družiny se zapojily do úklidu zahrady.

20161108_1325301 20161108_1324581 20161108_1231371

více fotografií zde

HALLOWEENSKÁ NOC VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Všechny odvážné děti se ve čtvrtek ve školní družině zúčastnili Halloweenského nocování. Po nachystání pelíšků a posilnění svačinkou jsme si vyrobili masky z papíru a začali strašit. Kdo byl statečný, vydal se na stezku odvahy a za odměnu dostal diplom. Už se všichni těšíme na další společná dobrodružství.

dscn6831 dscn6829

Více fotografií zde

DRAKIÁDA

Ve středu  se po delším čekání  na nás usmálo počasí a začal foukat vítr. Proto jsme se vydali na místní hřiště, abychom mohli pouštět draky. Byl to úžasný zážitek pro všechny děti ve ŠD. Ti, kteří si draka nedonesli si půjčili od kamarádů, aby si vyzkoušeli, že to také dovedou. Nejlepší byli odměněni diplomem a sladkosti . Už teď se těšíme na další ročník.

Děti ze ŠD

dscn6658 dscn6654 dscn6650 dscn6657 dscn6649 dscn6648 dscn6647 dscn6646 dscn6645 dscn6644 dscn6643

Podzim ve školní družině

Děti si donesly do školní družiny dýně a vyzkoušely si vyrobit strašidla. Podívejte se sami, jak se jim
ta strašidýlka povedla.

fotografie0371 fotografie0373 fotografie0374 fotografie0375 fotografie0376 fotografie0377

V družině jsme zahájili školní rok hrou.

fotografie0131 fotografie0133 fotografie0311 fotografie0314 fotografie0342 fotografie0347 fotografie0348 fotografie0349 fotografie0350 fotografie0362 fotografie0363 fotografie0364 fotografie0365 fotografie0366 fotografie0368

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit