Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Nejhezčí dýňový bubák a Podzimníček

S příchodem dušičkového období se na našem školním hřišti každý rok rozzáří nádherně vydlabané dýně, které doprovázejí Podzimníčci z roztodivných přírodnin. Letos se jich sešlo 24 a vybrat ty nejhezčí opět bylo velmi těžké. Nakonec jsme vybrali trojici dýní a trojici Podzimníčků, jejichž tvůrci dostali věcnou odměnu. Po soutěži na děti čekala strašidelná stezka odvahy, nádherně osvětlená svíčkami, ale doplněná strašidelnými zvuky a strašidly, která měla pro odvážlivce nachystané úkoly. Všichni se snažili nebát se a všechno splnit, protože chtěli získat certifikát Super hrdiny. O další posty Nebojsy a Strašpytle ale nikdo nestál, všichni totiž byli neskutečně odvážní. Obstáli při otevírání tajemné truhly, odkud na ně vyskočila čarodějnice, prošli pavoučím doupětem, prolezli temným tunelem, vylovili oko z mísy plné něčeho kluzkého a vlhkého, vytáhli pavouka z kapsy oběšence a hlavně se neztratili v potemnělé zahradě. Celou podzimní akci jsme zakončili oblíbeným lampionovým průvodem.

Chtěla bych velice poděkovat všem rodičům i dětem za aktivní přístup a našim milým deváťačkám  – Eleně Romanidu, Nadie Franchákové, Karin Chvístové a sedmačce Pavle Dolákové za velkou ochotu a pomoc při strašení.

Další fotografie naleznete zde http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Dyne_1.11.2013