ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Čtvrťáci a páťáci na 15km túře

Sešli jsme se ve škole a absolvovali první 2km úsek cesty pěšky, a to na nádraží. Po vystoupení v Městě Albrechticích nás čekal 3km výstup do kopce na začátek Krtečkovy stezky. Počasí bylo přívětivé, bylo pod mrakem a sluníčko schované. Osvěžily nás celkem asi 4 dešťové kapky, podle paní učitelky Grossové díky tomu, že s sebou měla pláštěnku. U kapličky jsme se posilnili a absolvovali všech 11 zastavení na Krtečkově stezce. Zklamal nás stav stezky, která byla značně zarostlá travou, studánka byla vyschlá, chyběl i sešit pro poutníky. Po opětovném posilnění jsme se už za horkého slunečního svitu vydali na rozhlednu. Téměř všichni se osmělili a na rozhlednu vystoupali, i když se nahoře trošku kymácela, všichni to přežili bez úhony. Následoval sestup zpět do Albrechtic za úmorného vedra, kdy jsme hledali každý stín, abychom si odpočinuli. Stihli jsme zajít i do obchodu, abychom se osvěžili nanukem a dokoupili pití a hnali jsme se na stinné albrechtické nádraží. V nohách jsme za ten den měli 15km, což byl pro některé přímo heroický výkon.