Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Světový den Orientačního běhu

Ve středu 15. 5. 2019 se skupinka 8 odvážných žáků školy vydala na cestu do Krnova, kde je čekal první “závod” v orientačním běhu. Ten pořádalo SVČ Krnov ku příležitosti Světového dne orientačního běhu …

Již na nádraží se někteří žáci dotazovali, zda se na akci odjede. Sychravo, mrholilo, teplota 4°C. Jelo se.

Na místě v Krnově nás čekalo překvapení. V noci část SVČ vyhořela a celé SVČ bylo bez elektrického proudu. Přesto organizátoři udělal maximum pro to, aby všech téměř 150 zájemců z řad MŠ a ZŠ uspokojili, a závod proběhl.

Vše se odehrálo v okolí SVČ místo plánovaného prostoru kopce Cvilín, ale žáci i tak statečně bloudili zahradou SVČ a jeho okolím ve snaze najít tu správnou kontrolu a “odpípnout” si ji čipem.

Všem organizátorům a zúčastněným patří díky a obdiv za to, co v tom počasí a v těch podmínkách zvládli.

Někteří žáci i přes podmínky, které ten den měli, vznesli během zpáteční cesty dotaz, zda mohou jet příští rok znovu … 🙂