Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

FyzShow s hudbou

Nadační fond NABLA, který podporuje vzdělávání talentovaných žáků, letošní rok vyhlásil soutěž pro žáky 2. stupně na téma Fyz Show s hudbou. Téma, které spojuje zvuk, tón, hudbu, materiály, hudební nástroje, vlnovou délku, prostředí, rychlost zvuku, v=ʎˑf, … Letos se zúčastnili žáci 8. a 9. roč. a po odpoledních jsme připravovali hudební nástroje, zpracovávali na poli teorie vlastnosti zvuku a natáčeli krátký film. A hurá, z Moravskoslezského kraje postupovalo pouze 6 nejlepších škol, a my byli jednou z nich. 19. prosince proběhlo finále v Ostravě, kterého jsme se hrdě zúčastnili, nicméně, první trojice nebyla námi obsazená. Daleko lepší ovšem bylo zjištění, že žákům ZŠ a MŠ Jindřichov zůstala chuť soutěžit i příští rok, že došlo k lepšímu pochopení fyzikálních jevů, že jsme si užili srandu, že i přes náročnost všichni tvrdě pracovali, že … Žáci 8. a 9. ročníku si zaslouží pochvalu, uznání a poděkování za skvělé výsledky při soutěži.

V odkazu níže je ke zhlédnutí soutěžní video.

Kubisz

https://youtu.be/g99emxTXTEc