ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Viktorka v celostátním kole recitační soutěže

Dětská scéna – 47. celostátní přehlídka dětských recitátorů 2018 se stala cílem nedělního výletu Viktorky Smolíkové z 5. ročníku, kde zarecitovala příběh Miloše Macourka Ostrov pro šest tisíc budíků. Smyslem přehlídky byla konfrontace nejzajímavějších a nejinspirativnějších inscenací dětí, které postoupily z kol okresních a krajských. Přehlídky probíhaly v přátelské atmosféře a samotný výsledek pak nebyl ohodnocen pořadím, ale slovní radou poroty skládající se z herců, scénaristů nebo režisérů.

Co hodnotil lektorský tým:
– umělecké a výchovné hodnoty textu;
– metody práce a tvořivý přístup vedoucího;
– vybavenost dětí vzhledem k dané inscenaci;

Viktorka díky této zkušenosti posbírala cenné rady od těch nejvyšších, díky kterým bude pro ni soutěž v dalších letech možná o něco málo jednodušší.

Denní tisk zde