Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Mlsej s orangutanem je první část projektu Stop palmovému oleji, kterým splníme podmínky dvou projektů, do kterých jsme zapojeni – Světová škola a Global schools. Ve středu 1.3. jsme zahájení projektu oznámili všem ve školním rozhlase, kdy svou hlasatelskou premiéru měli žáci 3. ročníku – Jose Schwarz a Klára Blahutová. A musím říct, že jim to šlo moc dobře. V pátek pak hned ve dvou třídách proběhly první aktivity – interaktivní hra Víš, co jíš, kde jsme zjistili, co všechno se může skrývat za tabulkou čokolády nebo banánem z exotických krajin. Pak jsme se učili hledat složení výrobků na obalech, které jsme do školy nanosili a s překvapením jsem zjistili, že v naprosté většibě je palmový olej, o kterém jsem viděli zajímavé a dost šokující video. V něm jsme pochopili, že za zkázou vzácných deštných pralesů a živočišných druhů, hlavně za vybíjením orangutanů stojí právě pěstování palmy olejné. Naštěstí mezi námi donesenými obaly byly i ty, na kterých jsme palmový olej nenašli. Dále jsme si přečetli příběh orangutana Ponga, který nám vysvětlil, jak je to s ohrožením jeho života. V encyklopediích jsme hledali další zajímavosti o životě těchto krásných zvířat. Třídili jsme fotografie podle toho, z čeho by byl Pongo smutný a z čeho by měl radost. Každý jsme o Pongovi namalovali komiks, který končí heslem celého našeho projektu – Stop palmovému oleji.

Uložit