ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Global schools

Po našem úspěchu a získání titulu Světová škola jsme se pro následující 3 školní roky stali účastníky mezinárodního projektu Global schools: svět ve školní výuce. Tento projekt organizuje vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni a Krajské vzdělávací informační centrum (KVIC).

blobal schools kvic varanty logo cloveka v tisni

Tohoto programu se účastní 16 organizací z 10 evropských zemí a společně usilují o posílení  role vzdělávání ke globálnímu občanství a o zkvalitnění výchovy ke globální odpovědnosti u žáků základních škol.

Tohoto projektu se účastní 12 základních škol z Moravskoslezského kraje. Každá ze škol uspořádá ve dnech 16.- 22.11. 2015, kdy probíhá Týden globálního vzdělávání, jednodenní projekt, kterým budou reagovat na některé z globálních témat, jakou jsou např. základní lidská práva, diskriminace, migrace ve světě, chudoba, hlad, zhoršování životního prostředí atd.

Podtitulem letošního Týdne globálního vzdělávání je “Jsme na jedné lodi”.

Web

O průběhu našeho projektového dne i volbě tématu vás určitě budeme informovat.