Učíme se jinak 30.4.2018

Stejně jako celá škola jsme se i my, nejstarší žáci, vydali ven na „pochoďák“.

Konkrétně jsme vyrazili směrem na Svinný potok společně s naším třídním, panem učitelem Kubiszem. Cestou jsme hráli kolektiv tmelící hru „Ludra“.

A abychom dokázali, jak moc dobrý kolektiv jsme, spikli jsme se proti třídnímu a společně ho porazili. 🙂

Na Svinném potoce jsme hráli spoustu dalších her a zábava rozhodně nevázla.

Došlo i na předvedení našich kuchařských schopností. Nikdo z nás není žádný kulinářský génius, ale Denisova a Patrikova polévka byla opravdu vynikající. 🙂

Ostatní si klasicky opekli špekáček nebo klobásy. I když mnozí z nás neodolali a pochoutku kuchařského dua ochutnali.

Využili jsme i krásného prostředí a rovnou si nafotili fotky na naše tablo. Holky si z všudepřítomných pampelišek upletly na hlavu dokonce i věnečky a kluci na fotkách opravdu pózovali.

Moc jsme si všichni celý den užili a byli jsme nadšení, takže děkujeme. Jako deváťákům nám už moc času ve škole nezbývá, a tak jsme rádi za každou takovou chvíli. 🙂

(text Timová, foto Kubisz)

Školní rok 2017/2018

POZOR!!!

• vy, co neděláte přijímací zkoušky, začněte sledovat webové stránky vaší školy – bude zde zveřejněn seznam přijatých a to od 22. dubna do 30. dubna
  • ti, co prošli přijímacími zkouškami, musí očekávat zveřejnění výsledků do 3 pracovních dnů po zkouškách – rozhodnutí o přijetí se poštou neposílá, jen rozhodnutí o nepřijetí poštou příjde
  • do 10 dnů od zveřejnění odevzdejte na vybranou školu zápisový lístek!!!!
  • odvolání proti rozhodnutí se zasílá do 3 pracovních dn od doručení rozhodnutí o nepřijetí

A. G.

29.1.2018 ZDRAVOTNÍ POTVRZENÍ!!!!

Podívejte se na internetové stránky příslušné školy (oboru), zda nemají v požadavcích speciální formulář na zdravotní prohlídku. Pokud ano, stáhněte a vytiskněte si formulář a s ním jděte k dětskému (nebo odbornému lékaři). Pokud speciální formulář škola nemá, stačí si zajít pro potvrzení od lékaře s vyplněnou přihláškou. Potvrzení o zdravotní způsobilosti se platí!!!!!

Moravskoslezský kraj podproruje řemesla

Pokud se chcete dozvědět více, koukněte sem: http://www.remeslomarespekt.cz/#remeslo_zednik

18. 1. 2018

Podívejte se, co bude na přijímačkách:

11.1. 2018

Blíží se pololetí, tedy i čas podávání přihlášek na SŠ. Jak to bude probíhat s přihláškami?

• v co nejkratším termínu po pololetním vysvědčení dostane každý žák 2 předvyplněné přihlášky
  • škola vyplní hlavičku (osobní údaje) a známky vzadu
  • rodiče si vyplní do každé přihlášky stejné 2 školy:  POZOR, VE STEJNÉM POŘADÍ!!!!!
    • uvádějte kód oboru
    • celý správný název školy a oboru
    • všechno najdete v katalogu škol, který všichni deváťáci dostali v listopadu
    • PŘIHLÁŠKY MUSÍ BÝT PODEPSANÉ V PŘÍSLUŠNÝCH KOLONKÁCH, A TO JAK ZÁKONNÝM ZÁSTUPCEM (RODIČEM), TAK ŽÁKEM!!!!
    • zajdete s žákem na lékařské vyšetření k dětskému nebo odbornému lékaři, přesně podle požadavků školy (najdete opět v katalogu) – s vyplněnou přihláškou, pozor, potvrzení se platí (lékař obyčejně vytiskne potvrzení zvlášť, přiložíte jako přílohu a uvedete ji v počtu příloh na zadní straně přihlášky)
  • pokud chcete, aby výchovná poradkyně (Mgr. Alena Grossová) překontrolovala přihlášku, přineste ji včas (pozor, v době odevzdávání přihlášek budou jarní prázdniny!!!)
  • DO 1. BŘEZNA MUSÍ BÝT VYPLNĚNÉ PŘIHLÁŠKY ODEVZDÁNY BUĎ OSOBNĚ NEBO POŠTOU K RUKÁM ŘEDITELŮ JEDNOTLIVÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL (toto nezajišťuje základní škola)

A.G.

Ve čtvrtek 7. prosince 2017  se v 16:00 koná schůzka s rodiči deváťáků ohledně přijímacího řízení na střední školy.

A.G.

SLEDUJTE STRÁNKY PRO DEVÁŤÁKY V SEKCI PORADENSTVÍ – NAJDETE TAM DATA DNŮ OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NĚKTERÝCH ŠKOL INFORMACE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ, PŘIHLÁŠKY KE KONZULTACÍM A POD.

A.G-

Upozornění pro rodiče: Vzhledem k vyučovacím povinnostem učitelů žádáme rodiče, aby dodržovali následující konzultační hodiny:

• malá budova – pondělí 12:00 – 13:00
  • velká budova – kterýkoli den po domluvě s učiteli vždy od 13:30 do 14:30
  • Není možné Vám vyhovět v ranních hodinách.

V úterý 5.9.2017 končíme ve 12:10 hodin a od středy pojedeme podle nového rozvrhu.

Výsledek obrázku pro smile

Huráááááá

Máme tady nový školní rok 2017/2018

Sejdeme se v pondělí 4. září v 9 hodin před školou, kde všichni společně uvítáme žáky prvního ročníku.

V pondělí 11.9.2017 od 16:15 do 16:45 proběhnou společné informativní třídní schůzky