Školní rok 2019/2020

Třídní mikiny a trička jsou tady:

Žákovská minikonference Olomouc:

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 se část z nás vydala naši školu reprezentovat na žákovskou minikonferenci do Olomouce. Měli jsme před sebou nelehký úkol. Představit zbývajícím devíti školám, které jsou společně s námi zapojené do projektu “Get up and goals” akci, kterou jsme realizovali minulý školní rok.

Ještě ráno jsme netušili co přesně nás čeká, ale byli jsme skvěle připraveni, protože do akce “Plast je past”, kterou jsme na minikonferenci prezentovali, jsme se ve školním roce 2018/2019 zapojovali velice aktivně. V Olomouci jsme se nebáli nasadit si plastové šperky vlastní výroby a směle všem popovídat o naší akci. Část z nás se rozutíkala k okolním stolům, abychom se inspirovali tím, co se dělo na ostatních školách.

Ve druhé části minikonference jsme se dozvěděli některé potřebné informace ohledně spolupráce s médii. A ve třetí části jsme pracovali s cíli udržitelného rozvoje a zamýšleli se nad dalšími akcemi, které budeme chtít letos společně se svými vedoucími pedagogy na škole uspořádat v rámci tohoto projektu.

V tomto ohledu jsme velice zkušení. Není divu, jsme i členové ekotýmu, proto nám není nic z této oblasti cizí a vše jsme zvládli na jedničku.

To jsme my, deváťáci 🙂
Sešlo se nás opravdu hodně 🙂

Co nás čeká:

Školní exkurze – informace:

• Termín: pátek 25. října 2019
  • Účast: žáci 7., 8. a 9. ročníku
  • Místo konání: Brno
  • Doprovod na exkurzi: Mgr. Barbora Halířová, Mgr. Jana Houdková, Mgr. Petr Kubisz
  • Sraz: 6:45 hod. před budovou ZŠ v Jindřichově
  • Odjezd: 7:00 hod. autobusem od ZŠ
  • Příjezd: mezi 19 – 20 hod. k budově ZŠ. Příjezd bude dle aktuální dopravní situace. Bude následovat volný rozchod žáků od budovy ZŠ
  • Cena: vybíráme 500 Kč (v ceně je zahrnuto: jízdné autobusem, program ve Science centru VIDA, program Špilberk – kasematy)
  • Se sebou: oblečení vhodné podle počasí, pohodlná obuv na celodenní nošení a chození, svačinu, pití, kartičku pojištěnce, kapesné
  • Čeká nás výukový program s názvem “Mladý detektiv”. Další zastávkou exkurze bude hrad Špilberk – kasematy

Informace o vzdělávacím programu, který nás čeká ve Science centru VIDA! si můžete přečíst přímo na jejich oficiálních stránkách:

Minikonference žákovských projektů:

• Někteří žáci 9. ročníku se zúčastní minikonference žákovských projektů v rámci projektu “Get up and goals”. Žáci, kterých se tato akce týká jsou s tímto faktem seznámeni.
  • Konference proběhne ve čtvrtek 26. září 2019 v Olomouci
  • Sraz: 6:20 hod. před vlakovým nádražím v Jindřichově
  • Odjezd: 6:32 hod. vlakem z Jindřichova
  • Příjezd: 19:32 hod. na vlakové nádraží Jindřichov. Bude následovat volný rozchod žáků od vlakového nádraží
  • Se sebou: slušné oblečení do společnosti, pohodlná obuv na celodenní nošení a chození, drobnou svačinu, pití (občerstvení bude zajištěno na místě konání akce), kartičku pojištěnce, kapesné pouze dle uvážení

Další informace:

• Výuka v prvním týdnu školy (od 3. 9. do 6. 9. 2019) bude probíhat do 12:10 hod.
  • Od středy 4. 9. 2019 se učíme podle rozvrhu
  • Na programu je řešení třídních triček a mikin – cena 650 Kč

Vážení rodiče, v úterý 10. září 2019 se uskuteční společné informativní třídní schůzky.

• pro všechny rodiče zahájení v 16:00 hod. v jídelně ZŠ
  • po skončení společné části proběhnou schůzky ve třídách
  • účast na schůzkách je nutná, rodiče obdrží potřebné informace a přístupová hesla k elektronické žákovské knížce

Vážení rodiče, v rámci výuky anglického jazyka Vás tímto žádám o zaplacení pracovního sešitu k učebnici PROJECT 3. Cena činí 229 Kč. Škola sešity objedná a po zaplacení ho Vaše dítě obdrží. Děkuji, Jana Houdková (vyučující AJ)

Pasování:

Píše se úterý 3. 9. 2019, což je den, který se zapíše do historie ZŠ a MŠ Jindřichov. Žáci z celé školy se sešli v jídelně, aby nás podpořili, protože jsme měli před sebou další životní posun. Ještě nedávno jsme byly děti navštěvující mateřskou školu a dnes se z nás stali oficiální deváťáci. Ale než se tak stalo, museli jsme všichni složit slib nebo můžeme říci přísahu, že budeme správnými deváťáky. Poté už nic nebránilo našemu samotnému pasování, kterého se chopila ředitelka školy. Abychom nezapomněli, kým se od dnešního dne stáváme, dostali jsme od třídní učitelky šerpu a pasovací listinu. Na závěr jsme všichni pronesli nějaké moudro, které nás bude provázet posledním rokem na naší škole.

Milé “moje pubertální děti”, doufám, že jste si o prázdninách pořádně odpočinuly a nabraly plno nových sil, protože je budete potřebovat. Je před námi váš poslední školní rok na naší škole a s tím souvisí mnoho povinností. Ale věřím, že společně vše zvládneme. Do školního roku 2019/2020 vkročte tou správnou nohou, ať se vám vydaří vše, jak si přejete.

Uvidíme se společně v pondělí 2. září před školou, při zahájení školního roku a hned v úterý 3. září vás čeká slavnostní pasování na deváťáky 🙂