ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Stránka 7. ročníku

ŠKOLNÍ ROK 2017 / 2018

Co nás ještě čeká:

 • Příští týden (od 25. 6. do 28. 6. 2018) bude vyučování zkráceno na 5. vyučovacích hodin (do 12:10 hod.)
 • V tomto posledním týdnu školy proběhne školní kolo soutěže “Tasemnice”
 • V pátek 29. 6. 2018 bude rozdáno vysvědčení a začínají prázdniny 🙂

Školní výlet do Krnova (do “Mordoru”) 🙂 :

 

Ve čtvrtek jsme se vydali na školní výlet do Krnova alias do Mordoru s cílem donést prsten k cíli 🙂 Sešli jsme se na vlakovém nádraží v Jindřichově a výlet mohl začít.

Cesta vlakem nám utíkala rychle, připravovali jsme si svaly na výstup na Cvilín.

Před samotným stoupáním jsme se museli pořádně posilnit svačinami, doplnit tekutiny a promyslet jak nejlépe překonat náročnou cestu.

Za zvuků písně “Eye of the tiger”, která zazněla ve filmu Rocky Balboa, jsme schody k vytyčenému cíli doslova vyběhli 🙂

Dokázali jsme to 🙂 Legolas, Gandalf, Frodo i Glum by každopádně měli radost 🙂 prsten jsme donesli až na místo určení 🙂

Po splněném úkolu jsme si zasloužili trochu relaxace a tak jsme se vrátili do dětských let a pořádně se vyřádili 🙂

Blížili jsme se k závěrečné etapě našeho výletu. Doplnili jsme energii, nacpali si bříška pizzou a vyrazili ke sportovnímu klání na bowling.

Po náročném dni, plni zážitků, jsme se usadili na lavičku na nádraží a očekávali příjezd vlaku, který nás dovezl zpět do našich domovů.

PS: Sliby, že někoho nechám na výletě se nenaplnily a v plném počtu 11 zúčastněných jsem je vrátila i zpět 🙂 A tímto zdravíme další dva členy naší třídy, kteří se bohužel této výpravy nemohli zúčastnit.

V pátek 1. června 2018 se uskuteční dětský den – do školy přijďte ve sportovním oblečení 🙂

Školní výlet: Bowling Krnov a turistická procházka po Krnově a okolí

Termín:  21. června 2018

Sraz: 6:50 hod. před vlakovým nádražím v Jindřichově

Odjezd: 7:05 hod. vlakem do Krnova

Příjezd: 15:30 hod. vlakem do Jindřichova, samostatný rozchod žáků od vlakového nádraží

Cena: 150 Kč (nosit prosím před odjezdem na školní výlet)

Nutné příslušenství: sportovní oblečení a obuv na turistiku, ponožky na bowling, svačinu, pití, kartičku pojištěnce, kapesné a dobrou náladu 🙂

24. 5. 2018 proběhne školní focení – fotit se bude pouze hromadná třídní fotografie !!!

Hodnocení akce “Učíme se jinak”:

Společně jsme se vrhli na hodnocení školní akce. Podívejte se na náš výsledek 🙂

“Učíme se jinak” u 5. a 7. ročníku:

Na pondělí 30. dubna 2018 si pro nás naše třídní učitelky připravily nelehký úkol. Měli jsme ve dvojicích, případně trojicích, nachystat pro své spolužáky různé vzdělávací aktivity. Tento den byl opravdu netradiční, zajímavý a učili jsme se skutečně jinak. Zahájili jsme ho společnou poradou a potom aktivity vypukly. Jedna činnost střídala druhou. Začali jsme protažením svalů, když jsme si společně zahráli basketbal. Následovala trocha přírodních věd a soutěž družstev v poznávání rostlin, které byly vystřídány přednáškou o severské mytologii. Pokračovali jsme zábavnou pátrací hrou o poklad. Další hrou byla tzv. čelovka ze školního prostředí. Nechyběl ani zeměpis a s ním slepá mapa Evropy, také fyzika a zábavné pokusy našich “vědátorů” a stihli jsme vypočítat i pár matematických příkladů. Den jsme zakončili sportovním výkonem u fotbalu a odpočinkem u přednášky o afgánských chrtech.

Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Nejen za chování během celého dne, kdy se vzájemně poslouchali, respektovali a plnili úkoly, které si pro ně ostatní spolužáci vymysleli. Ale i za kreativitu a zmíněné aktivity, při jejichž plánovaní vynaložili značné úsilí, snahu, energii a obětovali i čas 🙂 Všcihni zaslouží obrovský palec nahoru 🙂 🙂 🙂

V pondělí 7. května 2018 je vyhlášeno ředitelské volno 🙂

V pondělí 30. dubna 2018 se uskuteční akce “Učíme se jinak” :

Nezapomeňte si připravit aktivity pro své spolužáky nejen ze 7. ročníku, ale i pro 5. ročník. Kromě přípravy zábavné formy vyučování si připravte vhodné oblečení do přírody, svačiny a pití. Vyučování bude ukončeno ve 12:10 hod.

Návštěva divadla v Krnově:

V pondělí 23. 4. 2018 od 15:00 do 17:00 hod. se uskuteční třídní schůzky !!!

Divadelní představení:

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 navštívíme v rámci vyučování Městské divadlo Krnov, kde zhlédneme divadelní představení “Jack and Joe” mluvené v anglickém jazyce.

Odjezd: 9:30 hod. ze školy ZŠ Jindřichov autobusem

Příjezd: 13:00 hod. k budově školy

Vybíráme 200 Kč na vstupné a jízdné

Čekají nás velikonoční prázdniny:

Ve čtvrtek 29. 3. a v pátek 30. 3. 2018 budeme mít velikonoční prázdniny 🙂 Volno si užijeme i v pondělí 2. 4. 2018 🙂

Jarní prázdniny (26. 2. – 4. 3. 2018):

Huráááááá, radostná zpráva 🙂 Máte před sebou další chvíle odpočinku. Na týden máte od školy volno, čas zregenerovat po lyžáku. Ve školních lavicích se znovu potkáme v pondělí 5. 3. 2018. Ale to už buďte v plné pohotovosti, mozky mějte rozjeté na maximum, druhé pololetí je v plném proudu a na žádný odpočinek už nebude ani pomyšlení 🙂

Lyžařský výcvik:

Máme za sebou lyžařský výcvik 🙂 Uteklo to jako voda, všichni jsme to zdárně přežili 🙂 a troufám si říct, že jsme si to i všichni naplno užili, protože o zábavu nebyla nouze 🙂

Chtěla bych tímto poděkovat rodičům za spolupráci. A děti bych chtěla pochválit za chování na svahu, kdy se nebáli podat si vzájemně pomocnou ruku, dokázali se povzbudit, podpořit, byli k sobě tolerantní a dokázali fungovat jako jeden tým a táhnout za společný provaz.

Doufám, že toto nasazení a kolektivní duch se projeví i ve školním prostředí.

 • Ve středu 31. ledna 2018 bude rozdán výpis vysvědčení
 • Ve čtvrtek 1. února 2018 je vyhlášeno ředitelské volno
 • V pátek 2. února 2018 jsou pololetní prázdniny

Info k lyžařskému výcviku:

 • Vybíráme zálohy na lyžařský výcvik !!!
 • Nutno přinést potvrzení od lékaře – posudek o zdravotní způsobilosti žáka k lyžařskému výcviku
 • Pokud máte zájem o zapůjčení lyžařského vybavení přes školu – nutno dodat do 24. 1. 2018 rozměry (obvod hlavy, výšku, váhu, velikost nohy)
 • Noste také, prosím, kartičky pojištěnce, pouze na okopírování a založení. Originál bude ihned vrácen

Projekt Global School: virtuální voda:

I letos nás neminul projekt Global School. Pro tento školní rok jsme za jeho téma zvolili: “Voda nad zlato.” V hodině přírodopisu jsme se proto věnovali právě tématu voda. Ale nebyla to jen tak obyčejná voda, ale byla to voda virtuální. Že nevíte co je to virtuální voda? To jsme taky netušili, ale po dnešní hodině už to víme 🙂 Virtuální voda je voda, která není na první pohled vidět. Je to voda potřebná k vypěstování nebo k výrobě určitého výrobku. U některých výrobků může být obtížné přesně určit virtuální vodu. Ale už to, že víme o existenci virtuální vody, to nám umožňuje alespoň zhruba zjistit, kolik vody se skutečně spotřebovává na věci, které běžně kupujeme. Vyzkoušeli jsme si brainstorming, hodně jsme společně diskutovali, argumentovali a měli jsme prostor projevovat a prosazovat svůj názor. Na závěr jsme si celou hodinu završili tzv. pětilístkem a to jak jinak než na téma virtuální voda.

Jsou tady Vánoce:

Poslední školní den jsme si užili v duchu Vánoc. Den jsme zahájili vystoupením šermířské skupiny v tělocvičně. Potom jsme se už naladili vánočně, když jsme u stromečku losovali dárečky. Pustili jsme si film a u něj si naplnili bříska různými dobrotami a ani cukroví nechybělo. Vánoční atmosféru jsme doladili při poslechu písniček školního sboru, který vystoupil již tradičně na schodem naší školy. Společně jsme si zatančili a čas strávený ve škole pro tento rok 2017 vypršel.

Všichni se rozutekli domů, aby si užili vánoční prázdniny. Proto vám přeji ať si plnými doušky užijete Vánoce a ať pod stromečkem najdete dárky, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Do nového roku vám přeji vykročit tou správnou nohou a ať vám v roce 2018 vychází vše podle vašich představ 🙂

Ve škole se potkáme společně ve středu 3. ledna 2018. A nezapomeňte, že v tento den nejen zahájíme trápení mozků učením, ale také protáhneme po svátcích svaly při tradičním šplhu.

V pátek 22. 12. 2017 za námi přijedou šermíři se svým programem “Staré pověsti české”.  Proto vybíráme 45,- Kč.

A máme náš “třídní Jindřichov” hotov 🙂

Práce na tématu “Jindřichov” pokračuje:

Využili jsme další chvilky v dějepise a začali jsme společnými silami pracovat na plakátu, který bude obsahovat spoustu zajímavých informací o naší obci. Spojili jsme výtvarné nadání a také vědomosti, ale na výsledek si budeme ještě muset chvíli počkat 🙂

V hodinách dějepisu se zajímáme o historii Jindřichova:

Do hodin dějepisu jsme si naplánovali, že se budeme průběžně věnovat historii Jindřichova a v prosinci toto naše povídání završíme společnou tvorbou plakátu o tom, co jsme se všechno dozvěděli. Dnes jsme se podívali na fotografie současné, ale také díky Ondrovi jsme mohli nahlédnout na fotografie historické. Na nich jsme mohli zhlédnout i naši školu nebo historický plán obce Jindřichov. Dále jsme se seznámili s tím, že v naší obci kdysi fungoval pivovar, který byl postaven roku 1589 jako vůbec jeden z prvních pivovarů na Moravě. K této skutečnosti jsme si mohli prohlédnout dobovou pivní láhev, na které je zřetelný nápis Hennersdorf (=Jindřichov).

V pondělí 13. 11. 2017 od 15:00 do 17:00 hod. se uskuteční třídní schůzky !!!

Ryby, ryby, rybičky:

V hodině přírodopisu jsme si vyzkoušeli být učiteli 🙂 Nebyla to žádná sranda stoupnout si před spolužáky a seznamovat je s novými informacemi. Vybrali jsme si známé i méně známé ryby, vytvořili krásné referáty a šlo se na to 🙂

Exkurze je za námi 🙂

Ráno jsme plni očekávání nasedli do autobusu a vydali se na cestu. Zažili jsme toho hodně, dozvěděli se značné množství nových informací a znaveni v pozdních odpoledních hodinách dorazili zpět do Jindřichova.

A tady máme pár zdokumentovaných zážitků. Kdo z nás je nejvíce fotogenický??? 🙂 🙂

Školní exkurze:

Ve středu 25. 10. 2017 se uskuteční exkurze pro žáky 7., 8. a 9. ročníku. Program exkurze zahrnuje návštěvu Javoříčských jeskyní, ruční papírny Velké Losiny, muzeum se středověkou mučírnou ve Zlatých Horách a rozchod žáků na náměstí Zlatých Hor.  Přeprava bude zajištěna autobusem (p. Dombek).

Doprovod: Mgr. Barbora Halířová, Mgr. Petr Kubisz, Mgr. Martin Mišan

Odjezd: sraz u budovy školy v 6:45 hod. Odjezd v 7:00 hod.

Příjezd: po ukončení exkurze k budově školy, plánovaný příjezd přibližně v 17:30 hod.

Cena: 400 Kč

Se sebou: celodenní svačina, pití, kartička pojištěnce, vhodný oděv (v jeskyních bude chladno)

Vyplněnou návratku je nutno přinést nejpozději den před konáním exkurze!!!

Čeká nás lyžařský výcvik:

Termín konání: 11. – 16. února 2018

Místo konání: Vrbno pod Pradědem, Penzion U Hradilů

Nezapomeňte do 12. 10. 2017 odevzdat přihlášky!!!

Projekt EDISON:

Ve dnech 11.9. – 15.9. 2017 proběhl v naší škole projekt EDISON, díky němuž k nám zavítaly 3 stážistky. Přijely se k nám podívat z Mexika, Turecka a Gruzie. A proč???

No přece proto, abychom se dozvěděli pro nás neznámé informace o jejich kultuře, tradicích. Zahraniční studentky si pro nás připravily mnoho zajímavostí a různých aktivit. A samozřejmě jsme díky nim týden intenzivně rozvíjeli naši schopnost komunikovat v anglickém jazyce 🙂

Důležité !!!

V pondělí 11. 9. 2017 proběhne první schůzka ohledně lyžařského výcviku. Sejdeme se v 15.00 hod. ve třídě 5. ročníku, abychom si přiblížili základní informace. O nemožné účasti mě, prosím, informujte, domluvíme se, abych Vám mohla předat potřebné informace včas. Děkuji

V pondělí 11.9.2017 od 16:15 do 16:45 hod. se uskuteční informativní třídní schůzky !!!

Hurá do školy 🙂

Milí sedmáci, sejdeme se v pondělí 4. září v 9 hodin před školou, kde uvítáme nové prvňáčky.

Doufám, že jste si o prázdninách pořádně odpočinuli, načerpali nové síly a s nadšením už nebudete moct dospat prvního školního dne 🙂

Do nového školního roku vám přeji hodně úspěchů a ať se vám ve všem daří 🙂

Konzultační hodiny:

Upozornění pro rodiče: Vzhledem k vyučovacím povinnostem učitelů žádáme rodiče, aby dodržovali následující konzultační hodiny:

 • malá budova – pondělí 12:00 – 13:00 hod.
 • velká budova – kterýkoli den po domluvě s učiteli vždy od 13:30 do 14:30 hod.
 • není možné Vám vyhovět v ranních hodinách

Uložit