9. a 10. května je vyhlášeno ŘEDITELSKÉ VOLNO!
Byli jsme ve Slezském divadle v Opavě na Babičce drsňačce

Ve čtvrtek 11. dubna jsme vyrazili vlakem do Opavy zhlédnout divadelní hru “Babička drsňačka”. Byla to velmi zdařilá komedie, u které jsme se díky hereckých výkonů všichni pobavili.

8. 4. 2019 Městské divadlo Krnov – divadelní představení v angličtině “Last Wish” – vybíráme 200,- Kč

11. 4. 2019 Divadlo Opava – divadelní představení “Babička Drsňačka” vybíráme 150,-

Jarní prázdniny 4. – 8. března 2019

Lyžařský výcvik 11. – 15. 2. 2019

Naše vánoční besídka

Od 22. 12. do 2. 1 . 2019 mají děti vánoční prázdniny.

3. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ŘEDITELSKÉ VOLNO. Ve škole se uvidíme v pondělí 7. 1. 2019, které zahájíme akcí “Šplhá celá škola”.

!!! V pátek 21. 12.2018 budeme mít třídní vánoční besídku. Skládáme se 20,- Kč.

“Vánoce u nás a ve světě

Ve středu 12. 12. jsme si udělali předvánoční výlet do Krnova, konkrétně do SVČ Méďa v Krnově, kde si pro nás připravili báječný výukový program s názvem “Vánoce u nás a ve světě”. Čekala nás celkem 5 stanovišť s různou tématikou a činnostmi.
  1. stanoviště, které jsme navštívili hned po příjezdu se jmenovalo “Vánoce v Austrálii”. Vyrobili jsme si zde krásná vánoční přáníčka, která jsou v Austrálii velice oblíbená. Věděli jste, že lidé v Austrálii na Vánoce mezi sebou soutěží, kdo bude mít v okně nalepeno více přáníček?

Na druhém stanovišti jsme seznámili s Joulu Pukki, který ve Finsku rozdává dětem dárky. Zahráli jsme si zde jednu z jejich tradičních her, při které jsme si procvičili nejen zručnost, ale taky pamatováka:-))

3. stanoviště bylo věnováno českým Vánocům. Nejdříve jsme si společně zazpívali koledu a pak jsme e vrhli na vykrajování a zdobení perníčků. Práce nám šla pěkně od ruky, takže jsme plechy měli hned plné a nazdobené perníčky jsme stihli hned sníst….

Poté jsme se šli seznámit, jak se slaví Vánoce v Řecku. Vyrobili jsme si zde krásné lodičky, na které jsme si každý napsali předsevzetí do Nového roku…

Poslední stanoviště bylo věnováno Vánocům v Itálii, kde nás uvítala čarodějnice Befana. Pomohli jsme jí společně upéct bábovku Panetonnne, která je typickým pokrmem vánočním dezertem v Itálii. A že jsme se u toho i pořádně zapotili-))

No a už nás čekal jen rozchod na náměstí v Krnově, kde jsme někteří nakoupili vánoční dárečky nebo jsme si zašli do cukrárny a hurá domů!!!

“Vánoce u nás a ve světě”

Kde: Středisko volného času Krnov

Kdy: 12. prosince 2018

Vstupné: 50,-

Jízdné: peníze zůstaly z návštěvy krnovského muzea, vlak jim bude zaplacen z těchto prostředků.

Odjezd: 7:05 nádraží Krnov (sraz 6:50!)

Příjezd: 13:37 nádraží Jindřichov, zde budou mít děti rozchod

V úterý 20. 11. proběhnou individuální třídní schůzky od 15:30 do 17:00 hod.

EXKURZE Kopřivnice – Štramberk

V pátek 26. 10. 2018 jsme se vydali autobusem do Kopřivnice, kde jsme dopoledne strávili v Technickém muzeu Tatra. Poté jsme se přesunuli do Štramberka, kde jsme si udělali výšlap na místní Trúbu a poté do minizoo.

POZOR!!! Termín odevzdání přihlášek na lyžařský výcvik končí 12. října.
PLÁNOVANÉ AKCE A PLATBY:

UNICEF  10,- ,   co nejdříve

26. 10. 2018  Exkurze Kopřivnice – Štramberk,  záloha 400,- Kč

14. 11. 2018  Krnovské muzeum – Repliky korunovačních klenotů,   záloha 100,-

Ve čtvrtek 13. 9. 2018  informativní třídní schůzky !!! V 15:00 Vám budou podány informace o lyžařském výcviku – 5. ročník, v 15:30 hod. se sejdeme ve třídě 7. ročníku.

Všem děkuji předem za účast.

Organizační informace v 1. týdnu:

• v úterý 4. 9. třídnické hodiny
  • od středy 5. 9. se učíme podle rozvrhu
  • od středy 5. 9. do pátku 7. 9: probíhá výuka do 12:10 hod.
  • obědy jsou vydávány od 4. 9., svačiny až od pondělí 10. 9.

HOLÁ HOLÁ, ŠKOLA VOLÁ!!!

Moji milí SEDMÁCI!!

Prázdniny utekly jako voda a už je tu zase škola. Vítám Vás v novém školním roce, který zahájíme  v pondělí 3. září 2018 v 9:00 hod před budovou školy.

Poté se společně podíváme do Vaší třídy, ve které strávíte se svými spolužáky tento školní rok. V pondělí si kromě dobré nálady nic brát  sebou nemusíte.

V úterý 4. 9. se sejdeme ve řídě, kde strávíme spolu celý den. Vezměte si s sebou přezůvky, a psací potřeby.

Od středy 5. 9. se již budeme učit podle rozvrhu :-))