KONCERT SKUPINY MARBO 19. 12. 2019 60 Kč !!!

EXKURZE DO SVĚTA TECHNIKY V OSTRAVĚ

Tak a náš první společný výlet – exkurze je za námi:). Jsem ráda, že se nám akce vydařila, dozvěděli jste se ve Světě techniky něco nového a užitečného a že jste si celý náš společný den užili.

28. 10. – pondělí je STÁTNÍ SVÁTEK

29. 10. – 30. 10. – úterý a středa jsou PODZIMNÍ PRÁZDNINY

31. 10. – 1. 11. – čtvrtek a pátek je ŘEDITESLKÉ VOLNO

DO ŠKOLY SE JDE AŽ V PONDĚLÍ 4. 11. !!!

EXKURZE DO TECHNICKÉ SVĚTA V OSTRAVĚ 25. 10. 2019 PÁTEK

V rámci projektového dne „Učíme se jinak“ navštíví žáci město Ostravu. Náplní exkurze bude prohlídka Velkého Světa techniky v Ostravě Dolní oblast Vítkovice.

Datum exkurze: pátek 25. října 2019

Sraz: před železničním nádražím v Jindřichově v 6:20 hod. Prosíme o dochvilnost!!!

Odjezd do Ostravy: v 6:32 hod.

Návrat z Ostravy a rozchod: u železničního nádraží v Jindřichově v 17:37 hod.

Předpokládaný časový harmonogram:

• 6:20 sraz před železničním nádražím v Jindřichově
  • 6:32 odjezd vlakem do Ostravy (Ostrava Střed)
  • 8:15 příjezd do Ostravy
  • 10:00-13:00 hod. Velký Svět techniky
  • 13.30 – 15.15 hod. rozchod v OC FORUM Nová Karolina
  • 15:41 hod. odjezd vlakem z Ostravy-Střed do Jindřichova
  • 17:37 hod příjezd na žel. nádraží v Jindřichově

Co s sebou:

• svačinu a pití na celý den
  • vhodné oblečení k návštěvě centra, pohodlné oblečení do vlaku
  • kapesné (stačí minimální).

Žáci budou před odjezdem poučeni o pravidlech slušného chování na veřejných místech a o bezpečném chování na pozemních komunikacích a v dopravních prostředcích.

Velký svět techniky v Ostravě

NÁŠ TŘÍDNÍ STROM JE ZASAZEN !!! HURRÁÁÁÁÁÁ!

Myslím, že se nám náš projekt vydařil:). Snažili jste se a udělali kus dobré práce.

O významu a důležitosti stromů pro přírodu i pro lidstvo snad není pochyb. Svátek stromů se slaví ve více než 40 zemích světa, v ČR připadá Den stromů na 20. října. Poslední roky trápí naši zemi kůrovcová kalamita, které se nevyhnulo ani Jindřichovsko, kde padly tisíce stromů, převážně smrků. My jsme se proto v 6. ročníku rozhodli alespoň “zmenšit” dopady této kalamity a oslavit Den stromů vysazením buku lesního v areálu naší školy. Proč zrovna buk? Buk lesní je dřevinou, která je zde původní a má své nezastupitelné místo. Může se dožít až 400 let. V pátek 4. října 2019 jsme jako třída vyrazili náš strom zasadit. Každý se na úkolu podílel, jeden nosil vodu, další vyhloubili prostor k zasazení, jiní pomáhali s úklidem a celou naší akci fotografovali, další strom na místo usadili a zahrnuli kořeny hlínou. Společnými silami se nám vše podařilo podle plánu, i počasí nám přálo. Doufejme, že se našemu novému stromu bude u nás dařit a poroste jen ke kráse.

SÁZENÍ našeho třídního STROMU

4. října 2019 místo slohu 2. vyučovací hodinu budeme společně jako třída sázet v areálu naší školy náš třídní strom, který s námi (nejen po následující 4 roky na 2. stupni) poroste.

Tuto akci podnikneme také z důvodu svátku stromů, jež se slaví nejen u nás, ale po celém světě. V České republice připadá svátek stromů právě na měsíc říjen.

ÚVODNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY 10 . ZÁŘÍ 2019 V 16 HODIN
V JÍDELNĚ PRO VŠECHNY RODIČE.
po skončení společné části proběhnou schůzky ve třídě
Účast na společných schůzkách je nutná, rodiče obdrží informace a přístupová hesla k elektronické žákovské knížce.

Milí šesťáci,

vítám Vás v novém školním roce 2019/2020. Tento rok bude pro vás v mnohém nový – stáváte se žáky 2. stupně:).

Doufám, že jste si o prázdninách odpočali, užili si sluníčka a jste připraveni vykročit do nového školního roku s dobrou náladou a snahou naučit se něco nového.

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne pondělí 2. 9. 2019 v 9:00 hodin před budovou školy. Následně navštívíme společně svoji třídu, kde strávíme tento školní rok. Na první školní den si nemusíte nic brát.

V úterý 3. 9. 2019 si s sebou již vezměte psací potřeby a přezůvky.

Vzdělávat se začneme od středy 4. 9. 2019.

OBĚDY budou k dispozici od úterý 3. 9. 2019

SVAČINKY až od pondělí 9. 9. 2019. Aktuální ceny stravného viz web školy.