Školní rok 2018/2019

Od soboty 22. prosince 2018 do středy 2. ledna 2019 jsou vánoční prázdniny 🙂

Ve škole se znovu potkáme ve čtvrtek 3. ledna 2019 🙂

Nastal ten vánoční čas,
plno dárků přeji vám zas.
K tomu krásné klidné chvíle,
v novém roce hezké cíle.
Kolem sebe přátele,
ať jde život vesele.

Srdečně vás zveme na slavnostní rozsvícení vánočního stromu u budovy ZŠ v neděli

2. 12. 2018 od 16:00 hod. Připraven bohatý program 🙂

Výstava replik korunovačních klenotů:

Krnovské muzeum dostalo privilegium vystavit repliky našich korunovačních klenotů. Tuto událost jsme si jako škola nemohli nechat ujít. Předchozí dva dny tuto unikátní výstavu navštívili naši spolužáci z ostatních ročníků a ve čtvrtek 16. 11. přišla řada i na nás, na šesťáky. Pan průvodce řekl žákům mnoho zajímavých informací o středověku, viděli ukázky dobového oblečení a obuvi, prohlédli si model Karlštejna a velkou sochu Karla IV. Potom už přišel čas spatřit hřeb samotné výstavy, tedy korunovační klenoty. Ne všem se podaří v Praze vidět originály, proto to bylo vzácná chvíle vidět alespoň repliky. Děti se dozvěděly čím jsou zdobeny a navíc i celou řadu zajímavostí, které se k nim vztahují.

Protože se toho žáci dozvěděli opravdu hodně, dostali nelehký úkol. Zpracovat co všechno si v hlavičkách z této výstavy odnesli. V hodině dějepisu potom svou snahu ukázali. Někteří si vše poctivě sepsali na papír, doplnili obrázky a fotkami. Někteří se vrhli i do tvorby prezentací. Dětičky byly opravdu kreativní 🙂

Bramborová buňka:

V hodinách přírodopisu se šesťáci věnovali buňce. Děti se dozvěděly, že je to základní stavební a funkční jednotka organismů. Přesto je pro mnohé z nich pouze velmi těžce představitelná. Proto se žáci vrhli na její praktickou tvorbu. K vytvoření buňky jim jako základ posloužila brambora, kterou děti dotvořily plastelínovými organelami společně s doprovodným popisem. Sami můžete ohodnotit jejich přírodovědně – výtvarné nadání 🙂

Co nás čeká:

Exkurze:

• V pátek 26. 10. 2018 vyrazíme na exkurzi do Světa techniky do Ostravy

Výstava replik korunovačních klenotů:

• Ve čtvrtek 16. 11. 2018 se vydáme do Krnova na výstavu replik korunovačních klenotů

Info:

V týdnu 3.-7.9. bude končit výuka ve 12:10 hodin

Svačiny

Během prvního týdne 3.-7.9. se nebudou vydávat svačiny. Svačiny budou k dispozici od 10.9.

Milí šesťáci,

vítám Vás v novém školním roce 2018/19!!!

Doufám, že jste si prázdniny pořádně užili a odpočinuli si, protože v pondělí 3. září se na Vás budu v 9:00 hod. těšit před hlavní budovou školy, kde proběhne slavnostní zahájení nového školního roku a přivítáme naše nové prvňáčky. Poté se přesuneme do Vaší nové třídy:-)) V úterý se dozvíte všechny organizační záležitosti, a od středy se už budeme učit podle rozvrhu!!! Hurá!!!

Těším se na Vás. Kubisz