ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Stránka 5. ročníku

13. – 17. 1. 2020
Č – slovesa
M – jednotky hmotnosti
Vl – Česká republika na mapě – města, kraje
Př – třídění organismů – houby, rostliny

Krásné prožití vánočních svátků. Oči plné radosti, štěstíčko, zdravíčko, pohodu a lásku… a v roce 2020 se opět těším na spolupráci.

Poslední den kalendářního roku 2019 jsme si užili skutečně svátečně. Prostřeli jsme si “vánoční tabuli” plnou dobrot, sladkostí, cukroví, ovoce. Podívali jsme se na pohádku, poslechli jsme si koledy, popřáli si mnoho dobrého a předali jsme si pár drobností.

ŽÁDÁME RODIČE O ZASÍLÁNÍ PLATEB (PŘÍPADNĚ ZÁLOH) NA LYŽAŘSKÝ VÝCVIK.

V loňské školním roce jsme zaváděli každému žákovi portfolio – složku se zdařilými pracemi, diplomy, písemkami… V letošním roce budu složku opět postupně doplňovat. První úlovky se již rýsují, proto se brzy v portfoliu žáka objeví i povedená básnička, zářijové sebehodnocení a také pracovní list, ve kterém jsme popisovali svého NEJ tatínka. 😉

Skupinová práce – výroba papíru, skla a plastu – UČÍME SE NAVZÁJEM
V hodinách přírodovědy jsme si vzájemně předávali informace prostřednictvím prezentace plakátu, který jsme vyrobili na základě pokynů paní učitelky a podkladů učebnice přírodovědy. Prezentace plakátů byla zdařilá, vždyť každá skupinka si vypracovala jasný a věcný plakát k danému tématu. Mluvit některým sice stále činí potíže, ale po každé prezentaci jsme si pořádně zatleskali (každá skupina byla pochválena za spolupráci, odhodlání, pečlivou práci i motivaci ostatních).

Od KROKUSU k projektu
Na hlavní stránce školy si můžete prohlédnout aktivity spojené s projektovou výukou, při které jsme spolupracovali s našimi nejstaršími spolužáky. Odkaz k článku…http://zsjindrichov.cz/archives/38199.
Den se nám skvěle vydařil!!!

Hejného prostředí v geometrii

Kukuřicoví mimoni

V pracovních činnostech jsme tvořili z netradičního materiálu. Výsledkem jsou …

Děkuji za kukuřice 😉

PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY proběhly 10. 9. 2019 od 16.00 hod. v jídelně

  • společné informativní
  • pak proběhnou třídní schůzky v jednotlivých třídách
  • hlavní body – lyžařský výcvik a elektronická žákovská knížka

Podrobný zápis z třídních schůzek je zde:

Vybíráme 228,-Kč na pracovní sešity do anglického jazyka.
Můžete zasílat zálohové platby na lyžařský výcvik.