• Vítám vás, páťáci 🙂

Odkaz na stránky pro páťáky:

Co nás čeká v týdnu od 15. do 20. října

• Čj – tvoření slov, předpony a předložky
  • M – jednotky času
  • Vl – buditelé českého národa, vynálezy
  • Př – subtropický pás
  • chystané akce:
    • výstava korunovační klenoty       100,-
    • divadlo Opava                             200,-
    • unicef                                            10,-
    • prosíme o zaplacení jakékoli zálohové částky na lyžařský výcvik, abychom mohli uhradit zálohu na ubytování

Co nás čeká v týdnu od 8. do 12. října

• Čj – části slova, slova příbuzná, tvoření slov
  • M – jednotky hmotnosti, úhel
  • Vl – národní obrození
  • Př – subtropický pás

Máme mezi sebou velkou šachovou naději – vítěze školního šachového turnaje!! Gratulujeme

Co nás čeká v týdnu od 1. do 5. října 2018

• Čj – popis osoby, český jazyk – náš národní jazyk, stavba slova
  • M – jednotky délky
  • Vl – Marie terezie, Josef II.
  • Př – tropický podnebný pás

Další výrobek a práce ve skupinách

Co nás čeká v týdnu od 24. 9. do 28. 9. 2018

• Čj – věty jednoduchá a souvětí, pravopis
  • M – písemné násobení a dělení
  • Vl – České země po 30tileté válce, J. A. Komenský
  • Př – podnebné pásy
  • pátek – státní svátek
  • 1. října děti odevzdají čtenářský deník s 1 zapsanou knihou

Takto jsme v pracovních činnostech ztvárnili naše zážitky z prázdnin. Děti dokonce nechtěly svá dílka vystavit, ale požadovaly, aby si je mohly hned odnést domů.

Co nás čeká v týdnu od 17. 9. do 21. 9. 2018

• Čj – podstatná jména a slovesa
  • M – písemné sčítání a odčítání
  • Vl – povstání proti Habsburkům, třicetiletá válka
  • Př – počasí a podnebí

Co nás čeká v týdnu od 10. 9. do 14. 9. 2018

• Čj – význam slov, stavba slov
  • M – počítání do milionu
  • Př – živá a neživá příroda
  • Vl – Habsburkové na českém trůnu
  • čtvrtek – od 15:00 schůzka ohledně lyžařského výcviku, pak společné informativní schůzky

V pondělí 3. 9. se sejdeme v 9:00 před školou na slavnostním zahájení školního roku, přivítáme společně prvňáčky a pak se na chvilku můžete mrknout do třídy.

V úterý si donesete přezůvky, aktovky, klidně i obaly – dostanete učebnice, sešity, žákovskou knížku a spoustu pokynů a informací. Přineste si věci do kapsáře, do tělocviku apod. VYUČOVÁNÍ KONČÍ 11:15.

Ve středu dokončíme všechno rozdávání, zkontrolujeme údaje, rozdáme zbytek pokynů. Vyučování končí 11:15.

Od středy se budeme učit podle rozvrhu.

Svačinky budou od pondělí 10. 9. 2018.
Obědy jsou od úterý 4. 9. 2018.

První informační schůzky budou ve čtvrtek 13. 9. 2018 , v 15:00 proběhnou schůzky ohledně lyžařského výcviku, hned po té třídní informační schůzky.

Pomůcky do 5. třídy

• klasicky vybavené pouzdro + tužky číslo 3 nebo mikrotužku – pentelku – nebudu tolerovat žádné jiné pomůcky na geometrii, NŮŽKY!!!
  • do geometrie pravítka – buď 2 trojúhelníky (jeden musí být s ryskou) nebo 1 trojúhelník a 1 dlouhé 30cm pravítko. Nebude možné rýsovat podle malých obrázkových ani ohebných pravítek, protože rýsování by už mělo být přesné.
  • kružítko – ne plastové, ne s boční vkládací tužkou – nejlépe klasické, kovové, zakupte i krabičku s tuhami a náhradními díly, budeme ho dost používat. Raději do něj investujte, dítě ho bude potřebovat i v dalších ročnících.
  • velkou a malou žlutou složku na psaní tužkou (nekupujte zelené, špatně se na ně píše a není to dost dobře vidět
  • VŠECHNY UČEBNICE A SEŠITY BUDOU MUSET BÝT OBALENY – JE TO NAŘÍZENÍ ŘEDITELKY A BUDE TO KONTROLOVAT (vyhnete se tak placení za více zničené učebnice na konci školního roku)
  • výborný je silnější obal na žákovskou knížku
  • rtěnkové lepidlo – raději větší