ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Stránka 5. ročníku

24. 5. 2020
Již zíííítra!!!
Právě nám skončilo neuvěřitelně dlouhých deset týdnů učení se doma! Touto cestou bych vám chtěla moc poděkovat za to, že jsme to společně všechno zvládli, že jsme to vydrželi! Nesmírně si vážím vašich slůvek podpory a hlavně toho, že jsem mnohokrát mohla v naší konverzaci číst větu: “Těším se na vás, na kamarády, na školu!”
Budeme opakovat, doplňovat, lepit, slunit se, hrát si a v neposlední řadě se budeme učit SPOLU!

19. 5. 2020
Vážení, už se nám to blíží. Konec nevlídného období, které pro mnohé z nás znamenalo hodně těžkou zkoušku. Poté, co se nám podařilo překonat počáteční šok z nevídaných situací, které si pro nás karanténa přichystala, si dovoluji říct, že jsem moc ráda, že jsme situaci společně ustáli, podařilo se nám nastavit si nějaká pravidla, našli jste systém, jak pracovat, podporovali jste se vzájemně a … děkuji! Příští týden už v lavicích 😉

11. 5. 2020
Začínáme devátý týden. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí! Nicméně se nám začíná svítat na lepší časy a naděje na osobní setkání v lavicích nepohasíná. Než k tomu však dojde, musíme se ještě chvíli prokousávat online výukou. Musím přiznat, že nám pracovní morálka začíná skřípat, ale věřím, že to ještě nějakou chvíli zvládneme! Neváhejte mě kontaktovat 😉

9. týden 11. 5. – 15. 5. 2020
Č- pravopis přídavných jmen tvrdých
M – porovnávání desetinných čísel
Vl – severní a východní Evropa
Př – smyslová ústrojí

7. 5. 2020
Vážení rodiče,
vzhledem k tomu, že se nám začíná postupně rozvolňovat nouzový režim, poskytuji následující informace o výuce, která se týká 1. stupně:
– běžná výuka probíhat nebude, žáci budou ve skupinách max 15 dětí;
– budou dodržována hygienická nařízení;
– při vstupu do školy bude žákům měřena tělesná teplota;
– žáci odevzdají čestné prohlášení (najdete na hlavní stránce školy);
– průvodní dopis naleznete na hlavních stránkách školy;
– veškěré informace vám předám, jakmile to bude aktuální.

Užijte prodlouženého víkendu


8. týden 4. 5. – 8. 5. 2020
Č – přídevná jména tvrdá
M – desetinná čísla – úvod, čtení, zápis
Vl – jižní a západní Evropa
Př – nervová soustava

3. 5. 2020
Hodiny, dny, týdny utíkají jako voda. Nouzový stav trvá již 54 dní. Máme za sebou 7 týdnů zcela neobvyklé výuky. Některým z vás výuka vyhovuje, jiní se držíte zuby-nehty, někteří z vás píšete, jak rádi byste do lavic. Protože ještě stále nevíme, jak to všechno bude vypadat, snažím se výuku nějak zpestřit, oživit, upravit. Věřím, že pro vás není učení mučením a alespoň trošku se těšíte na učivo, které na vás vždy v pondělí vykoukne. Věřte mi, že mi dává opravdu hodně práce nachystat vše tak, aby byla látka pochopitelná, srozumitelná, přijatelná a přitažlivá pro všechny. Tak …
S chutí do toho a půl je hotovo 😉

27. 4. 2020
“Alea Iacta Est” (Kostky jsou vrženy)
Právě vám byly odeslány podklady pro studijní látku tohoto týdne. Věřím, že se do práce s chutí pustíte! A nezapomeňte, máme zkrácený týden (v pátek je svátek), tak šup, šup, ať si můžeme užít prodlouženého víkendu!

27. 4. – 1. 5. 2020
Č – druhy přídavných jmen
M – aritmetický průměr
Vl – střední a jihovýchodní Evropa
Př- rozmnožovací soustava

23. 4. 2020
Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Už tu máme čtvrtek, vlastně takový malý pátek. 6. týden učení se v nouzovém režimu se nám blíží ke konci. Sluníčko krásně hřeje a já netrpělivě hlídám informace o tom, kdy se vlastně potkáme. Vzhledem k tomu, že se zprávy o návratu do školních lavic velmi často mění, nebudu zmiňovat žádné termíny a budu věřit, že se spolu alespoň v posledním měsíci shledáme! Vždyť jsme spolu naposledy!!! Věřím ale, že pro mnohé z vás je tato forma učení přípravou na druhý stupeň. 😉

20. 4. 2020
Vítejte v 6. týdnu domácího učení nouzového režimu. Slibují nám, že půjdeme nejspíš za měsíc do školy, proto nemeškáme a jedeme dál, abychom se dobře připravili na osobní setkání. V tomto týdnu nás čeká:

20. – 24. 4. 2020
Č – přídavná jména
M – slovní úlohy
Vl – evropské státy
Př – vylučovací soustava

Ať se vám daří!

17.4. 2020
VZKAZ RODIČŮM:
Týden se nám opět láme máme tady krásný prosluněný páteček a já na vás SLYŠÍM SAMOU CHVÁLU!!!! Nejen že jsem spokojená já, ale chválí vás paní učitelka z angličtiny i pan učitel z výpočetní techniky!!! 😀 Ju hůůůů 😉 Děkuji Vám za spolupráci, je skvělé vědět, že mám Vaši oporu, že vše funguje, že je VAŠE snaha oceněna. Děkuji, že dětem pomátáte, jste trpěliví nejen na děti, ale i vůči nám. A že se mi ozvete, když něco nejde, abychom to společně vyřešili!!! DĚKUJI

14. 4. 2020
Začíná nám další týden učení se doma. Doufám, že jste si velikonoční prázdniny užili – sluníčko nám opravdu přálo, dopřáli jste si odpočinku, načerpali síly. Tento týden budeme potřebovat několik prezentací, které jsem vám sem vložila:
ČESKÝ JAZYK

VLASTIVĚDA

PŘÍRODOVĚDA

13. 4. 2020
POZDRAV ZE ZAHRANIČÍ
Moje milé děti,
představte si, že sociální sítě jsou tak mocné, že se mi podařilo získat pár foteček a informací o naší odvážné RUBI <3!
Rubi se má dobře, bydlí kousek od moře. Přiznala se, že se učí jenom trošku doma. A když jsem jí napsala, že nemůžeme chodit do školy, že vám posílám úkoly elektronicky, požádala mě, abych jí úkoly poslala také. takže se vlastně učí s námi. To je krásné, viďte 😉 A protože poslala pár foteček, vkládám vám je zde také. Zároveň VÁS MÁM VŠECHNY POZDRAVOVAT!

5. týden nouzového stavu
Č – slovní druhy
M – římské číslice
Vl – rostliny a živočichové Evropy
Př – oběhová soustava

9. 4. 2020
Ahoj, díťata ;),
dnešním dnem by nám začaly velikonoční prázdniny. Když nad tím teď tak přemýšlím, tak jsme doma už více než měsíc. Neviděli jsme se po jarních prázdninách a podle stávající situace se neuvidíme ani po těch velikonočních. Řada z vás naplno plní velikonoční úkoly, a větší polovina je v tuto chvíli dokonce již splnila. Jste šikulíci!!! Mám radost!
V tomto týdnu jsem se snažila navodit velikonoční atmosféru, odpočinkovou sváteční! Odpočiňte si vy i vaši rodiče, užívejte sluníčka a teplého počasí, buďte zdraví a pokud chcete, přečtěte si pár zajímavostí o Velikonocích, tradicích, zhlédněte obrázky a počtěte si v koledách 😉 Chybíte mi!

6. 4. 2020
Právě jsem vám na bakaláře odeslala zadání. Vkládám vám sem prezentace a zábavná cvičení (snad v lepší kvalitě) 😉

5. 4. 2020
Ahoj, (m)učedníci,
máme před sebou zkrácený předvelikonoční týden. Zítra vás opět obdařím úkoly, ale nic se nebojte!! Nebude to žádná hrůza. Slíbila jsem, že trochu zvolníme, protože odpočívat se také musí! Proto nezalekněte se množství, ale pečlivě čtěte doprovodné zprávy, které budou úkoly doplňovat.
A protože je mi po vás opravdu smutno, poprosila jsem vaše rodiče, aby mi poslali fotečku, jak se učíte, odpočíváte, procvičujete, píšete,… Musím se však přiznat, u každé fotečky mi poskočilo srdíčko! MOOOOOOC DĚKUJI! Těší mě vaše úsměvy <3

3. dubna 2020
A je tu zase víkend! Toto letí. Většina z vás má hotovo, což je úžasné! Moc mě těší, že zvládáte splnit si úkoly přes týden, abyste měli volný víkend k odpočinku.
4. týden bude ve znamení velikonočních prázdnin. Letos sice nebudou veselé jako v předchozích letech, ale já se pokusím vám tento čas trošku odlehčit. V příštím týdnu vás čekají rébusy, doplňovačky, přiřazovačky, .. prostě “budeme se učit hrou” 😉

  1. 4. 2020
    Třetí týden se nám úspěšně překulil. Přežili jste APRÍL bez úhony? Nebo jste se nechali nachytat? A nebo jste někoho nachytali vy? 😉 Přidávám tedy jeden vtípek do zásoby :D. Opatrujte se 😉

30. 3. 2020
A máme tady 3. týden “domácího (m)učení. Za chvíli vám v bakaláři přistanou zprávy s úkoly, aktivitkami, online odkazy, pracovními listy a pokyny pro práci. Možná se vám zadání bude zdát monotónní, ale je strašně důležité mít systém a řád. Přeji vám hodně sil a pohodičku při plnění úkolů.

30. 3. – 3. 4. 2020
Č – shoda přísudku s podmětem – podmět VŠEOBECNÝ nebo NEVYJÁDŘENÝ
M – pořadí výpočtů – vícepočetní příklady
Vl – povrch Evropy – vodstvo – evropské řeky
Př – člověk – trávicí soustava

27. 3. 2020
Ano, je tu pátek a já musím s potěšením říct, že u mnohých z vás mi opravdu chybí poslední úkol, takže se můžete těšit na volný víkend. Jsem ráda, že máte řád i vysoké pracovní tempo, odesíláte úkoly postupně a tudíž máte prostor na odpočinek – sice v “domácím vězení” (tedy v karanténě), ale i tak si můžete na chvíli říct… uffff.
PS.: Oddechněte, v pondělí o mně zase uslyšíte 😀 Stýská se mi!

25. 3. 2020
Moji milí,
druhý týden v NOUZOVÉM REŽIMU je v plném proudu. Vím, že makáte na plné obrátky, doma probíhají válečné porady, společná sezení, řešení zapeklitých úkolů, přichází ponorková nemoc, hádky, slzičky, … snad i smích nad “koninami”, které jste byli schopní vyplodit. Věřte ale, že se nestane nic strašného, když si trošku odpočinete, zastavíte se, nadechnete (klidně mi i napište – jedině tak se dozvím, jak vám to (ne)jde). Moc moc na vás myslím! Jsem v duchu s vámi. Když chystám úkoly, slyším vás, jak vzdycháte, že UŽ ZASE?! NEEEE!!! Zkuste si opakovat sami – provičujte online – na odkazech, které vám posílám a nechte odpočívat rodiče.
JSTE VÍC NEŽ DOBŘÍ!!!

23. – 27. 3. 2020
Č – Shoda přísudku s podmětem – STŘEDNÍ rod (+mužský, ženský rod) – OPAKOVÁNÍ
M – velká čísla – čtení, zápis, porovnávání, sčítání a odčítání, číselná osa – OPAKOVÁNÍ
Vl – povrch Evropy – vodstvo
Př – člověk – dýchací soustava

22. 3. 2020
Dnes byste již měli mít všechnu práci hotovou. Zítra se k vám dostanou další instrukce, které se budou trošku lišit od těch minulých. Vím, že týden “domácího (m)učení” byl namáhavý, proto ho zkusím alespoň malinko zpříjemnit – více se dozvíte prostřednictvím zpráv na bakaláři.

20. 3. 2020
Tomu říkám výzva… nouzový stav nás sice rozdělil, všichni trávíme čas společně s rodinami, pojďme ale ukázat, že i přes to všechno držíme spolu a zapojme se do Ponožkového dne.

Já, můj syn i naše Ebi máme splněno 😉 Co vy na to? Kdo se přidá? A pošle mi na můj mail (zabranska@zsjindrichov.cz, jani.zabranska@seznam.cz), na messenger (Jana Nany Zábranská) nebo na bakaláře fotku v pruhovaných ponožkách – na každou nožku jinou ponožku 😀 .

18. 3. 2020
Ahoj bojovníci,
dostávají se ke mně první reakce na zásobárnu učení, některé úsměvné, jiné prosebné, ale všechny jsou pozitivní. Věřím, že úkoly, které máte zadány na bakaláři s přehledem zvládnete, protože vím, že je to pro vás brnkačka – ve škole toho zvládáme mnohem více 😉 a kdyby ne, vzpomeňte, co vám vždycky říkám… Odpočiň si. Když nestihneš všechno, tak nestihneš, udělej to, co je v tvých silách! Zahrejte si na učitele (MĚ) doma, ukažte, jak to u nás ve třídě vypadá. Vzpomeňte na své spolužáky, jak se chovají, co dělají (krmí Frantu Koše, padá jim lepidlo, které měli nacpané před chvílí v puse nebo v nose, mávají rukama, češou si vlasy, vyrábějí si i-phone, odpovídají nesmysly, svačí a nepodělí se… Také vám to chybí?) a věřím, že vám práce půjde od ruky. Myslím na vás!!! Těším se, až se zase setkáme v naší osiřelé třídě. Opatrujte se mi!!!

16. 3. 2020
Moji milí,
níže máte uvedena témata, kterými bychom se za normálních okolností společně zabývali. Lavice však zůstávají prázdné, třída osiřela a mně nezbylo nic jiného, než vám prostřednictvím bakaláře zaslat požadavky na celý týden pro všechny předměty. Doplnila jsem je také odkazy na online opakování. Myslím na vás!!! Jsem s vámi!!! Opatrujte se mi!!!! J. Zábranská

16. – 20. 3. 2020
Č – Shoda přísudku s podmětem – STŘEDNÍ rod (+mužský, ženský rod)
M – velká čísla – čtení, zápis, porovnávání, sčítání a odčítání, číselná osa
Vl – Povrch Evropy – ostrovy, poloostrovy, pohoří, hory, nížiny
Př – člověk – kůže

Dnes (10. února 2020) jsme se rozloučili s naší hvězdičkou Rubi. Obdarovali jsme ji drobnostmi od srdíčka, popřáli mnoho štěstí a šťastnou cestu!

Krásné prožití vánočních svátků. Oči plné radosti, štěstíčko, zdravíčko, pohodu a lásku… a v roce 2020 se opět těším na spolupráci.

Poslední den kalendářního roku 2019 jsme si užili skutečně svátečně. Prostřeli jsme si “vánoční tabuli” plnou dobrot, sladkostí, cukroví, ovoce. Podívali jsme se na pohádku, poslechli jsme si koledy, popřáli si mnoho dobrého a předali jsme si pár drobností.

ŽÁDÁME RODIČE O ZASÍLÁNÍ PLATEB (PŘÍPADNĚ ZÁLOH) NA LYŽAŘSKÝ VÝCVIK.

V loňské školním roce jsme zaváděli každému žákovi portfolio – složku se zdařilými pracemi, diplomy, písemkami… V letošním roce budu složku opět postupně doplňovat. První úlovky se již rýsují, proto se brzy v portfoliu žáka objeví i povedená básnička, zářijové sebehodnocení a také pracovní list, ve kterém jsme popisovali svého NEJ tatínka. 😉

Skupinová práce – výroba papíru, skla a plastu – UČÍME SE NAVZÁJEM
V hodinách přírodovědy jsme si vzájemně předávali informace prostřednictvím prezentace plakátu, který jsme vyrobili na základě pokynů paní učitelky a podkladů učebnice přírodovědy. Prezentace plakátů byla zdařilá, vždyť každá skupinka si vypracovala jasný a věcný plakát k danému tématu. Mluvit některým sice stále činí potíže, ale po každé prezentaci jsme si pořádně zatleskali (každá skupina byla pochválena za spolupráci, odhodlání, pečlivou práci i motivaci ostatních).

Od KROKUSU k projektu
Na hlavní stránce školy si můžete prohlédnout aktivity spojené s projektovou výukou, při které jsme spolupracovali s našimi nejstaršími spolužáky. Odkaz k článku…http://zsjindrichov.cz/archives/38199.
Den se nám skvěle vydařil!!!

Hejného prostředí v geometrii

Kukuřicoví mimoni

V pracovních činnostech jsme tvořili z netradičního materiálu. Výsledkem jsou …

Děkuji za kukuřice 😉

PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY proběhly 10. 9. 2019 od 16.00 hod. v jídelně

  • společné informativní
  • pak proběhnou třídní schůzky v jednotlivých třídách
  • hlavní body – lyžařský výcvik a elektronická žákovská knížka

Podrobný zápis z třídních schůzek je zde:

Vybíráme 228,-Kč na pracovní sešity do anglického jazyka.
Můžete zasílat zálohové platby na lyžařský výcvik.