ZŠ a MŠ Jindřichov, okres Bruntál

Stránka 5. ročníku

30. 3. – 3. 4. 2020
Č – shoda přísudku s podmětem – podmět VŠEOBECNÝ nebo NEVYJÁDŘENÝ
M – pořadí výpočtů – vícepočetní příklady
Vl – povrch Evropy – vodstvo – evropské řeky
Př – člověk – trávicí soustava

27. 3. 2020
Ano, je tu pátek a já musím s potěšením říct, že u mnohých z vás mi opravdu chybí poslední úkol, takže se můžete těšit na volný víkend. Jsem ráda, že máte řád i vysoké pracovní tempo, odesíláte úkoly postupně a tudíž máte prostor na odpočinek – sice v “domácím vězení” (tedy v karanténě), ale i tak si můžete na chvíli říct… uffff.
PS.: Oddechněte, v pondělí o mně zase uslyšíte 😀 Stýská se mi!

25. 3. 2020
Moji milí,
druhý týden v NOUZOVÉM REŽIMU je v plném proudu. Vím, že makáte na plné obrátky, doma probíhají válečné porady, společná sezení, řešení zapeklitých úkolů, přichází ponorková nemoc, hádky, slzičky, … snad i smích nad “koninami”, které jste byli schopní vyplodit. Věřte ale, že se nestane nic strašného, když si trošku odpočinete, zastavíte se, nadechnete (klidně mi i napište – jedině tak se dozvím, jak vám to (ne)jde). Moc moc na vás myslím! Jsem v duchu s vámi. Když chystám úkoly, slyším vás, jak vzdycháte, že UŽ ZASE?! NEEEE!!! Zkuste si opakovat sami – provičujte online – na odkazech, které vám posílám a nechte odpočívat rodiče.
JSTE VÍC NEŽ DOBŘÍ!!!

23. – 27. 3. 2020
Č – Shoda přísudku s podmětem – STŘEDNÍ rod (+mužský, ženský rod) – OPAKOVÁNÍ
M – velká čísla – čtení, zápis, porovnávání, sčítání a odčítání, číselná osa – OPAKOVÁNÍ
Vl – povrch Evropy – vodstvo
Př – člověk – dýchací soustava

22. 3. 2020
Dnes byste již měli mít všechnu práci hotovou. Zítra se k vám dostanou další instrukce, které se budou trošku lišit od těch minulých. Vím, že týden “domácího (m)učení” byl namáhavý, proto ho zkusím alespoň malinko zpříjemnit – více se dozvíte prostřednictvím zpráv na bakaláři.

20. 3. 2020
Tomu říkám výzva… nouzový stav nás sice rozdělil, všichni trávíme čas společně s rodinami, pojďme ale ukázat, že i přes to všechno držíme spolu a zapojme se do Ponožkového dne.

Já, můj syn i naše Ebi máme splněno 😉 Co vy na to? Kdo se přidá? A pošle mi na můj mail (zabranska@zsjindrichov.cz, jani.zabranska@seznam.cz), na messenger (Jana Nany Zábranská) nebo na bakaláře fotku v pruhovaných ponožkách – na každou nožku jinou ponožku 😀 .

18. 3. 2020
Ahoj bojovníci,
dostávají se ke mně první reakce na zásobárnu učení, některé úsměvné, jiné prosebné, ale všechny jsou pozitivní. Věřím, že úkoly, které máte zadány na bakaláři s přehledem zvládnete, protože vím, že je to pro vás brnkačka – ve škole toho zvládáme mnohem více 😉 a kdyby ne, vzpomeňte, co vám vždycky říkám… Odpočiň si. Když nestihneš všechno, tak nestihneš, udělej to, co je v tvých silách! Zahrejte si na učitele (MĚ) doma, ukažte, jak to u nás ve třídě vypadá. Vzpomeňte na své spolužáky, jak se chovají, co dělají (krmí Frantu Koše, padá jim lepidlo, které měli nacpané před chvílí v puse nebo v nose, mávají rukama, češou si vlasy, vyrábějí si i-phone, odpovídají nesmysly, svačí a nepodělí se… Také vám to chybí?) a věřím, že vám práce půjde od ruky. Myslím na vás!!! Těším se, až se zase setkáme v naší osiřelé třídě. Opatrujte se mi!!!

16. 3. 2020
Moji milí,
níže máte uvedena témata, kterými bychom se za normálních okolností společně zabývali. Lavice však zůstávají prázdné, třída osiřela a mně nezbylo nic jiného, než vám prostřednictvím bakaláře zaslat požadavky na celý týden pro všechny předměty. Doplnila jsem je také odkazy na online opakování. Myslím na vás!!! Jsem s vámi!!! Opatrujte se mi!!!! J. Zábranská

16. – 20. 3. 2020
Č – Shoda přísudku s podmětem – STŘEDNÍ rod (+mužský, ženský rod)
M – velká čísla – čtení, zápis, porovnávání, sčítání a odčítání, číselná osa
Vl – Povrch Evropy – ostrovy, poloostrovy, pohoří, hory, nížiny
Př – člověk – kůže

Dnes (10. února 2020) jsme se rozloučili s naší hvězdičkou Rubi. Obdarovali jsme ji drobnostmi od srdíčka, popřáli mnoho štěstí a šťastnou cestu!

Krásné prožití vánočních svátků. Oči plné radosti, štěstíčko, zdravíčko, pohodu a lásku… a v roce 2020 se opět těším na spolupráci.

Poslední den kalendářního roku 2019 jsme si užili skutečně svátečně. Prostřeli jsme si “vánoční tabuli” plnou dobrot, sladkostí, cukroví, ovoce. Podívali jsme se na pohádku, poslechli jsme si koledy, popřáli si mnoho dobrého a předali jsme si pár drobností.

ŽÁDÁME RODIČE O ZASÍLÁNÍ PLATEB (PŘÍPADNĚ ZÁLOH) NA LYŽAŘSKÝ VÝCVIK.

V loňské školním roce jsme zaváděli každému žákovi portfolio – složku se zdařilými pracemi, diplomy, písemkami… V letošním roce budu složku opět postupně doplňovat. První úlovky se již rýsují, proto se brzy v portfoliu žáka objeví i povedená básnička, zářijové sebehodnocení a také pracovní list, ve kterém jsme popisovali svého NEJ tatínka. 😉

Skupinová práce – výroba papíru, skla a plastu – UČÍME SE NAVZÁJEM
V hodinách přírodovědy jsme si vzájemně předávali informace prostřednictvím prezentace plakátu, který jsme vyrobili na základě pokynů paní učitelky a podkladů učebnice přírodovědy. Prezentace plakátů byla zdařilá, vždyť každá skupinka si vypracovala jasný a věcný plakát k danému tématu. Mluvit některým sice stále činí potíže, ale po každé prezentaci jsme si pořádně zatleskali (každá skupina byla pochválena za spolupráci, odhodlání, pečlivou práci i motivaci ostatních).

Od KROKUSU k projektu
Na hlavní stránce školy si můžete prohlédnout aktivity spojené s projektovou výukou, při které jsme spolupracovali s našimi nejstaršími spolužáky. Odkaz k článku…http://zsjindrichov.cz/archives/38199.
Den se nám skvěle vydařil!!!

Hejného prostředí v geometrii

Kukuřicoví mimoni

V pracovních činnostech jsme tvořili z netradičního materiálu. Výsledkem jsou …

Děkuji za kukuřice 😉

PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY proběhly 10. 9. 2019 od 16.00 hod. v jídelně

  • společné informativní
  • pak proběhnou třídní schůzky v jednotlivých třídách
  • hlavní body – lyžařský výcvik a elektronická žákovská knížka

Podrobný zápis z třídních schůzek je zde:

Vybíráme 228,-Kč na pracovní sešity do anglického jazyka.
Můžete zasílat zálohové platby na lyžařský výcvik.